Închide meniul

Dorinel Munteanu, după ce a aflat că Mircea Lucescu e favorit să preia naţionala: “Nu a ajutat deloc fotbalul românesc”

Bogdan Stănescu Publicat: 2 august 2024, 23:20

Comentarii
Dorinel Munteanu, după ce a aflat că Mircea Lucescu e favorit să preia naţionala: Nu a ajutat deloc fotbalul românesc

Dorinel Munteanu, pe banca Oţelului Galaţi / Profimedia Images

Dorinel Munteanu a avut o reacţie vehementă după ce a aflat că Mircea Lucescu e favorit să preia naţionala. Antrenorul Oţelului a spus că, în sfârşit, Mircea Lucescu s-a hotărât să ajute fotbalul românesc.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dorinel Munteanu a punctat că încă nu este timpul lui să fie selecţioner al României, dar că acela va veni în viitor.

Dorinel Munteanu, după ce a aflat că Mircea Lucescu e favorit să preia naţionala: “Nu a ajutat deloc fotbalul românesc”

”În sfârșit, domnul Mircea Lucescu ajută cu adevărat, se implică fizic în fotbalul românesc, pentru că în perioada post-decembristă a antrenat doar de două ori în România, când a câștigat campionatul cu Rapid. Ne-a reprezentat cu cinste peste tot, dar fizic sau prin experiența sa nu a ajutat deloc fotbalul românesc. Este o alegere foarte bună, dar acum să vedem ce poate face pentru fotbalul românesc”, a declarat Dorinel Munteanu pentru digisport.ro după Oţelul – Hermannstadt 1-0.

”Nu m-a surprins alegerea lui Gică Hagi, era ceva logic. Gică Hagi rămâne Gică Hagi pentru totdeauna. Sunt convins că și-ar fi dorit să fie selecționer, dar investiția lui de la Farul… e foarte greu să renunțe la așa ceva.

Echipa națională a fost o loterie în ultimul timp dacă ne referim la modul în care s-au ales antrenorii. Unii au primit postul cadou, alții l-au primit cadou și după ce au calificat echipa au plecat. ‘Generația de Suflet’ a rămas a nimănui. Mă bucur că Federația a luat decizia să investească în Mircea Lucescu pentru că avem o generație bună de jucători.

Reclamă
Reclamă

Nu am primit niciun semnal din partea Federației pentru că am spus de la început că nu e timpul meu. Trebuie să mai obțin rezultate, probabil că va veni și timpul meu în doi, trei, patru, șapte ani, pentru că sunt încă tânăr ca antrenor”, a mai spus Dorinel Munteanu după ce Oţelul a învins-o pe Hermannstadt şi a devenit lider în Liga 1.

Dorinel Munteanu, scandal cu un fan după ce a devenit lider în Liga 1! A fost cu greu ţinut să nu urce după suporter în tribune!

Dorinel Munteanu a fost implicat într-un scandal cu un fan după ce a devenit lider în Liga 1! Chiar dacă Oţelul a învins-o cu 1-0 pe Hermannstadt, Dorinel Munteanu a fost foarte nervos.

După fluierul final, Dorinel Munteanu s-a îndreptat către un fan, care, probabil, l-a înjurat. Un membru al staff-ului său a reuşit să îl ţină, cu greu, pe Dorinel Munteanu.

Reclamă

Dorinel Munteanu a ţipat ameninţător spre fanul din tribune. Ulterior, după ce membrii staff-ului l-au ţinut, s-a dus să îşi felicite jucătorii pentru victorie.

Oţelul are 10 puncte din 4 etape. Neînvinsă în acest sezon, Oţelul e lider în Liga 1 momentan.

Oțelul Galați – Hermannstadt 1-0. „Gălăţenii” au dat lovitura în finalul partidei şi se află pe primul loc în campionat!

Meciul Oțelul Galați – Hermannstadt 1-0 a fost în format LIVE SCORE pe AS.ro. Gălăţenii i-au învins pe sibieni cu un gol marcat în minutul 87, prin Juric. Oţelul ocupă primul loc în Liga 1, cu 10 puncte după 4 etape disputate.

Înainte de acest duel, echipa lui Dorinel Munteanu se afla pe locul al 2-lea, cu 7 puncte, la egalitate cu liderul Universitatea Craiova. De cealaltă parte, sibienii lui Marius Măldărășanu se află pe locul al 15-lea, cu doar 2 puncte.

Oțelul Galați: Popescu – Zhelev, Stevanovic, Cisse, Maftei – Lameira, Zivulic, Cisotti – Juric, Pop, Frederic.

Antrenor: Dorinel Munteanu

Hermannstadt: Căbuz – Căpușă, Găman, Bejan, Oroian – Deaconu, Ivanov, Murgia – Balaure, Chițu, Stoica.

Antrenor: Marius Măldărășanu

Arbitru: Fesnic Horatiu Mircea (Cluj-Napoca) / A1: Avram Valentin (Bucureşti), A2: Cerei Alexandru (Cluj-Napoca) / Arbitru VAR: Costreie Sorin (Voluntari), Arbitru AVAR: Vodă Alexandru (Alba Iulia)

Înapoi la Homepage
Reclamă

Pe ce loc va termina România în Grupa B4 a Nations League, din care mai fac parte Polonia, Bosnia şi Suedia?
Loading ... Loading ...
Citește și:
18:56
Costel Gâlcă a răbufnit la conferința de presă, înaintea meciului cu Farul: „Cum m-am plâns? Explică-mi”
18:39
Oțelul a scăpat de insolvență! Anunțul făcut de clubul gălățean
18:19
VideoIncident rar! Franco Colapinto era să îşi facă praf monopostul când ziua 3 a testelor din Bahrain se încheiase!
18:07
Cristi Chivu vrea revanșa în meciul cu Juventus! Antrenorul român, gata de război: „Nu văd fantome”
18:00
VIDEOZiua a treia a testelor din Bahrain. Antonelli şi Russell, cei mai rapizi. Probleme pentru Hamilton
17:58
Adrian Mititelu anunță o lovitură devastatoare pentru Mihai Rotaru! Ce plănuiește patronul FC U Craiova
1 Verdictul lui Cristi Balaj despre faza care a decis meciul Universitatea Craiova – FCSB 2-2 2 Jucătorul făcut praf de Gigi Becali după eliminarea FCSB-ului din Cupă: “Nu mai e fotbalist” 3 Adrian Porumboiu, verdict categoric despre faza care l-a scos din sărite pe Gigi Becali: “Decizia e una foarte clară” 4 Gigi Becali a răbufnit după Universitatea Craiova – FCSB 2-2! Nu acceptă eliminarea din Cupă: “Ne-am calificat! 2-1 terminat” 5 Universitatea Craiova – FCSB 2-2. Roş-albaştrii, eliminaţi din Cupa României. Cine s-a calificat din Grupa B 6 Gică Hagi ar fi refuzat România. Un fost coleg din Generaţia de Aur face anunţul: “Nu vine!” Cine e selecţioner cu Turcia
Citește și