Închide meniul

Adrian Mititelu a dat cărţile pe faţă: “Am avut o discuţie cu Gigi Becali. E un jucător cum rar apare în fotbal”

Dan Roșu Publicat: 13 iulie 2024, 13:53

Comentarii
Adrian Mititelu a dat cărţile pe faţă: Am avut o discuţie cu Gigi Becali. E un jucător cum rar apare în fotbal

Adrian Mititelu, în timpul unui interviu

Adrian Mititelu a dat cărţile pe faţă despre plecarea lui Vladislav Blănuţă de la FC U Craiova la U Cluj, sub formă de împrumut. Gigi Becali l-a vrut încă din această vară pe atacantul oltenilor, dar Mititelu a preferat să-l lase la Cluj.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

“Blănuţă a fost dorit de 5-6 echipe din Liga 1. L-am împrumutat un an la U Cluj. Am considerat că acolo e cel mai bun loc pentru el, deşi au fost oferte de cumpărare şi din Cehia, dar nu ceea ce ne doream noi.

Adrian Mititelu a dat cărţile pe faţă

A fost o propunere interesantă şi din Ungaria. Este o propunere şi din Liga 1 din România. Este şi în atenţia FCSB, care şi-a manifestat încă de ieri intenţia de a-l lua, dar am zis că nu e momentul să plece. E bine să joace la Cluj.

Am avut o discuţie cu Gigi Becali şi vom vedea în funcţie de ce va face la Cluj. E şi o echipă foarte importantă din Cehia. E un nouar cum rar apare în fotbal şi cred că la anul va demonstra că are o perspectivă uriaşă”, a spus Mititelu.

Mihai Stoica a dezvăluit postul surpriză pe care va juca William Baeten la FCSB

Mihai Stoica a dezvăluit postul surpriză pe care va juca William Baeten la FCSB. După retrogradarea celor la FCU Craiova, Adrian Mititelu a acceptat să îl vândă pe Baeten la echipa patronată de Gigi Becali.

Reclamă
Reclamă

Mihai Stoica a anunţat că William Baeten va trebui să lupte pentru postul său de titular la FCSB cu Marius Ştefănescu, un alt transfer făcut în această vară. Baeten vine să îl dubleze pe fostul jucător de la Sepsi, dar Stoica este de părere că e mai bine ca lotul să fie unul numeros, în condiţiile în care FCSB va juca la trei zile vara aceasta:

„Vine Baeten. Da, e bătut în cuie. Vânzare și Craiova păstrează procente, da. Postul lui Baeten? Eu l-am văzut jucând atacant lateral dreapta în cele mai multe meciuri și mijlocaș central. Noi avem un singur atacant lateral dreapta de picior stâng, pe Ștefănescu.

Băluță, care a jucat anul trecut acolo, se simte mai bine în poziție centrală. În stânga avem jucători de picior drept, jucătorii eligibili pentru regula U21, Octavian Popescu, Musi, Toma. Da, Baeten va veni să-l dubleze pe Ștefănescu, iar cei din stânga sunt jucătorii de regulă. E cumva inflație, dar mai bine să fie inflație când joci la 3 zile”, a declarat Mihai Stoica, la primasport.ro.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Ar trebui schimbaţi antrenorii la FCSB?
Loading ... Loading ...
Citește și:
16:54
Manuel Neuer poate pleca de la Bayern Munchen după 15 ani! Anunţul nemţilor
16:25
LIVE SCOREPisa – Inter 0-0. Echipa lui Laurențiu Reghecampf joacă şi ea în Liga Campionilor. Dennis Man, doar rezervă la PSV
15:55
Singurele șanse ale lui Max Verstappen să rămână în lupta la titlu: “Să faci asta e aproape imposibil”
15:54
Peter Bosz a dat cărţile pe faţă: de ce nu a jucat Dennis Man în meciul cu Volendam
15:30
Cursa Marelui Premiu din Qatar, LIVE VIDEO (18:00, Antena 3 CNN și AntenaPLAY). Oscar Piastri pleacă din pole
15:13
Moment inedit în Anglia! Penalty repetat după o fază identică cu cea care a aruncat în aer lumea fotbalului
1 FotoAfacerea în care a pierdut 25 de milioane de euro românul celebru care are avion privat, dar merge cu metroul 2 VIDEOOscar Piastri, pole-position în Marele Premiu din Qatar. Cursa e duminică de la 18:00 (Antena 3 CNN și AntenaPLAY) 3 Patronul cu care Mircea Lucescu a făcut istorie cumpără un club din Liga 1. “Discuţii avansate” 4 “Asta mi-a spus” Decizia lui Nicolae Stanciu în privinţa viitorului său! 5 Marea companie din România care i-a adus lui Cristi Borcea “300 de milioane de euro”. Afaceristul a recunoscut 6 Salariul incredibil pe care românul Cristi Chivu îl are la Inter. Ce bani au Mircea Lucescu şi Cosmin Olăroiu
Citește și