Închide meniul

Când revine pe teren Mihai Lixandru, după accidentarea horror suferită! Anunţ surprinzător făcut de Mihai Stoica

Viviana Moraru Publicat: 9 octombrie 2024, 11:42

Când revine pe teren Mihai Lixandru, după accidentarea horror suferită! Anunţ surprinzător făcut de Mihai Stoica

Mihai Lixandru s-a accidentat grav în meciul PAOK - FCSB/ Profimedia

Mihai Stoica a făcut un anunţ surprinzător şi a dezvăluit când revine pe teren Mihai Lixandru. MM a transmis că mijlocaşul se va recupera mai repede decât a fost anunţat iniţial.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mihai Lixandru s-a accidentat grav în meciul FCSB-ului cu PAOK, din etapa a doua din Europa League. Mijlocaşul a suferit o ruptură a ligamentului încrucişat anterior.

Când revine pe teren Mihai Lixandru, după accidentarea horror suferită

După diagnosticul pus, Mihai Lixandru era aşteptat să revină pe teren după jumătate de an. Mihai Stoica a transmis însă că mijlocaşul va fi apt după cinci luni şi FCSB se va baza pe serviciile sale din luna martie.

Preşedintele Consiliului de Administraţie de la FCSB a dezvăluit faptul că Mihai Lixandru va fi operat la Roma.

“Cea mai importantă problemă este Mihai Lixandru, care acum este împreună cu Ovidiu Kurti la Roma. Astăzi a fost la preoperator, totul a fost perfect. Mâine dimineaţă intră la operaţie, este primul pacient, am zis să se termine cât mai repede.

Reclamă
Reclamă

În 5 luni va juca! În martie va juca, deci nu cum îşi făceau alţii calcule. Sigur că îl luăm în calcul pentru play-off”, a declarat Mihai Stoica, conform primasport.ro.

Mircea Lucescu, gest uriaş pentru Mihai Lixandru

Mircea Lucescu a făcut un gest uriaş pentru Mihai Lixandru. Mijlocaşul de la FCSB s-a accidentat grav în partida cu PAOK Salonic şi va fi operat. Lixandru ratase şi meciurile naţionalei României din septembrie, tot din cauza unei accidentări.

Mihai Stoica a dezvăluit că Mihai Lixandru a fost sunat personal de Mircea Lucescu. Selecţionerul României l-a încurajat pe fotbalistul campioanei. Lixandru se va opera la Roma şi va reveni pe teren în primăvara anului viitor.

Reclamă

Vreau să se înțeleagă foarte bine. Am discutat cu Mircea Lucescu. Dumnealui m-a sunat, e o chestie extrem de importantă. Niciodată nu s-a considerat că mă ridic la nivelul…serios vorbesc. Ba chiar am pretenția că după atâția ani…să nu-i cadă niciun epolet vreunui selecționer să dea un telefon să spună «Cu băiatul ăsta ce se întâmplă?» Să se intereseze așa cum s-a interesat el.

A vorbit cu Mihai Lixandru și l-a încurajat. Dacă Mircea Lucescu face asta, nu e o palmă pentru cei dinainte? Am vorbit și cu doctorul Claudiu Stamatescu, m-a sunat să-mi spună de problema lui Șut. RMN-ul l-a făcut la echipa națională, între timp vorbiseră medicii cu medicii noștri”, a spus Mihai Stoica la primasport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Este Istvan Kovacs cel mai bun arbitru român din istorie?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
16:43

Costel Gâlcă a semnat cu Rapid și a vorbit despre Marius Șumudică! Ce i-a lipsit echipei în mandatul lui „Șumi”

16:25

Iga Swiatek s-a calificat în semifinale la Roland Garros! Urmează un duel de “foc” cu liderul Sabalenka!

16:24

Aryna Sabalenka, în semifinale la Roland Garros! A învins-o fără probleme pe Zheng Qinwen

14:59

Prima reacţie a lui Victor Angelescu, după ce Costel Gâlcă a fost prezentat oficial la Rapid: “Să fie linişte”

14:49

Costel Gâlcă e noul antrenor al Rapidului

14:23

Michael Gregoritsch, înainte de Austria – România: “Ar fi excelent dacă acum i-am scoate din cursă”

1 UPDATEOFICIAL Liviu Ciobotariu e noul antrenor al Petrolului 2 “Sunt prieten cu Gigi Becali!” Patronul de la Metaloglobus, revoltat după promovare: “Taxele mele se duc la Steaua” 3 EXCLUSIVCând revine Ianis Hagi! Se recuperează la Mogoşoaia alături de naţionala României 4 Florin Pîrvu, după ce Voluntari a ratat Liga 1: “Nu-l felicit în niciun caz pe Adrian Mihalcea” 5 Plecări pe bandă rulantă de la Universitatea Craiova! Mirel Rădoi a renunţat la doi jucători în două ore 6 Max a dat chix la final! Concluzia lui Adrian Georgescu, după Marele Premiu al Spaniei
Citește și