Alexandru Musi a rupt tăcerea după ce Gigi Becali a spus că e gras şi că l-a „tras de şunci” în avion

Alexandru Musi a rupt tăcerea după ce Gigi Becali a spus că e gras şi că l-a „tras de şunci în avion

Alexandru Musi a rupt tăcerea după ce Gigi Becali a spus că e gras şi că l-a "tras de şunci" în avion

Alexandru Musi a rupt tăcerea după ce Gigi Becali a spus că e gras şi că l-a „tras de şunci” în avion. Musi este convocat la naţionala U20 a României, iar selecţionerul Costin Curlea a spus că a slăbit 2 kilograme.

Alexandru Musi a intrat în gura lui Gigi Becali, după ce patronul de la FCSB a observat că este gras. În avion cu care echipa şi Becali au venti de la Salonic, Musi a fost băgat în şedinţă de Gigi Becali. Patronul campioanei a dezvăluit că l-a tras de „şunci” pe Musi şi i-a transmis că trebuie să slăbească.

Nu pot să spun că este greu, dar am trecut printr-o perioadă mai dificilă, am avut şi o accidentare mai gravă care m-a ţinut o lună şi jumătate în afara terenului. Sper să intru şi eu mai repede. Eu încerc să îmi fac treaba, este patron şi poate să vorbească. Încerc să îmi fac treaba pe teren şi atâta tot. Nu mă deranjează„, a spus Musi în exclusivitate pentru AntenaSport.

Gigi Becali l-a făcut praf pe Alexandru Musi

Alexandru Musi (20 de ani) a devenit şi el ţinta patronului campioanei României. Gigi Becali a dezvăluit că l-a certat pe tânărul său jucător, care e eligibil pentru regula U21. Musi a jucat 7 meciuri în acest sezon pentru FCSB şi a marcat un gol.

Pe Musi l-am tras de șunci de la burtă, cum l-a tras Dorinel Munteanu pe ăla de tricou. Păi, ce e asta, mă? I-am zis și lui MM: ‘Voi nu-l vedeți?’. Că eu îl vedeam pe teren. Nu știu câte kilograme are, nu stau eu de asta acum, dar i-am dat exemplul lui Tănase”, a spus Gigi Becali la Palat.

România U20 – Elveţia U20, scor 2-2, în meci amical

Echipa naţională U20 a României a încheiat la egalitate luni, pe teren propriu, scor 2-2, în amicalul cu echipa naţională U20 a Elveţiei. În meciul de la Târgovişte portarul tricolorilor, Răfăilă a primit un balon de la un apărător, apoi a degajat greşit, într-un adversar şi mingea trecut puţin pe lângă poartă, în minutul 4. Elveţienii au deschis scorul în minutul 24, prin Kacuri, din centrarea lui Chipperfield. Oaspţii şi-au majorat avantajul în minutul 45, la golul lui Giger. Tricolorii au revenit în meci cu golul marcat de Atanas Trică, în minutul 52, şi au egalat în minutul 89, din lovitura liberă executată perfect de Radaslavescu.

omânia U20 – Elveţia U20 s-a încheiat 2-2 după o repriză secundă în care elevii lui Costin Curelea au evoluat mult mai bine decât în prima.

Ce rezultat va fi la derby-ul Dinamo - FCSB?

Mihai Stoichiţă a spus motivul pentru care Mircea Lucescu a transmis că nu e mulţumit de George Puşcaş!

18:00

Lituania – România LIVE VIDEO | „Tricolorii” caută a patra victorie în grupă azi, de la ora 21:45, pe Antena 1 şi în AntenaPLAY

18:00

România U21 – Elveţia U21 LIVE TEXT, 19:00! Jucătorii lui Pancu au, în Giuleşti, „finala” pentru EURO 2025. Echipele de start

17:44

Scoția – Portugalia și Spania – Serbia LIVE SCORE (21:45). Cristiano Ronaldo e gata de show în Nations League! Meciurile serii

1 FotoDavid Popovici a spus motivul pentru care nu mai vrea să conducă niciuna dintre cele două maşini primite de la Ion Ţiriac! 2 Scoţienii au anunţat ce se va întâmpla cu Ianis Hagi, la Rangers! Verdictul dat după Cipru – România 0-3 3 Revoluția vitezei la McLaren. Analiza lui Adrian Georgescu 4 Programul complet al Marelui Premiu al Statelor Unite! Cursa, duminică, de la 22:00 (Antena 3 CNN şi AntenaPLAY) 5 Ciprian Tătăruşanu l-a făcut praf pe Helmut Duckadam: „Nu mi-a dat niciun sfat pozitiv!” Acuzaţii dure 6 Top 10 al celor mai valoroşi fotbalişti români. Surpriză uriaşă: prezenţa unui jucător care nu are nicio selecţie la naţionala