Închide meniul

Scandal după Sepsi – Dinamo 1-1: “A fost penalty clar”

Bogdan Stănescu Publicat: 28 iulie 2024, 9:36

Comentarii
Scandal după Sepsi – Dinamo 1-1: A fost penalty clar

Imagine din meciul Sepsi - Dinamo / Facebook Sepsi

Scandal după Sepsi – Dinamo 1-1! Antrenorul covăsnenilor, Bernd Storck, a acuzat că echipa lui a fost privată de o lovitură de la 11 metri.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În prelungirile primei reprize, Eddy Gnahore a lovit mingea cu mâna în careu, după o lovitură de cap a lui Denis Ciobotariu.

Scandal după Sepsi – Dinamo 1-1: “A fost penalty clar”

A fost henț clar. Mâna lui era departe de corp. Din punctul meu de vedere, a fost clar penalty. Mâna lui a oprit mingea.

În repriza a doua, adversarul a făcut câteva schimbări și a intrat în joc. Nu știu de ce ne-am pierdut încrederea în a doua repriză. Parcă am vrut să ținem de acel 1-0, dar nu este posibil, trebuia să atacăm în continuare.

Noi nu am mai existat în joc. În defensivă ne-am descurcat bine, dar nu am fost capabili să jucăm ca în prima repriză. Am discutat la pauză că trebuie să jucăm ca în prima parte.

Reclamă
Reclamă

În general sunt mulțumit de cum arătăm până acum, dar trebuie să muncim, să arătăm la fel și în a doua repriză. Nu vorbim despre transferuri, trebuie să muncim, să ne antrenăm bine.

Avem programat un meci amical, planificat luni, toți jucătorii vor avea șansa să joace. Florin Ștefan a jucat foarte bine, pe o poziție nouă pentru el.

Este pe drumul cel bun, a marcat, merita acest lucru pentru că muncește foarte mult. Sunt bucuros pentru el pentru că are o poziție diferită, nu e doar fundaș, are și șanse ofensive, e un pic mijlocaș”, a declarat, după fluierul final, antrenorul lui Sepsi, Bernd Storck, pentru digisport.ro.

Reclamă

Zeljko Kopic anunţă transferuri la Dinamo după remiza cu Sepsi: „Îţi trebuie calitate pentru a marca”

Zeljko Kopic anunţă transferuri la Dinamo după remiza cu Sepsi. Formaţia din Ştefan cel Mare a obţinut un punct la Sf. Gheorghe, în etapa cu numărul trei din Liga 1.

Ştefan a deschis scorul încă din minutul 29 pentru gazde, în timp ce punctul a fost obţinut de către echipa lui Kopic în minutul 74, graţie reuşite lui Neagu, cel care a marcat la doar două minute după ce a fost introdus pe teren.

Zeljko Kopic a dezvăluit că le-a zis jucătorilor săi la pauză să joace mai tare împotriva unui adversar precum Sepsi. De asemenea, antrenorul croat al „câinilor” a declarat că Dinamo va mai face transferuri pe toate compartimentele, dorind să crească în interiorul lotuli concurenţa:

„E greu de jucat aici. În prima repriză au jucat cu mare intensitate. Nu ne-am putut face jocul, ei erau foarte tari în dueluri. La pauză le-am spus să joace mai tare, să atace spațiile.

Lucrăm mult la organizarea ofensivă, dar îți trebuie calitate pentru a marca. Vor mai veni jucători. Vrem pe toate compartimentele. Cu cât e concurența mai mare, cu atât rezultatele sunt mai bune”, a declarat Zeljko Kopic pentru sursa citată.

Kopic a avut şi cuvinte de laudă pentru Neagu, marcatorul „câinilor” de la Sf. Gheorghe:

„Sunt foarte fericit pentru Neagu Petru, că a reușit să marcheze. A arătat că are calitate și ne-a adus un punct important. Avem așteptări, toți din club vor să o facă pe Dinamo mai bună”, a mai spus Kopic.

 

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va fi titular de drept Ianis Hagi la Alanyaspor?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:50
România – Canada LIVE VIDEO (21:00, Antena 1 și AntenaPLAY). Amical de lux pentru „tricolorii” lui Lucescu
23:40
Spania a dat recital cu Bulgaria. Germania, eșec cu Slovacia. Rezultatele serii din preliminariile CM 2026
22:49
FCSB pune în vânzare pachetele de bilete pentru meciurile din Europa League! Cât costă abonamentele
22:46
Măsurile și recomandările Jandarmeriei înaintea meciului România – Canada. Program prelungit pentru transportul în comun
22:34
Dinamo a „pus ochii” pe un fundaș de la CFR Cluj! Anunțul lui Andrei Nicolescu: “Suntem interesați”
22:14
„Nu suntem pe dinafară”. Șeful Ferrari, avertisment pentru rivale înaintea Marelui Premiu al Italiei
1 Mircea Lucescu a numit jucătorul care are „ușa închisă” la echipa națională: “Prefer să nu-l mai chem” 2 “E ultimul preţ” Suma pe care i-a cerut-o Neluţu Varga lui Gigi Becali, pentru un nou transfer de la CFR la FCSB 3 “Mi-e ruşine” Gigi Becali, o nouă decizie în legătură cu Vlad Chiricheş după ce l-a scos din echipa FCSB-ului 4 Surpriza uriaşă pe lista trimisă de FCSB la UEFA, pentru meciurile din grupa Europa League 5 Dinamo Kiev, reacție fermă după scandalul uriaș provocat de Vladislav Blănuță în Ucraina: „Greșeli din trecut” 6 “Poate să se supere nea Mircea” Adrian Mutu a spus ce jucător din Liga 1 trebuia convocat la naţională!
Citește și