Închide meniul
Foto

Soţia lui Denis Drăguş, mesaj cu puternic impact emoţional pentru soţul său: “Să câştige pentru acel copil şi să îl facă fericit”

Valentin Pîrcălabu Publicat: 2 iulie 2024, 17:12

Comentarii

Soţia lui Denis Drăguş a avut un mesaj cu puternic impact emoţional pentru soţul său. Vanessa a vorbit despre drama din familie pe care a trăit-o anul trecut şi i-a transmis un mesaj de mobilizare înaintea marelui meci cu Olanda.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Vanessa Drăguş este una dintre cele mai frumoase soţii de fotbalişti de la EURO 2024. Cei doi au împreună două fetiţe: pe Gloria şi Derya. (VEZI IMAGINI DE SENZAŢIE ÎN GALERIA FOTO)

Soţia lui Denis Drăguş, mesaj cu puternic impact emoţional pentru soţul său

Aseară Portugalia s-a chinuit cu Slovenia, deci orice poate fi posibil. Doamne ajută să sărbătorim victoria. Anul trecut, de ziua mea a murit bunica mea şi am înmormânant-o de ziua lui Denis, au fost cele mai urâte zile ale noastre. I-am spus aseară că anul ăsta trebuie să fie cele mai frumoase zile ale noastre. I-am spus să câştige nu pentru noi sau pentru România, ci pentru copilul acela care nu visa să ajungă aici, să-l facă fericit pe acel copil“, a spus Vanessa Drăguş la Pro TV, citat de news.ro.

Denis Drăguş a început să plângă în timpul unui interviu, după România – Ucraina 3-0

Denis Drăguş a început să plângă în timpul unui interviu, după România – Ucraina 3-0. Un jurnalist turc i-a arătat imaginile emoţionante de la finalul meciului, în care viitorul jucător al lui Trabzonspor a fost surprins alături de familie. Drăguş şi-a îmbrăţişat fetele Gloria şi Derya, dar şi soţia Vanessa. Momentul i-a fost arătat pe telefon de ziaristul venit din Turcia, moment în care atacantul de 24 de ani a început să plângă. „Mi le poţi trimite acum?”, a fost prima reacţie.

„Este ceva extraordinar, un sentiment intens. Este tot ce am putut visa. Nu am cuvinte”, a mai spus Drăguş, înainte să fie întrebat despre numele uneia dintre fetiţe, Derya, un nume turcesc. „Nu am ştiu că voi ajunge în Turcia, atunci când eu şi soţia mea am luat decizia acestui nume”, a spus fostul jucător al lui Marius Şumudică.

Reclamă
Reclamă

Denis Drăguş a fost unul dintre cei mai buni jucători de pe teren, în România – Ucraina 3-0, meci ce ne-a adus aproape de optimile EURO 2024. Drăguş a marcat golul 3 şi a lansat acţiunea în urma căreia Răzvan Marin a înscris golul de 2-0.

 

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Se va impune Louis Munteanu la Valencia, dacă transferul se va realiza?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
17:05
Cristiano Ronaldo s-a calificat cu Al-Nassr în finala Supercupei Arabiei. “CR7”, assist pentru Joao Felix
17:04
VideoAntenaSport Update. Cele mai tari ştiri ale zilei de 19 august
16:31
Statistica inedită despre titlurile lui Carlos Alcaraz din 2025. Antrenorul său, “absentul de serviciu”
16:28
Gigi Becali, mesaj tranşant despre Florinel Coman după ce s-a vorbit de revenirea fotbalistului la FCSB
15:37
Raul Rusescu nu mizează pe FCSB pentru câștigarea sezonului regular: “Ar fi o mare surpriză să nu se întâmple”
15:34
Horia Tecău nu mai e căpitanul nejucător al echipei de Billie Jean King a României: “O experienţă valoroasă”
1 Gigi Becali are un nou favorit la FCSB: “E o dulceaţă de fotbalst” 2 Gigi Becali a desfiinţat-o pe Rapid, după derby-ul cu FCSB: “Foarte slabă! Cum să te baţi la titlu?” 3 Gigi Becali a făcut praf doi titulari de la FCSB, după remiza cu Rapid: “N-a contat. Am dat ordin să nu mai facă asta” 4 Gabi Torje, impresionat de un atacant din Liga 1: “Pentru mine, e numărul 1” 5 Florinel Coman pleacă de la Al Gharafa! Unde va ajunge jucătorul dorit şi de Gigi Becali la FCSB 6 Adrian Mititelu, dezvăluiri incredibile despre Vladislav Blănuţă: “Va juca în Liga a 3-a şi va primi o lecţie de viaţă”
Citește și