Închide meniul

“Ne-am atins obiectivul!” Zeljko Kopic a tras concluziile, după ce Dinamo a rămas în Liga 1

Viviana Moraru Publicat: 27 mai 2024, 22:54

Ne-am atins obiectivul! Zeljko Kopic a tras concluziile, după ce Dinamo a rămas în Liga 1

Zeljko Kopic, în timpul unui meci / Profimedia

Zeljko Kopic a tras concluziile, după ce Dinamo a rămas în Liga 1, după barajul cu Csikszereda. Antrenorul “câinilor” a transmis că echipa şi-a atins obiectivul stabilit la începutul sezonului, mărturisind că este mulţumit de rezultatul înregistrat.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dinamo şi-a asigurat menţinerea în Liga 1, după barajul cu Csikszereda. “Câinii” au câştigat cu 2-0, la general, însă au suferit în duelul retur, încheiat cu scorul de 0-0.

Zeljko Kopic a tras concluziile, după ce Dinamo a rămas în Liga 1

Zeljko Kopic a declarat că, ţinând cont de situaţia din club, barajul cu Csikszereda a reprezentat un succes pentru Dinamo. Acesta însă a tras un semnal de alarmă şi a declarat că trebuie analizat totul la echipă, pentru a se evita în sezonul viitor emoţiile în privinţa retrogradării.

Kopic a fost întrebat şi despre viitorul lui la Dinamo, însă nu a vrut să ofere un răspuns clar în privinţa acestui fapt. Croatul a amintit şi de Ovidiu Burcă, mărturisind că şi el are un merit pentru faptul că trupa din Ştefan cel Mare a rămas în Liga 1.

“Sunt mulţumit că am rămas în Liga 1. Nu am jucat bine pe plan ofensiv, am vut probleme când am încercat să menţinem posesia. Nu a fost uşor deloc. Am încercat să ne menţinem concentrarea, dar sunt mulţumit, îi înţeleg pe jucători. Nu e momentul să discut despre viitorul meu.

Reclamă
Reclamă

Trebuie să fim fericiţi că ne-am atins obiectivul, e al patrulea sezon la rând când clubul are probleme. Trebuie să discutăm despre tot, să dăm tot ce putem să evităm astfel de situaţii, să nu mai jucăm astfel de meciuri. Când iei în considerare contextul, e un succes că am rămas.

Cred că a fost o situaţie grea, toată lumea ştie că Dinamo nu trebuie să fie aici. Vreau să spun că Ovidiu Burcă este parte din acest succes, să-i spunem succes. E parte din asta. Şi eu am dat totul, sunt mulţumit pentru moment, dar trebuie să vedem ce putem face în continuare”, a declarat Zeljko Kopic, conform digisport.ro.

Ahmed Bani, verdict despre sezonul de coșmar după ce Dinamo a rămas în Liga 1

Ahmed Bani a venit cu un verdict despre sezonul de coșmar după ce Dinamo a rămas în Liga 1. Jucătorul „câinilor” nu s-a ferit de cuvinte, după 0-0 cu Csikszereda.

Reclamă

„Nu a fost cel mai bun meci, am suferit cum am suferit tot anul. Ăsta e finalul. Am suferit și astăzi, ne-a fost incomod. Important e că nu am luat gol și că ne-am apărat bine.

Nu știu dacă am suferit mai mult decât ceilalți. Eu sunt crescut aici, chiar dacă nu jucam la Dinamo, tot sufeream! Eu sunt doar un jucător care își face datoria, nu vreau să vorbesc despre probleme.

Am avut multe greșeli individuale, iresponsabilitate, relaxarea. Detaliile ne-au tras în jos în acest sezon. Era normal ca și ei să fie o echipă bună. Nu știu dacă a fost diferență mare. Aici se echilibrează totul, în meciurile acestea.

Eu mai am contract cu echipa, nu știu nimic despre viitorul meu”, a spus Ahmed Bani, la digisport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va lua Cristi Chivu titlul cu Inter în sezonul 2025-2026?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
15:05

Programul lui Inter în viitorul sezon din Serie A! Echipa lui Cristi Chivu joacă acasă în primele două etape

14:46

Aryna Sabalenka – Coco Gauff LIVE TEXT (16:00). Marea finală de la Roland Garros

14:36

Cristiano Ronaldo va rata Campionatul Mondial al Cluburilor! De ce a refuzat starul portughez toate ofertele

14:12

Rayo Vallecano joacă tare! Mesaj direct pentru echipele care îl vor pe Andrei Raţiu: “Am fost categorici”

13:36

Show total la Gala Neagu: componenţa celor două echipe, World Stars vs Home Legends

13:29

Primul transfer al lui Inter în era Cristi Chivu! Jucătorul tocmai a fost prezentat oficial de milanezi

1 Louis Munteanu a părăsit cantonamentul României, chiar înaintea meciului cu Austria! Anunţul FRF 2 Florin Niţă, marea lovitură încercată de Dinamo pe piaţa transferurilor 3 OFICIAL | Karlo Muhar a fost prezentat de CFR Cluj. Mijlocaşul croat a revenit în Gruia 4 Austria – România LIVE VIDEO (21:45, Antena 1 şi AntenaPLAY). Cum arată primul 11 după accidentarea lui Mihăilă 5 CFR Cluj dă o nouă lovitură! Un fundaş croat va semna cu formaţia din Gruia 6 Radu Drăguşin ar putea ajunge la Inter, sub comanda lui Cristi Chivu
Citește și