Neil Lennon, anunţ despre lotul lui Rapid, înaintea debutului oficial în Liga 1: “Va trebui să facem nişte modificări”

Alex Masgras Publicat: 7 iulie 2024, 19:46

Comentarii
Neil Lennon, anunţ despre lotul lui Rapid, înaintea debutului oficial în Liga 1: Va trebui să facem nişte modificări

Neil Lennon, în timpul unui interviu / FC Rapid 1923

Neil Lennon a făcut un anunţ despre lotul lui Rapid, înaintea debutului oficial în Liga 1. Noul antrenor al giuleştenilor se apropie de primul meci oficial pe banca echipei, după ce vara aceasta a disputat mai multe meciuri amicale în cantonamentul din Slovenia.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Rapid s-a întărit în această pauză competiţională, iar la echipă au venit Cristi Manea, Filip Blazek, Timotej Jambor şi Luka Gojkovic.

Neil Lennon, anunţ despre lotul lui Rapid, înaintea debutului oficial în Liga 1: “Va trebui să facem nişte modificări”

Cu toate acestea, cu o săptămână înaintea debutului în noul sezon, Neil Lennon consideră că lotul celor de la Rapid este prea numeros şi că trebuie să facă mai multe modificări, înaintea meciului cu UTA, din prima etapă. Printre acestea se numără împrumutarea tinerilor la alte echipe, iar în ceea ce priveşte alte achiziţii, Neil Lennon păstrează misterul:

“Asta voi discuta cu directorul sportiv. Ca antrenor, îți place să îți faci treaba cu ușile închise. S-ar putea să aruncăm o privire asupra echipei. În momentul acesta, va trebui să facem niște modificări.

Lotul este puțin cam mare în acest moment, așa că va trebui să-l micșorăm. Câțiva dintre jucătorii tineri vor fi împrumutați către alte cluburi.

Reclamă
Reclamă

În ceea ce privește aducerea altor jucători, vom vedea”, a declarat Neil Lennon, potrivit FC Rapid 1923.

Neil Lennon, impresionat de un jucător de la Rapid

Neil Lennon s-a declarat impresionat de un jucător de la Rapid. Antrenorul giuleştenilor l-a remarcat pe mijlocaşul de doar 17 ani, Gabriel Gheorghe, pe care l-a poreclit Roy Keane, legenda lui Manchester United.

Rapid se pregăteşte de startul noului sezon de Liga 1. În prima etapă a sezonului, giuleştenii se vor duela cu UTA, în deplasare.

Reclamă

Gabriel Gheorghe a făcut pregătirea de vară sub comanda lui Neil Lennon. Mijlocaşul ofensiv de doar 17 ani încă nu a debutat la echipa mare a Rapidului, însă a fost „botezat” de antrenorul giuleştenilor.

„M-au impresionat mai mulți tineri. Pe Gheorghe l-am poreclit Roy Keane. Și Stan mi-a plăcut cum a evoluat, toți, de la cel mai tânăr și până la Săpunaru m-au impresionat.

Nu numai în ceea ce privește fotbalul, ci și din punct de vedere al personalității. Atmosfera la echipă este foarte bună”, a declarat Neil Lennon, într-un interviu pentru Rapid TV.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Ştim toate echipele calificate la World Cup 2026. Cine va câştiga trofeul?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
17:58

Asta ar fi lovitura secolului. Guardiola, printre favoriții la banca naționalei Italiei

17:47

EXCLUSIVÎncepe revoluţia: Primii titulari ai României, OUT de la naţională în era “Gică Hagi”

17:37

VideoGrand Prix, ediția 42 | Antal Putinică și Cătălin Ghigea au analizat Marele Premiu al Japoniei

17:36

Real face casting pentru un nou galactic. Pe listă, jucători de la PSG, City și Liverpool

17:05

„Ar fi rușinos să merg la Gică cu asta” Stoichiță vorbește despre plecarea de la FRF

16:54

VideoAntenaSport Update. Cele mai tari ştiri ale zilei de 2 aprilie

1 EXCLUSIVPrima condiţie pe care FRF i-a refuzat-o lui Gică Hagi, în negocierile pentru preluarea naţionalei României 2 EXCLUSIV“Ne facem de râs, e o ruşine” Andrei Raţiu a răspuns şi acuzaţiilor la adresa lui legate de Mircea Lucescu! 3 Filipe Coelho a semnat! Anunţul despre antrenorul Universităţii Craiova: “Mult succes” 4 Gigi Becali pierde dreptul de a folosi numele Steaua și procesul pentru 37 de milioane de euro. Decizia luată de CCR 5 Declaraţia incredibilă a preşedintelui Federaţiei Italiene după dezastrul din Bosnia! Jignire uriaşă 6 3 jucători, OUT de la FCSB! Decizia luată de Mirel Rădoi
Citește și