Sepsi a învins-o dramatic pe Gloria Buzău şi e lider în Liga 1! Buzoienii egalaseră în minutul 90+4, dar golul a fost anulat

Publicat: 22 iulie 2024, 21:23

Sepsi a învins-o dramatic pe Gloria Buzău şi e lider în Liga 1!

Marius Coman şi Denis Ciobotariu au marcat pentru Sepsi în victoria cu Gloria Buzău / Facebook Sepsi OSK

Sepsi a învins-o dramatic pe Gloria Buzău, cu 2-1, şi e lider în Liga 1! Echipa din Buzău a marcat golul care ar fi adus egalarea în minutul 90+4, dar acesta a fost anulat pe motiv de ofsaid după consultarea VAR.

Golurile au fost marcate de Ciobotariu (12) şi Coman (30), pentru Sepsi, respectiv Tescan (86) pentru Gloria Buzău.

Matos a marcat pentru Gloria Buzău, în minutul 90+4, dar golul a fost anulat pe motiv de ofsaid, după consultarea sistemului VAR, relatează news.ro.

Sepsi este singura echipă care a acumulat până acum 6 puncte în Liga 1. Mai este de disputat un singur meci din etapa a doua, cel dintre Oţelul şi Farul. Gălăţenii ar putea să îi egaleze pe covăsneni la puncte dacă vor învinge echipa antrenată de Gică Hagi.

Gloria Buzău: Greab – Scheda, Dandea (Traore -46), Dobrosavlevici, Turda, Sălceanu – Prejmereanu (Canadija – 73), Călin (Tescan – 56), Dumitru (Akhamatov – 46) – Budescu (Budescu – 73), Matos. Antrenor: Andrei Prepeliţă

Sepsi: Niczuly – Oteliţă, D. Ciobotariu, Ninaj, Ştefan – Varga (Bardea – 66), Alimi, Mino, Kallaku (Hajdin – 87) – Matei (Neskovic – 66), Coman (Siger – 87). Antrenor: Bernd Storck

Rezerve: Moldovan, Gyenge, Breij, Hajdin, Siger, Popsa, Drăghiceanu, Bardea, Neskovic.

Cartonaşe galbene: Sălceanu (23), Dandea (33), Dobrosavlevici (50), Turda (54), Traore (82), Matos (90+5)  / Alimi (68), Neskovic (77)

Arbitri: Iulian Călin – Stelian Slabu, Nicuşor Marin – Robert Avram

Camera VAR: Cătălin Popa, Andrei Moroiţă

Observatori: Alexandru Deaconu, Cătălin Cursaru

Câte medalii va cuceri David Popovici la Jocurile Olimpice 2024?

„Respect doar din partea fanilor” Fostul jucător al lui Dinamo, „săgeţi” către Kopic şi conducere după despărţirea de „câini”!

22:53

Anunţul lui Gică Hagi despre Dragoş Nedelcu, după ce „Regele” transmitea că Farul se desparte de fostul jucător al FCSB-ului!

22:34

Câştigătorul Turului Franţei nu va participa la Jocurile Olimpice 2024! Decizie surpriză luată de Tadej Pogacar

22:15

„Nu au auzit de Andone sau Mateuţ!” Dănuţ Lupu i-a făcut praf pe jucătorii lui Dinamo! Verdict după victoria cu Petrolul

22:08

Anunţul lui Gigi Becali despre Louis Munteanu! Patronul FCSB-ului a luat o decizie radicală privind transferurile

21:55

FotoTeam Romania, primele antrenamente la Paris, înainte de startul Jocurilor Olimpice!

1 FotoFotografie de colecţie cu Gică şi Ianis Hagi, pe ringul de dans! Elena Hagi a postat totul: „Ne-am distrat!” 2 VIDEOKimi Antonelli a câştigat cursa de Formula 2 din Marele Premiu al Ungariei, LIVE în AntenaPLAY! Cursă nebună la Hungaroring 3 VIDEONikola Tsolov a câştigat cursa de Formula 3 din Marele Premiu al Ungariei! Final de cursă sub Safety Car la Hungaroring 4 FotoSoţia lui Gicu Grozav, în tribune la meciul Dinamo – Petrolul! Cum a fost surprinsă Sorina Grozav 5 VIDEOOscar Piastri a câştigat Marele Premiu al Ungariei! „Dublă” pentru McLaren! Spectacol la Hungaroring 6 Rapid – CFR Cluj 2-2. Hasani, eroul giuleştenilor! Echipa lui Neil Lennon a obţinut un egal la ultima fază