Junior Morais a vorbit despre cum a fost criticat de Gigi Becali. Fostul jucător de la FCSB şi Rapid, dezvăluiri înainte de derby

Alexandra Costea Publicat: 27 octombrie 2024, 16:05

Comentarii
Junior Morais a vorbit despre cum a fost criticat de Gigi Becali. Fostul jucător de la FCSB şi Rapid, dezvăluiri înainte de derby

Junior Morais, pe vremea când evolua la FCSB - Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Junior Morais a vorbit despre cum a fost criticat de Gigi Becali în peroada în care juca la FCSB. Brazilianul a jucat timp de doi ani în echipa patronată de latifundiarul din Pipera. Acum, înaintea derby-ului dintre FCSB şi Rapid, fostul jucător al ambelor formaţii face dezvăluiri incredibile.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Brazilianul a ajuns la FSCB în iulie 2017, liber de contract după despărțirea de Astra Giurgiu. Fundașul stânga a avut parte de momente bune la formaţia roș-albastră, Cu toate acestea, nu a scăpat de criticile lui Gigi Becali.

Junior Morais a vorbit despre cum a fost criticat de Gigi Becali. Fostul jucător dr la FCSB şi Rapid, dezvăluiri înainte de derby

Junior Morais a vorbit despre cum a privit de-a lungul timpului criticile venite din partea patronului de la FCSB. Se pare că brazilianul nu s-a lăsat afectat de intervenţiile televizate în care patronul în vorbea de rău.

„În ultimele șase luni am jucat meci de meci. Nu m-a mai criticat la TV. La început mă critica. După a început să vorbească frumos. Morais în sus, Morais în jos. Morais joacă bine.

Da, da. Înainte mai venea la bază. Vorbea cu toți. Îi saluta pe toți. A fost super ok. N-am avut nicio treabă.

Reclamă
Reclamă

Așa e domnul Becali. Așa îi place. Așa a fost mereu. Nu, nu mă deranja. Asta e. Nu doar el vorbește. Multă lume vorbește”, a declarat Junior Morais, pentr fanatik.ro.

În perioada 2017.2019, cât timp a jucat la FCSB, Junior Morais a fost prezent în 66 de meciuri. De asemenea, a reușit să înscrie 2 goluri și să ofere 4 pase decisive. Alături de formaţia roş-albastră, brazilianul a fost de două ori vicecampion al României și a evoluat în primăvara europeană.  Junior Morais a făcut parte din lotul lui Nicolae Dică, care a înfruntat-o pe Lazio în 16-imile UEFA Europa League.

Vicecampion de două ori cu FCSB, Junior Morais recunoaşte că a rămas rapidist

Cu toate că a avut o perioadă frumoasă la FCSB, o altă echipă din România i-a rămas la inimă brazilianului. Este vorba despre Rapid, acolo unde a jucat între 2021 și 2023. În ţara noastră, Morais a mai evoluat la Astra Giurgiu, în perioada 2011-2017, iar acum joacă la Metaloglobus.

Reclamă

„Da, am rămas rapidist. Când erau Săpunaru, Dani Coman, Nico, toți vorbeau de Rapid la Astra. Cântau toți. De acolo am început. Și când am venit la Rapid mi se spunea ‘Băi, la Rapid e o boală. Nu se mai ia, la revedere!’.

Și uite că s-a adeverit. Am venit. Mi-a plăcut foarte mult. Și suporterii. Stadion nou, mereu plin. Se cântă continuu”, a mai precizat Morais.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va trece Sorana Cîrstea de sferturile de finală ale unui Grand Slam?
Loading ... Loading ...
Citește și:
9:34

Războiul fake news-ului? Mourinho le-a spus portughezilor că imaginea cu el în tricoul Realului a fost generată cu A.I.

9:29

Matteo Berrettini, momente crunte la Roland Garros! A abandonat în sferturi, în faţa prietenului Matteo Arnaldi

9:18

Salariu de 5000 de lei pentru Adi Popa, la Steaua: “Îți arăt!”

9:14

Prima mutare a lui Manchester City după plecarea lui Guardiola? Transfer de peste 100 de milioane

8:58

Jose Mourinho a rupt tăcerea şi a ieşit în faţă! Mesaj video pentru fanii lui Real Madrid la miezul nopţii

8:47

Fostul fotbalist de la FCSB s-a transferat în Liga 1

1 Gigi Becali, anunţ decisiv despre transferul lui Alex Dobre: “Am vorbit cu taică-su” 2 Presa din Turcia anunţă că Mirel Rădoi este ca şi dat afară de la Gaziantep. I s-a găsit înlocuitor 3 Chivu a mutat imediat după ce Real Madrid i-a luat un jucător! Pregătește ofertă de 50 de milioane de euro 4 Jose Mourinho a alcătuit lista neagră! 6 jucători pe care nu-i mai dorește la Real Madrid 5 El e primul transfer pe care îl face Gigi Becali la FCSB în vară! MM Stoica și Baciu l-au urmărit pe stadion 6 Prima plecare de la U Cluj. Se transferă tot în România!
Citește și