Victor Angelescu a oferit o reacţie fermă, după ce Rapid a ratat transferul lui Daniel Bîrligea. Acţionarul minoritar al giuleştenilor a dezvăluit că, de fapt, formaţia de sub Grant a fost prima care l-a ofertat pe atacantul român.
Daniel Bîrligea a fost prezentat oficial la FCSB. Gigi Becali i-a plătit lui Neluţu Varga suma de două milioane de euro.
Victor Angelescu, reacţie fermă după ce Rapid a ratat transferul lui Daniel Bîrligea
După ce Gigi Becali l-a criticat pe Dan Şucu, pentru faptul că acţionarul de la Rapid a încercat să i-l „sufle” pe Daniel Bîrligea, Victor Angelescu a venit cu replica.
Acţionarul minoritar de la Rapid a transmis că Dan Şucu nu ar fi purtat o discuţie cu Neluţu Varga. Angelescu a subliniat că Şucu nu ar fi insistat pentru transferul lui Bîrligea, dacă acesta ar fi semnat deja cu FCSB.
De asemenea, după ratarea transferului lui Daniel Bîrligea, Victor Angelescu a dezvăluit că Rapid urmează să oficializeze două transferuri.
„Nu cred că mai sunt prea multe de spus, a semnat cu FCSB. Nu poți să fii 100% când există negocieri. Până la urmă FCSB a avut cea mai mare ofertă și a semnat, ce mai contează? Noi am făcut ofertă primii.
Eu din ce știu nu a fost o discuție între domnul Șucu și domnul Varga. Nu avea cum să știe domnul Șucu despre un contract, dacă domnul Varga i-ar fi spus că e deja transferat, s-ar fi închis tot. Încă odată, totul e gata, a semnat cu FCSB, nu mai are sens.
E benefic pentru fotbalul românesc, l-au luat, bravo lor, mergem mai departe. Și noi am dorit jucători pe care alții i-au dorit și au ajuns la noi.