Mihai Stoica, cucerit de jocul FCSB din returul cu PAOK: “Era 1-0, aveau nevoie de gol şi eram călare pe ei”

Publicat: 21 februarie 2025, 9:18

Comentarii
Mihai Stoica, cucerit de jocul FCSB din returul cu PAOK: Era 1-0, aveau nevoie de gol şi eram călare pe ei

Mihai Stoica, în timpul unui meci - Profimedia Images

Mihai Stoica a fost fascinat de jocul echipei sale, după ce FCSB a eliminat-o pe PAOK, după un retur în care campioana Greciei nu a avut nicio şansă de a întoarce eşecul din tur, de pe Toumba.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

FCSB s-a impus cu 2-0, iar jucătorii au evoluat până la epuizare, unii, precum Vlad Chiricheş şi Florin Tănase, fiind nevoiţi să ceară schimbare. Stoica a apreciat felul în care roş-albaştrii au continuat să evolueze şi după deschiderea scorului.

Mihai Stoica, cucerit de jocul FCSB din returul cu PAOK

“N-am crezut că suntem aşa de buni, chiar n-am crezut. Totuşi să nu dai nicio şansă unui adversar de asemenea calibru? Au jucat Zivkovic, Pelkas şi Konstantelias, în spatele lui Samatta. Dar când ai un fotbalist imperial precum Chiricheş. Unii au fost prea buni, Chiricheş, Cisotti.

Dacă abordezi un meci cu spiritul pe care l-am avut, cu atitudinea… nu prea ai cum să nu micşorezi distanţa bugetelor, iar aici chiar nu a jucat bugetul. Nu cred că PAOK e slabă, cred că am fost noi foarte buni. Echipele din România şi nu fac…

Acum 12 ani s-a jucat cu Ajax, am suferit teribil, am dat golurile alea cu şansă, jucând foarte bine, dar noi azi nu am făcut pasul înapoi. Noi am făcut doi paşi înainte şi am jucat.

Reclamă
Reclamă

Era 1-0, trebuiau să marcheze două goluri şi eram călare pe ei. Nu ai ce să reproşezi nimănui nimic. Doar vreo greşeală individuală îi putea băga în joc. Am zis că ne calificăm, dar cu jumătate de gură”, a spus Mihai Stoica, citat de primasport.ro.

FCSB s-a calificat, joi seară, în optimile de finală ale Europa League, trecând în play-off de PAOK Salonic, formaţie antrenată de Răzvan Lucescu. După ce în tur a fost 2-1 pentru români, în retur, pe Arena Naţională, FCSB s-a impus cu 2-0.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Unde se va opri Bodo/Glimt în această ediţie a Ligii Campionilor?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
12:58

Cristi Chivu, tot mai aproape să semneze un nou contract cu Inter. Anunțul italienilor: „E un pariu câștigat”

12:48

Schimbare revoluţionară în Liga 1! Formatul campionatului ar putea fi modificat! Anunţul LPF

12:33

Cristi Borcea știe cine va face diferența în derby-ul Rapid – Dinamo: „Am încredere în el”. Rezultatul prezis

12:00

Florin Tănase, întâlnire decisivă cu Gigi Becali privind viitorul lui la FCSB. Decizia luată de patronul campioanei

11:59

Ilie Stan a semnat! Unde a ajuns fostul antrenor al FCSB-ului, care l-a înfruntat pe Gigi Becali

11:49

Inter – Atalanta, LIVE SCORE (16:00). Duel tare pentru echipa lui Cristi Chivu. Echipele probabile

1 EXCLUSIVThomas Neubert l-a contrazis vehement pe Gigi Becali: “Nu e adevărat”! De ce a plecat, de fapt, de la FCSB 2 EXCLUSIVThomas Neubert, gata să colaboreze cu o rivală a FCSB-ului după plecarea de la Becali: “Sunt foarte dezamăgit” 3 VideoMoment tensionat între Lewis Hamilton și Charles Leclerc, după cursa de sprint din China. Ce s-a întâmplat 4 Mircea Lucescu s-a decis. Un jucător de la FCSB va fi convocat în locul accidentatului Louis Munteanu 5 VIDEOKimi Antonelli, pole-position în MP al Chinei. „Dublă” Mercedes în calificări 6 VideoStartul cursei de sprint din MP al Chinei. Lewis Hamilton l-a depășit pe George Russell, în primul tur
Citește și