Închide meniul

Dumitru Dragomir a dezvăluit lovitura dată de Gigi Becali, cu care a asigurat viitorul FCSB-ului: “O să îl bată şi pe Gică Hagi!”

Iulian Focșăneanu Publicat: 20 iunie 2024, 23:33

Comentarii
Dumitru Dragomir a dezvăluit lovitura dată de Gigi Becali, cu care a asigurat viitorul FCSB-ului: O să îl bată şi pe Gică Hagi!

Gigi Becali, declaraţii în faţa jurnaliştilor / AS.ro

Dumitru Dragomir a dezvăluit care a fost lovitura total neaşteptată dată de Gigi Becali. Chiar dacă a decis să reducă drastic bugetul academiei FCSB-ului, latifundiarul din Pipera a ales să investească în jucători tineri.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Fostul preşedinte al Ligii Profesioniste de Fotbal anunţă că milionarul român a cumpărat mai multe cluburi private de copii şi juniori. Dragomir e sigur că echipa lui Becali va avea o arie de selecţie mai mare acum decât Farul lui Gică Hagi.

Dumitru Dragomir a dezvăluit lovitura dată de Gigi Becali

Gigi dădea două milioane pe Drăguș. Și trei milioane dădea pe el, îl vindea cu 15, 20 de milioane de euro la ce noroc are la bani. Gigi a cumpărat diferite echipe particulare, am auzit acum că a cumpărat Lazio București.

Acolo sunt doi, trei jucători trăsnet, care pot să crească. De unde află? Sunt mulți, sunt patru, cinci echipe private care au jucători foarte buni. Dacă îi iei la 10 ani nu știi, dar la 14 ani îți dai seama de ei.

A cumpărat multe cluburi private de copii și juniori. (n.r. Cât costă un club de copii și juniori) Două firfirici, 50, 60.000 de euro costă. O să îl bată și pe Gică Hagi la arie de selecție”, a declarat Dumitru Dragomir la fanatik.ro.

Reclamă
Reclamă

FCSB a câştigat titlul după o pauză de 9 ani şi se pregăteşte acum pentru preliminariile UEFA Champions League. În această vară, Gigi Becali a transferat trei jucători: David Kiki, Daniel Popa şi Marius Ştefănescu. Îl mai aşteaptă în tricoul roş-albastru şi pe Florin Tănase.

Gigi Becali a dezvăluit ce a ordonat la FCSB

Gigi Becali e convins că poate da lovitura în noul sezon şi a dezvăluit ce a ordonat la FCSB. Patronul campioanei României a făcut anunţul după tragerea la sorţi din preliminariile UEFA Champions League.

Roş-albaştrii au aflat că se vor duela cu Virtus, o echipă cu un lot estimat la un milion de euro. Campioana din San Marino vine după o performanţă remarcabilă – primul titlu din istoria de 60 de ani a clubului. În turul secund este marele test al campioanei României. Dacă se califică, dau peste Maccabi Tel Aviv.

Reclamă

Gigi Becali vrea cu orice preţ să ajungă în grupa din Champions League şi a pus presiune pe jucători. Acestora le-a fost interezis să pronunţe „Europa League” sau „Conference League”.

Nimeni n-are voie să vorbească decât de Champions League, de grupe! Altceva n-au voie să gândească. Da, atât! Champions League și atât. N-are nimeni voie să vorbească nimic.

Eu zic că e greu, normal că e greu, foarte greu, dar d-aia am intrat în fotbal, să mă înfrunt cu greul. Dacă ne înfruntăm cu ușorul stăm și nu mai luăm banii”, a declarat Gigi Becali la digisport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Pe ce loc va termina România în Grupa B4 a Nations League, din care mai fac parte Polonia, Bosnia şi Suedia?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:55 13 feb.
După scandalul legat de golul anulat incredibil, Gicu Grozav a acuzat un penalty neacordat: “Fault clar, 100%”
23:55 13 feb.
Pedeapsa uriaşă care îl aşteaptă pe Radu Petrescu după dezastrul de la Ploieşti. Verdictul specialistului
23:33 13 feb.
Verdictul CCA după ce Radu Petrescu a anulat incredibil un gol valabil în Petrolul – FC Argeş!
23:26 13 feb.
Atac total după golul anulat de Radu Petrescu: “Domnul Vassaras trebuie să-și dea demisia”
23:23 13 feb.
Scandal după Petrolul – FC Argeş! Arbitrii meciului, înjuraţi pentru golul anulat uluitor: “Puşcărie”!
23:00 13 feb.
Uluitor! Dani Coman a scos un jucător din interviu după golul anulat incredibil: “Dă-i, bă, drumul la vestiar”
1 Verdictul lui Cristi Balaj despre faza care a decis meciul Universitatea Craiova – FCSB 2-2 2 Alimentul la care Gigi Becali a renunțat definitiv: “Sunt ca la 20 de ani”. Şi Gică Hagi l-a tăiat de pe listă 3 Ce le-a putut spune Radu Petrescu pe teren argeşenilor după golul anulat uluitor în Petrolul – Argeş 2-1 4 UPDATEMihai Stoica neagă că a rămas fără permis de conducere: “Nu mi-a fost reținut carnetul” 5 Gigi Becali mai pierde un jucător. O fostă campioană a Suediei a făcut ofertă 6 Gigi Becali va exploda! Delegări incredibile la meciul Craiova – FCSB
Citește și