Închide meniul

Verdictul specialistului la penalty-ul primit de FCSB în finalul partidei cu Farul

Valentin Pîrcălabu Publicat: 9 august 2024, 23:13

Verdictul specialistului la penalty-ul primit de FCSB în finalul partidei cu Farul

Captură Digisport.ro

Verdictul specialistului la penalty-ul primit de FCSB în finalul partidei cu Farul. Ion Crăciunescu a spus că se impunea acordarea penalty-ului la duelul dintre Casap şi Şut.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Istvan Kovacs a acordat penalty după intervenţia VAR, iar Darius Olaru a marcat golul victorie în prelungiri.

Verdictul specialistului la penalty-ul primit de FCSB în finalul partidei cu Farul

Este penalty. Din neglijenţă. El nu a avut intenţie. Din neglijenţă în calcă pe picior.  Indiferent unde este mingea, dacă este în joc şi se întâmplă incorectitudine în care se dictează penalty.“, a spus Ion Crăciunescu la digisport.ro.

Fază controversată în FCSB – Farul! Campioana României a primit o lovitură de la 11 metri în prelungiri, după intervenția VAR

Fază controversată în FCSB – Farul! Istvan Kovacs i-a acordat o lovitură de la 11 metri campioanei, după ce Adrian Șut a căzut în careul echipei lui Gică Hagi.

Înainte de această lovitură de la 11 metri, scorul partidei de pe stadionul „Steaua” era de 2-2. În minutul 90 al duelului din Ghencea, în timpul unui atac al FCSB-lui, Adrian Șut s-a prăbușit în careu, iar în zona acestuia se afla Carlo Casap.

Reclamă
Reclamă

Chiar dacă inițial Istvan Kovacs nu a văzut niciun contact între cei doi, arbitrii din camera VAR l-au chemat pe central la monitor, pentru a revedea faza.

Pe reluări s-a văzut că Adrian Șut a fost călcat de jucătorul celor de la Farul. Astfel, Istvan Kovacs i-a acordat o lovitură de la 11 metri campioanei, care a fost transformată de Darius Olaru, în minutul 90+4.

Gigi Becali a făcut 3 schimbări la pauză în FCSB – Farul Constanța! Patronul campioanei nu a mai rezistat, după ce a văzut că echipa sa este condusă de formația lui Gică Hagi.

Reclamă

Marinarii „Regelui” au intrat la cabine cu un avataj de un gol. Scorul final al primei reprize de pe stadionul „Steaua” a fost de 2-1, în favoarea oaspeților.

Astfel, Gigi Becali a decis să facă trei schimbări, pentru ca echipa sa să obțină un rezultat bun de la partida cu Farul.

Au ieșit de pe teren Malcom Edjouma, Daniel Popa și Baba Alhassan. În locul lor au fost introduși Adrian Șut, Alexandru Băluță și Darius Olaru.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va lua Xabi Alonso titlul în La Liga, în primul său sezon ca antrenor al lui Real Madrid?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
23:31 30 mai

PSG – Inter LIVE TEXT (22:00), în finala Champions League. Istvan Kovacs va conduce ultimul act de la Munchen

23:12 30 mai

VideoJurnal Antena Sport | Andreea Ogrăzeanu, dublă campioană europeană, prinde viteză către Los Angeles

23:02 30 mai

Marius Lăcătuş, verdict despre transferul lui Denis Alibec la FCSB. Ce a spus despre concurenţa cu Daniel Bîrligea

23:00 30 mai

UPDATECostel Gâlcă, în negocieri cu Rapid. Ce clauză de reziliere îi cere lui Dan Şucu pentru a semna cu giuleştenii

22:41 30 mai

Moment tensionat la Roland Garros. Holger Rune a cerut evacuarea unui fan nervos

22:36 30 mai

Hermannstadt, răspuns final pentru Dinamo în privinţa transferului lui Ianis Stoica. Preţul stabilit de sibieni

1 VIDEOPiloţii McLaren, cei mai rapizi în primele antrenamente din Marele Premiu al Spaniei. Cursa e duminică, pe Antena 1 (16:00) 2 De ce a semnat Denis Alibec cu FCSB. Mărturia fotbalistului: “Două lucruri mai am de făcut în viaţă” 3 Atanas Trică a semnat cu U Cluj! Nepotul lui Ilie Balaj, opţiune U21 a “şepcilor roşii” 4 Dennis Politic, mesaj pentru Gigi Becali! Verdictul jucătorului în privinţa transferului la FCSB 5 Primul club din Liga 1 care l-a refuzat pe Jordan Gele, după anunţul plecării de la FCSB: “Nu ne interesează” 6 Denis Alibec a semnat cu FCSB
Citește și