Marius Șumudică se confruntă cu o nouă problemă la Rapid. Concret, Aaron Boupendza, atacantul adus la echipă în toamnă, vrea deja să plece încă din această pauză de iarnă! Concret, atacantul nu este mulțumit la echipa din Giulești și a primit deja 4 oferte.
Aaron Boupendza nu s-a acomodat în România, de la sosirea la Rapid. Unul dintre motivele pentru care vrea să plece de la echipa lui Marius Șumudică este legat de faptul că nu se simte apreciat în Giulești, având în vedere că a fost huiduit și contestat de suporterii echipei.
Aaron Boupendza a primit 4 oferte și vrea să plece de la Rapid în iarnă
Potrivit informațiilor oferite de fanatik.ro, Aaron Boupendza are acum „pe masă” 4 oferte. Unul dintre cluburile care dorește insistent transferul atacantului este Sivasspor, echipă care ocupă locul 15 în prima ligă din Turcia.
Aaron Boupendza ar fi tentat să accepte oferta formației din Turcia, având în vedere că ar primi un salariu mai mare față de cel pe care îl încasează în prezent la Rapid.
De asemenea, sursa citată anterior anunță faptul că un alt motiv pentru care Boupendza și-ar dori să ajungă la Sivasspor este legat de antrenorul echipei, Omer Erdogan. Cei doi au mai lucrat împreună la Hatayspor, club pentru care gabonezul a marcat de 22 de ori în 38 de partide.
Cel mai bine cotat jucător din lotul Rapidului a mai vrut să plece și în luna decembrie. Atunci, atacantul cotat la 3,3 milioane de euro, potrivit Transfermarkt, a fost întors din drum de Marius Șumudică.
„A venit impresarul lui și și-a dorit să plece. Am stat cu el de vorbă. Nu mi-a fost ușor să îl conving să rămână. A venit impresarul lui înainte de meciul cu Buzăul și a vrut să aibe o discuție.
Am vorbit cu el și cu Boupendza și am încercat să îi conving că nu se va întâmpla nimic și are tot sprijinul și va fi OK. Eu știu ce poate el”, spunea antrenorul echipei din Giulești, conform sursei citate.
Actuala înțelegere dintre Aaron Boupendza și Rapid este valabilă până în luna iunie a anului 2026. Astfel, echipa din Giulești ar urma să încaseze o sumă de transfer, în eventualitatea unei mutări.
În tricoul echipei antrenate de Marius Șumudică, Aaron Boupendza a adunat 11 meciuri, în care a reușit să marcheze de 5 ori.
Marius Șumudică a mai primit o lovitură! Clinton N’Jie nu a mers în cantonamentul din Dubai
Atacantul Clinton N’Jie, adus la Rapid de Marius Șumudică, nu a făcut deplasarea alături de colegii săi în cantonamentul de iarnă, din Dubai! Giuleștenii nu scapă de probleme nici în pauza competițională.
Marius Șumudică are mari bătăi de cap chiar și în perioada de pregătire. Tehnicianul de la Rapid nu îl are la dispoziție pe Clinton N’Jie, din cauza unei probleme la care niciun oficial din cadrul clubului nu se aștepta.
Potrivit informațiilor oferite de sport.ro, vedeta lui Marius Șumudică nu s-a putut deplasa în Dubai din cauza faptului că nu a primit viza de intrare în Emiratele Arabe Unite.
Conducerea echipei din Giulești se aștepta ca problema să fie rezolvată rapid, însă atacantul din Camerun nu a primit încă dreptul de a intra în Emirate.
- În Liga 1, ca la Campionatul Mondial! Schimbări istorice anunţate de FRF
- Neluțu Varga, prima reacție în cazul lui Damjan Djokovic: „Îl dăm afară! Cine greșește, plătește”
- Cum a putut lua Damjan Djokovic cartonaşul galben pentru care e anchetat pentru pariuri
- Sancțiunile pe care le riscă Damjan Djokovic și CFR Cluj după ancheta privind trucarea meciurilor
- Cutremur în Liga 1! Damjan Djokovic, anchetat pentru blaturi la pariuri. Alte două nume mari sunt pe listă
































