Real Madrid – Valladolid 3-0. Endrick, gol la primul meci pe „Bernabeu”! Liverpool – Brentford 2-0. Salah a făcut show

Alex Ioniță Publicat: 25 august 2024, 20:00

Real Madrid – Valladolid 3-0. Endrick, gol la primul meci pe „Bernabeu! Liverpool – Brentford 2-0. Salah a făcut show

Real Madrid - Valladolid LIVE SCORE

Meciul dintre Real Madrid și Valladolid a fost în format LIVE SCORE pe AS.ro. Endrick a marcat la prima partidă de pe Bernabeu.

De asemenea, acesta a fost primul meci pe Santiago Bernabeu şi pentru Kylian Mbappe. Arne Slot a debutat şi el ca antrenor pe Anfield.

Pe Santiago Bernabeu, francezul Mbappe a fost singurul pericol al madrilenilor în prima repriză a disputei cu Real Valladolid. Elevii lui Ancelotti au deschis scorul în minutul 50, prin Valverde, iar după opt minute Raul Moro a trecut pe lângă egalare. Brahim Diaz a majorat avantajul gazdelor în minutul 88, iar puştiul Endrick – cel care l-a înlocuit pe Mbappe, a stabilit scorul  final în minutul 90+6 şi madrilenii s-au impus cu 3-0.

În clasament, Real Madrid are patru puncte şi ocupă locul trei, iar Valladolid este pe 8, cu 3 puncte.

Diogo Jota a fost omul cu assist-ul pentru Luis Diaz şi acesta din urmă a deschis scorul pentru FC Liverpool în minutul 13 al partidei cu Brentford. „Cormoranii” au controlat meciul în continuare şi au trecut pe lângă majorarea scorului, însă golul de 2-0 a venit abia în minutul 70, când Luis Diaz a pasat şi Mohamed Salah a marcat.

Liverpool are şase puncte din două etape, fiind una din cele patru echipe cu maxim de puncte din Premier League, în timp ce Brentford are trei puncte şi e pe locul 12.

Real Madrid – Valladolid 3-0 şi Liverpool – Brentford 2-0

Min. 90+5: FINAL DE MECI! Liverpool s-a impus cu 2-0 şi a obţinut a doua victorie a sezonului în Premier League.

Min. 71: Liverpool – Brentford 2-0! Salah a marcat cu un şut plasat.

Min. 90+7: FINAL DE MECI! Real Madrid a obţinut prima victorie a sezonului în La Liga. Valverde, Brahim Diaz şi Endrick au marcat pentru echipa lui Ancelotti.

Min. 90+6: Real Madrid – Valladolid 3-0! Endrick a înscris un gol superb, cu un șut puternic, la colțul scurt.

Min. 88: Real Madrid – Valladolid 2-0. Brahim Diaz a înscris, cu un lob peste portarul advers.

Min. 49: Real Madrid – Valladolid 1-0. Federico Valverde a deschis scorul din lovitură liberă.

Min. 13: Liverpool – Brentford 1-0! Luis Diaz a dat lovitura!

Min. 1 în Liverpool – Brentford: A început partida

Min. 1 în Real Madrid – Valladolid: A început partida. Mbappe joacă pentru prima dată pe Bernabeu,

Echipele de start în Liverpool – Brentford:

LIVERPOOL (4-2-3-1): Alisson – Alexander-Arnold, Konate, Van Dijk, Robertson – Gravenberch, Mac Allister – Salah, Szoboszlai, L. Diaz – Jota

BRENTFORD (4-3-3): Flekken – Roerslev, Collins, Pinnock, Ajer – Norgaard, Janelt, Jensen – Mbeumo, Wissa, Lewis-Potter

Echipele de start în Real Madrid – Valladolid:

Real Madrid: Courtois – Carvajal, Militao, Rudiger, Garcia – Valverde, Tchouameni, Guler – Rodrygo, Mbappe, Vinicius
Rezerve: Ceballos, Diaz, Endrick, Fran, Lucas, Lunin, Modric, Ramon
Antrenor: Carlo Ancelotti

Real Valladolid: Hein – Perez, Comert, Boyomo, Rosa – I. Sanchez, Juric, Kike, Machis – Meseguer, Andre
Rezerve: Amallah, Chuki, De la Hoz, Ferreira, Koke, Martin, Moro, Ndiaye, Ruiz, J. Sanchez, Sylla, Torres
Antrenor: Paulo Pezzolano

Tot duminică se va juca și duelul dintre Liverpool și Brentford, care va începe de la ora 18:30 și va fi, de asemenea, în format LIVE SCORE, în acest blog.

