Sepsi a învins-o dramatic pe Gloria Buzău şi e lider în Liga 1! Buzoienii egalaseră în minutul 90+4, dar golul a fost anulat

Publicat: 22 iulie 2024, 21:23

Sepsi a învins-o dramatic pe Gloria Buzău şi e lider în Liga 1!

Marius Coman şi Denis Ciobotariu au marcat pentru Sepsi în victoria cu Gloria Buzău / Facebook Sepsi OSK

Sepsi a învins-o dramatic pe Gloria Buzău, cu 2-1, şi e lider în Liga 1! Echipa din Buzău a marcat golul care ar fi adus egalarea în minutul 90+4, dar acesta a fost anulat pe motiv de ofsaid după consultarea VAR.

Golurile au fost marcate de Ciobotariu (12) şi Coman (30), pentru Sepsi, respectiv Tescan (86) pentru Gloria Buzău.

Matos a marcat pentru Gloria Buzău, în minutul 90+4, dar golul a fost anulat pe motiv de ofsaid, după consultarea sistemului VAR, relatează news.ro.

Sepsi este singura echipă care a acumulat până acum 6 puncte în Liga 1. Mai este de disputat un singur meci din etapa a doua, cel dintre Oţelul şi Farul. Gălăţenii ar putea să îi egaleze pe covăsneni la puncte dacă vor învinge echipa antrenată de Gică Hagi.

Gloria Buzău: Greab – Scheda, Dandea (Traore -46), Dobrosavlevici, Turda, Sălceanu – Prejmereanu (Canadija – 73), Călin (Tescan – 56), Dumitru (Akhamatov – 46) – Budescu (Budescu – 73), Matos. Antrenor: Andrei Prepeliţă

Sepsi: Niczuly – Oteliţă, D. Ciobotariu, Ninaj, Ştefan – Varga (Bardea – 66), Alimi, Mino, Kallaku (Hajdin – 87) – Matei (Neskovic – 66), Coman (Siger – 87). Antrenor: Bernd Storck

Rezerve: Moldovan, Gyenge, Breij, Hajdin, Siger, Popsa, Drăghiceanu, Bardea, Neskovic.

Cartonaşe galbene: Sălceanu (23), Dandea (33), Dobrosavlevici (50), Turda (54), Traore (82), Matos (90+5)  / Alimi (68), Neskovic (77)

Arbitri: Iulian Călin – Stelian Slabu, Nicuşor Marin – Robert Avram

Camera VAR: Cătălin Popa, Andrei Moroiţă

Observatori: Alexandru Deaconu, Cătălin Cursaru

Cine crezi că va deveni selecţionerul României după plecarea lui Edi Iordănescu?

0:20 23 iul.

Gică Hagi, reacţie fermă după plecarea lui Edi Iordănescu de la naţională: „Trebuia să rămână!” Ce a spus după Farul – Oţelul 0-0

23:53

Oţelul – Farul 0-0! Gică Hagi rămâne fără victorie în noul sezon! Gol anulat pentru constănţeni

23:40

Antrenorul lui Maccabi Tel Aviv i-a răspuns lui Elias Charalambous, după ce cipriotul a spus că FCSB se va califica „1000%”!

23:40

Fază controversată în Oţelul – Farul! Gol anulat pentru trupa lui Gică Hagi! Duel încins cu Dorinel Munteanu

23:25

„Nu suntem la nivelul celor din San Marino” Jucătorul lui Maccabi Tel Aviv, „săgeţi” către FCSB înaintea confruntării din Ghencea

23:23

„Respect doar din partea fanilor” Fostul jucător al lui Dinamo, „săgeţi” către Kopic şi conducere după despărţirea de „câini”!

1 FotoFotografie de colecţie cu Gică şi Ianis Hagi, pe ringul de dans! Elena Hagi a postat totul: „Ne-am distrat!” 2 Tragerea la sorţi a turului 3 preliminar Europa League. FCSB şi Corvinul Hunedoara şi-au aflat posibilele adversare 3 Cătălin Cîrjan, euforic după ce a marcat în Dinamo – Petrolul 4-1: „Ne batem la play-off!” „Săgeţi” către Rapid 4 Ce şanse îi dau americanii lui David Popovici să doboare recordul mondial? Verdictul experţilor înaintea Jocurilor Olimpice 5 Tragerea la sorţi a turului 3 preliminar al Ligii Campionilor. FCSB şi-a aflat posibila adversară 6 FotoTeam Romania, primele antrenamente la Paris, înainte de startul Jocurilor Olimpice!