Închide meniul

Zeljko Kopic anunţă transferuri la Dinamo după remiza cu Sepsi: “Îţi trebuie calitate pentru a marca”

Alex Masgras Publicat: 28 iulie 2024, 8:36

Comentarii
Zeljko Kopic anunţă transferuri la Dinamo după remiza cu Sepsi: Îţi trebuie calitate pentru a marca

Zeljko Kopic, în timpul unui meci / Hepta

Zeljko Kopic anunţă transferuri la Dinamo după remiza cu Sepsi. Formaţia din Ştefan cel Mare a obţinut un punct la Sf. Gheorghe, în etapa cu numărul trei din Liga 1.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Ştefan a deschis scorul încă din minutul 29 pentru gazde, în timp ce punctul a fost obţinut de către echipa lui Kopic în minutul 74, graţie reuşite lui Neagu, cel care a marcat la doar două minute după ce a fost introdus pe teren.

Zeljko Kopic anunţă transferuri la Dinamo după remiza cu Sepsi: “Îţi trebuie calitate pentru a marca”

Zeljko Kopic a dezvăluit că le-a zis jucătorilor săi la pauză să joace mai tare împotriva unui adversar precum Sepsi. De asemenea, antrenorul croat al “câinilor” a declarat că Dinamo va mai face transferuri pe toate compartimentele, dorind să crească în interiorul lotuli concurenţa:

“E greu de jucat aici. În prima repriză au jucat cu mare intensitate. Nu ne-am putut face jocul, ei erau foarte tari în dueluri. La pauză le-am spus să joace mai tare, să atace spațiile.

Lucrăm mult la organizarea ofensivă, dar îți trebuie calitate pentru a marca. Vor mai veni jucători. Vrem pe toate compartimentele. Cu cât e concurența mai mare, cu atât rezultatele sunt mai bune”, la digisport.ro.

Reclamă
Reclamă

Kopic a avut şi cuvinte de laudă pentru Neagu, marcatorul “câinilor” de la Sf. Gheorghe:

“Sunt foarte fericit pentru Neagu Petru, că a reușit să marcheze. A arătat că are calitate și ne-a adus un punct important. Avem așteptări, toți din club vor să o facă pe Dinamo mai bună”, a mai spus Kopic.

Jucătorii lui Dinamo visează la convocări la națională după remiza cu Sepsi

Jucătorii lui Dinamo visează la convocări la națională după remiza cu Sepsi, scor 1-1, din etapa a 3-a a Ligii 1. „Câinii roșii” ai lui Kopic au adunat patru puncte în startul acestui sezon.

Reclamă

Petru Neagu a fost salvatorul lui Dinamo la Sfântu Gheorghe. A marcat la numai două minute după ce a intrat pe teren. Atacantul din Republica Moldova a marcat primul său gol în campionatul României și speră să îi atracă atenția selecționerului.

„Golul de debut este mereu ceva special. Am avut nevoie de minute și de încredere în mine… și golul este important acum pentru mine.

Am intrat, am încercat să mă folosesc de minutele pe care mi le-a acordat antrenorul și asta a ieșit. Avem un colectiv toate bun, e o echipă foarte bună și am încredere în băieți că vom face un sezon foarte bun.

Eu nu mi-am trasat niciun obiectiv, vreau să am cât mai multe minute și de ce nu să ajung la națională„, a declarat Petru Neagu pentru digisport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va reuşi FCSB să prindă play-off-ul în acest sezon?
Loading ... Loading ...
Citește și:
10:54
“N-avem noi bani pentru ei”. Gică Hagi, reacţie savuroasă după ce a jucat în Legends Charity Game
10:46
VideoMircea Lucescu a ajuns la sediul FRF, pentru o nouă şedinţă cu Răzvan Burleanu: “Dacă vor să mă înlocuiască…”
10:03
Motivul pentru care Louis Munteanu nu a prins transferul carierei, de la CFR Cluj: “Când opreşte trenul, trebuie să urci în el”
10:02
Schimbare importantă în UEFA Champions League! Noua regulă intră în vigoare din acest sezon
9:44
VideoSuperFAZE, Ep. 3: Ioan Andone, despre egalul României cu Argentina lui Maradona şi Generaţia de Aur
9:33
Marius Şumudică, reacţie fermă despre şansele FCSB-ului la play-off: “La cum a jucat la Miercurea Ciuc…”
1 Neluţu Varga vrea să-l dea afară pe Andrea Mandorlini de la CFR Cluj. Cine i-ar putea lua locul italinului 2 Tragedie în familia lui Costel Gâlcă! Fratele antrenorului de la Rapid a murit 3 Gică Hagi a jucat în Legends Charity Game. “Regele” s-a remarcat imediat în meciul în care au evoluat nume uriaşe 4 Gigi Becali, şedinţă de urgenţă la FCSB după egalul cu Csikszereda: “Olaru mi-a zis că se lasă de fotbal” 5 Ce a făcut Vlad Chiricheş imediat după Csikszereda – FCSB 1-1 6 “Vor fi scoşi de pe listă”. Mihai Stoica, anunţ despre schimbările de lot pregătite de Gigi Becali la FCSB
Citește și