„Ce se întâmplă de nu mai puteți învinge FCSB-ul?” Gică Hagi s-a descătușat în Ghencea: „Informează-te, da?”

Iulian Focșăneanu Publicat: 10 august 2024, 8:49

„Ce se întâmplă de nu mai puteți învinge FCSB-ul? Gică Hagi s-a descătușat în Ghencea: „Informează-te, da?

Gică Hagi s-a descătușat în Ghencea

Gică Hagi, la conferința de presă / AS.ro

Gică Hagi s-a descătușat în Ghencea, după meciul FCSB – Farul, scor 3-2, în etapa a 5-a a Ligii 1. Echipa „Regelui” conducea cu 2-1 chiar înainte de final, dar „dubla” lui Olaru (87, 90+4) i-a adus victoria campioanei en-titre.

Un jurnalist i-a adus aminte lui Gică Hagi, la conferința de presă, că nu a mai câștigat într-o deplasare cu FCSB din luna ianuarie a anului trecut. Atunci constănțenii întorceau scorul în prelungiri, în minutele 90+5 și 90+6.

Gică Hagi s-a descătușat în Ghencea, după victoria FCSB-ului

Hagi a reacționat imediat și a comentat și penalty-ul primit de FCSB în prelungirile partidei de pe Stadionul Steaua.

Am văzut pe teren puțin. Nu am de ce să evaluez eu lucrurile. Ce, lucrez la VAR? Important e că Casap nu avea ce să caute acolo. E mijlocaș. Ce caută el acolo, nu știu!

(Nu ați mai învins de patru meciuri FCSB la București. Ce se întâmplă de nu mai puteți învinge FCSB-ul?) Pentru că au fost două penalty-uri. În ultimele două meciuri au fost două penalty-uri. Eu zic ce s-a întâmplat. Au fost două penalty-uri și o minge a fost afară anul trecut. Informează-te, da? A ieșit mingea afară!„, a declarat Gică Hagi la conferința de presă.

Verdictul specialistului la penalty-ul primit de FCSB în finalul partidei cu Farul

Verdictul specialistului la penalty-ul primit de FCSB în finalul partidei cu Farul. Ion Crăciunescu a spus că se impunea acordarea penalty-ului la duelul dintre Casap şi Şut.

Istvan Kovacs a acordat penalty după intervenţia VAR, iar Darius Olaru a marcat golul victorie în prelungiri.

Este penalty. Din neglijenţă. El nu a avut intenţie. Din neglijenţă în calcă pe picior. Indiferent unde este mingea, dacă este în joc şi se întâmplă incorectitudine în care se dictează penalty.„, a spus Ion Crăciunescu la digisport.ro.

FCSB – Farul 3-2

FCSB a învins, vineri seară, pe teren propriu, cu scorul de 3-2, echipa Farul Constanţa, într-un meci din etapa a cincea a Superligii, în care a revenit în ultimele minute de la 1-2.

Ultimul gol a fost marcat de Olaru dintr-un penalti acordat după consultarea VAR.

Au marcat: Ştefănescu ’42, Olaru ’87, ‘90+4 (penalti) / Vînă ‘5, Grigoryan ‘43

FCSB: Târnovanu – Antwi, Dawa, Chiricheş, Panţîru – Alhassan (Olaru ’46), Edjouma (Şut ’46) – Ştefănescu, Luis Phelipe (Miculescu ’61), Musi (Pandele ’50) – D. Popa (Băluţă ’46). Antrenor: Elias Charalambous

Farul: Buzbuchi – M. Popescu, Bălaşa (Dănuleasa ’64), Henrique, Cr. Ganea – Vînă, Nedelcu (Queiros ’63), Grameni (Sîrbu ’64) – G. Iancu (Dican ’51), Rivaldinho (Casap ’57), Grigoryan. Antrenor: Gheorghe Hagi

Cartonaşe galbene: Şut ‘68 / Grameni ’62, Queiros ‘70

Arbitri: Istvan Kovacs – Mihai Marius Marica, George Florin Neacşu – Ionuţ Coza

Arbitri VAR: Rareş George Vidican, Ferencz Tunyogi

Observator: Liviu Ciubotariu

Va fi din nou Florin Tănase un jucător decisiv pentru FCSB?

„E nebunie!” Reacţie dură după ce Ianis Hagi a fost trimis la echipa a doua a lui Rangers: „E prea târziu pentru asta!”

10:20

Când revine Octavian Popescu pe teren la FCSB! Anunţul făcut înaintea returului cu Sparta Praga: „Nu sunt probleme!”

10:08

Ana Bărbosu, mesaj superb pentru Sabrina Voinea și Jordan Chiles, după decizia TAS: „Acesta este visul meu”

9:56

„Nu i-a oprit nimeni să joace în cupele europene!” Mihai Stoica, replică dură pentru Dorinel Munteanu

9:41

Americanii au făcut spectacol în ștafetele de 4×400 de metri de la Jocurile Olimpice 2024! Nou record olimpic la masculin

1 VIDEOFC Porto – Gil Vicente 3-0. Start perfect de sezon pentru „dragoni”. Show total în Liga Portugal, live în AntenaPLAY 2 Team Romania la Jocurile Olimpice – ziua 15 | Cătălina Axente, învinsă la lupte libere! Incze, eșec în recalificări 3 Gloria Buzău – Rapid 1-1. Neil Lennon, fără victorie pe banca rapidiştilor. Criză uriaşă în Giuleşti. Budescu, gol din penalty 4 Gigi Becali i-a găsit rapid înlocuitor lui Alexandru Musi: „Gata!”. Decizia luată de patronul FCSB 5 NEWS ALERTTAS a dat decizia! Ana Maria Bărbosu a câştigat medalia de bronz. Anunţul făcut de Federaţia Română de Gimnastică 6 Ce notă a primit Florinel Coman după debutul oficial la Al-Gharafa! „Mbappe de România”, peste Joselu