Închide meniul

“Maxim!” Victor Angelescu, primele impresii despre Marius Șumudică! Mesaj direct despre antrenorul de la Rapid, după 2 etape

Alex Ioniță Publicat: 4 septembrie 2024, 22:40

Comentarii
Maxim! Victor Angelescu, primele impresii despre Marius Șumudică! Mesaj direct despre antrenorul de la Rapid, după 2 etape

Colaj: Hepta și Profimedia

Victor Angelescu și-a făcut publice primele impresii despre Marius Șumudică! Acționarul minoritar de la Rapid a vorbit sincer despre noul tehnician al echipei.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Marius Șumudică a debutat în noul mandat cu o victorie, 2-1 cu Poli Iași. Mai apoi, giuleștenii au remizat, în deplasare, cu Universitatea Craiova, scor 1-1.

Victor Angelescu, primele impresii despre Marius Șumudică!

Angelescu este de părere că Marius Șumudică a înregistrat rezultate perfecte în primele partide, având în vedere faptul că nu a avut mult timp la dispoziție, pentru a pregăti echipa.

Totodată, acționarul minoritar de la Rapid a dezvăluit că moralul jucătorilor a fost schimbat în bine de Marius Șumudică.

“Ca să fiu sincer, a scos maxim din ce se putea scoate, în aceste 2 etape. A avut puțin timp să pregătească meciurile. A fost o săptămână normală doar înainte de meciul cu Craiova, care e o echipă mai sudată, cu un antrenor instalat de mai mult timp.

Reclamă
Reclamă

Noi nu puteam să emitem mai multe pretenții, pentru cele 2 meciuri am scos maxim. Ce îmi doresc este să arătăm mult mai bine, după această pauză.

S-a îmbunătățit situația din punct de vedere moral, odată cu venirea lui Marius. Ca moral și dorință vedem o schimbare”, a spus Victor Angelescu, la digisport.ro.

Victor Angelescu, reacţie fermă după ce Rapid a ratat transferul lui Daniel Bîrligea

Victor Angelescu a oferit o reacţie fermă, după ce Rapid a ratat transferul lui Daniel Bîrligea. Acţionarul minoritar al giuleştenilor a dezvăluit că, de fapt, formaţia de sub Grant a fost prima care l-a ofertat pe atacantul român.

Reclamă

Daniel Bîrligea a fost prezentat oficial la FCSB. Gigi Becali i-a plătit lui Neluţu Varga suma de două milioane de euro.

După ce Gigi Becali l-a criticat pe Dan Şucu, pentru faptul că acţionarul de la Rapid a încercat să i-l „sufle” pe Daniel Bîrligea, Victor Angelescu a venit cu replica.

Acţionarul minoritar de la Rapid a transmis că Dan Şucu nu ar fi purtat o discuţie cu Neluţu Varga. Angelescu a subliniat că Şucu nu ar fi insistat pentru transferul lui Bîrligea, dacă acesta ar fi semnat deja cu FCSB.

De asemenea, după ratarea transferului lui Daniel Bîrligea, Victor Angelescu a dezvăluit că Rapid urmează să oficializeze două transferuri.

„Nu cred că mai sunt prea multe de spus, a semnat cu FCSB. Nu poți să fii 100% când există negocieri. Până la urmă FCSB a avut cea mai mare ofertă și a semnat, ce mai contează? Noi am făcut ofertă primii.

Eu din ce știu nu a fost o discuție între domnul Șucu și domnul Varga. Nu avea cum să știe domnul Șucu despre un contract, dacă domnul Varga i-ar fi spus că e deja transferat, s-ar fi închis tot. Încă odată, totul e gata, a semnat cu FCSB, nu mai are sens.

E benefic pentru fotbalul românesc, l-au luat, bravo lor, mergem mai departe. Și noi am dorit jucători pe care alții i-au dorit și au ajuns la noi.

Nu pot să vă confirm nume, vrem să aducem 2 jucători. Un vârf și un mijlocași. Sperăm să ajungem la o înțelegere cu cei cu care negociem”, a declarat Victor Angelescu.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Se va califica FCSB în play-off sezonul acesta?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:28
VIDEORio Ave – Benfica 0-2. Echipa lui Jose Mourinho se apropie de rivale în clasament
23:27 17 ian.
Dennis Man, pe teren în victoria lui PSV cu Fortuna Sittard. Nota primită de român
23:10 17 ian.
Victor Angelescu, anunț despre transferul lui Olimpiu Moruțan la Rapid. Ultimele detalii despre lovitura iernii în Liga 1
23:06 17 ian.
VideoBenfica lui Jose Mourinho, beneficiara unui autogol rarisim în Liga Portugal! Execuție imparabilă
22:53 17 ian.
„Ești pregătit să iei titlul?” Daniel Paraschiv, mesaj ferm după ce a debutat la Rapid în meciul cu Metaloglobus
22:37 17 ian.
„Vine Olimpiu Moruțan?” Răspunsul clar dat de Costel Gâlcă, după ce Rapid a învins-o la limită pe Metaloglobus
1 Prima “victimă” a lui Gigi Becali după FC Argeş – FCSB 1-0: “Reziliem contractul! N-am nevoie de aşa ceva” 2 Gigi Becali le impune doi jucători în echipă lui Charalambous şi Pintilii: “Vreau să-i văd” 3 Românca Julia Sauter, în lacrimi după finalul programului de la Europene! Poziţia onorabilă pe care s-a clasat 4 FotoAfacerea de 30 de milioane de euro pornită de Dumitru Dragomir! Totul are legătură cu Gigi Becali: “Cel mai bun” 5 Gigi Becali a vorbit la telefon cu Moruţan, pentru a-l convinge să vină la FCSB: “I-am spus ce salariu îi dau” 6 Adrian Șut, titular la debutul la Al Ain. Nota primită de fostul mijlocaș de la FCSB, după meciul cu două eliminări
Citește și