Echipele probabile în Liverpool – Brentford:

Liverpool: Alisson – Alexander-Arnold, Konate, Van Dijk, Robertson – Gravenberch, Mac Allister – Salah, Szoboszlai, L. Diaz – Jota
Antrenor: Arne Slot

Brentford: Flekken – Roerslev, Collins, Pinnock, Ajer – Norgaard, Janelt, Jensen – Mbeumo, Wissa, Schade
Antrenor: Thomas Frank

Lovitură pentru Real Madrid! Jude Bellingham s-a accidentat

Real Madrid a primit o lovitură, după ce Jude Bellingham s-a accidentat. Starul englez a făcut anunțul, înaintea etapei a doua din La Liga.

Jude Bellingham „s-a rupt” la un antrenament al lui Real Madrid. Campioana en-titre a Spaniei se pregătea pentru duelul cu Valladolid, din etapa a doua a campionatului.

Jude Bellingham a suferit o leziune la mușchiul plantar subțire de la piciorul drept și ca urmare, va sta „pe bară” timp de o lună.

Starul englez a transmis un scurt mesaj pe contul său oficial de X, mărturisind că regretă că este nevoit să stea departe de teren. Acesta va rata și meciurile naționalei Angliei, de la începutul lunii viitoare.

„Nu e nimic pe care să urăsc mai mult decât ratarea jocurilor, dar încerc să privesc și partea pozitivă și poate corpul meu îmi spune că are nevoie de un pic mai multă odihnă după un an aglomerat.

Sunt foarte frustrat, dar îi voi susține pe băieți ca un fan până când mă voi alătura lor din nou în cea mai bună și puternică formă.

Mulțumesc pentru mesajele voastre de îngrijorare și sprijin. Multă dragoste și Hala Madrid!”, a transmis Jude Bellingham, pe X.

Este Dennis Man cel mai în formă internaţional român?

Reacţia lui Louis Munteanu, când a fost întrebat dacă a ajuns „rezervă de lux” la CFR Cluj: „Am mai trecut prin asta!”

22:00

LIVE TEXTHermannstadt – FCSB 0-0! Campioana luptă pentru victorie la Sibiu! Echipele de start

22:00

VIDEOBraga – Moreirense (22:30) LIVE VIDEO în AntenaPLAY! Sporting, FC Porto și Benfica, spectacol în etapa a 3-a din Liga Portugal

21:30

LIVE VIDEOPAOK – Panetolikos 1-0 e ACUM, live în AntenaPLAY. Sastre a deschis scorul cu o lovitură de cap. Panathinaikos – Levadiakos 0-0

21:22

Damjan Djokovic, prima reacție după ce a marcat un gol superb în CFR Cluj – FC Botoșani 3-0: „Mă bucur! Am revenit acasă!”

20:55

CFR Cluj – FC Botoșani 3-0! Echipa lui Dan Petrescu a făcut spectacol în Gruia și e pe loc de play-off!

1 VIDEOLando Norris, pole position la Marele Premiu al Țărilor de Jos! Verstappen, pe 2. Cursa, duminică (15:45, Antena 1 și AntenaPLAY) 2 FotoDieta minune a lui Mihai Stoica. „Fratele mai mic” al lui Gigi Becali cheltuie o avere: „E înfiorător de scump” 3 FotoCine este şi cu ce se ocupă viitorul ginere al lui Gică Hagi! Imagini rare cu tânărul care o va duce la altar pe Kira Hagi 4 FotoAlexandru Tudor a revenit în arbitraj la 52 de ani! Cum arată acum „Brad Pitt de România” 5 VIDEOLando Norris a obţinut a doua victorie a carierei în Formula 1 la Marele Premiu al Ţărilor de Jos. Verstappen, pe 2 6 VIDEODoriane Pin a câştigat a doua cursă de Formula 1 Academy din Ţările de Jos! Prima cursă a fost câştigată de Abbi Pulling