Închide meniul

“Fii puternic, Mister!” Dan Petrescu nu va fi prezent la CFR Cluj – Petrolul! Antrenorul din Gruia a plecat de urgenţă la Bucureşti

Alex Masgras Publicat: 22 februarie 2025, 16:25

Comentarii
Fii puternic, Mister! Dan Petrescu nu va fi prezent la CFR Cluj – Petrolul! Antrenorul din Gruia a plecat de urgenţă la Bucureşti

Dan Petrescu, la finalul unui meci / Profimedia

Dan Petrescu nu va fi prezent la meciul dintre CFR Cluj şi Petrolul Ploieşti, din etapa cu numărul 28 a Ligii 1. Formaţia din Gruia se află pe locul 4 în acest moment, cu 47 de puncte, în timp ce Petrolul Ploieşti este pe locul 9, cu 37 de puncte, la 5 puncte în spatele ultimului loc de play-off.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

La meciul de sâmbătă seară, jucătorii CFR-ului nu îl vor avea pe bancă pe Dan Petrescu, antrenorul echipei. Anunţul a fost făcut de formaţia din Gruia, în cursul zilei de sâmbătă.

Dan Petrescu va rata meciul dintre CFR Cluj şi Petrolul Ploieşti

Potrivit celor de la CFR Cluj, mama lui Dan Petrescu se află la terapie intensivă, iar antrenorul clujenilor a plecat în cursul nopţii la Bucureşti pentru a fi alături de aceasta.

“Fii puternic, Mister!

În aceste momente, gândurile întregii suflări CFRiste se îndreptă către mama antrenorului nostru, Dan Petrescu, fană înfocată a echipei noastre, care se află în comă indusă la terapie intensivă.

Reclamă
Reclamă

Având în vedere această situație delicată, Mister a plecat în cursul nopții la București pentru a-i fi alături și nu va fi prezent pe banca tehnică a echipei noastre la meciul din această seară.

Îți suntem alături, Mister! Toate gândurile noastre se îndreaptă către tine și către Mamaie”, a anunţat CFR Cluj, prin intermediul unui comunicat.

Dan Petrescu, detalii despre relaţia cu Neluţu Varga

Dan Petrescu a transmis că a vorbit cu Neluţu Varga în urmă cu câteva zile. Antrenorul a dezvăluit că prin mesaje, patronul său i-a trimis inimioare, semn că are încredere deplină în el.

Reclamă

Totodată, Dan Petrescu a subliniat că nu s-ar fi întors de atâtea ori la CFR Cluj, dacă nu s-ar fi înţeles bine cu Neluţu Varga. Antrenorul clujenilor a subliniat că acesta este cel mai bun patron pe care l-a avut în cariera lui, sperând să obţină din nou rezultate remarcabile pe banca echipei din Gruia.

„M-au deranjat multe lucruri, dar se întâmplă asta de mulţi ani. Ce spun eu, sper să fie ascultat. S-a spus că am fost certat cu Balaj, nu am fost certat niciodată. S-a spus că patronul…eu în opt ani nu m-am certat niciodată cu Neluţu Varga. Dacă vreţi să vedeţi mesajele pe care le-am primit, de-a lungul anilor, chiar şi acum o săptămână, sunt doar pozitive. Are încredere 100% în mine. Cu inimioare, cu love, mă iubeşte, ţine la mine şi are încredere în mine. Astea sunt toate mesajele şi tot ce vorbim la telefon.

Pe cuvântul meu de onoare dacă vreodată domnul Varga m-a certat. Sau să zică ceva de mine. Dacă zice ceva, se schimbă situaţia. Dar nu am avut nicio ceartă cu dânsul, cele mai mari performanţe ale mele ca antrenor le-am avut la CFR, cu domnul Varga patron.

Îmi doresc în continuare să mai trăiesc momentele pe care le-am trăit la CFR. De-aia sunt aici. Am venit acum zece luni, încerc să aduc iar glorie aici la club, împreună cu domnul Varga, n-am putut să fac rezultate fără patron. E cel mai bun patron pe care l-am avut. Nu ne-am certat o dată. Poate cineva îi spune ceva, nu ştiu. Eu personal, cu dânsul…vă arăt ultimele mesaje, ce am vorbit la telefon acum cinci zile, mi-a zis că nu a vorbit cu presa, nu e în ţară”, a spus antrenorul de la CFR Cluj.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Reușește FCSB să se califice în play-off?
Loading ... Loading ...
Citește și:
14:56
Daniel Pancu a obţinut Licenţa Pro, la o zi după Universitatea Craiova – CFR Cluj. Postarea făcută de antrenor
13:48
Probleme pentru Cristi Chivu înainte de Inter – Liverpool. Titularul care ar putea rata partida din Champions League
13:44
Decizia luată de Gică Hagi după eşecul greu cu Metaloglobus
13:21
Motivul real pentru care Costel Gâlcă l-a exclus din lot pe Antoine Baroan, înaintea meciului cu Botoşani
12:55
FotoLando Norris, petrecere pe măsură după ce a devenit campion mondial. Alături de cine a fost surprins în club
12:54
“Nu cred că își mai dorește nici el!” Şumudică a spus totul despre jucătorul care vrea să plece de la FCSB
1 VIDEO„I-au făcut cadou titlul”. Reacții dure împotriva lui Lando Norris după cel mai controversat moment din cursa de la Abu Dhabi 2 Foto“E tare de tot” Afacerile cu care George Copos a ajuns la o avere de “aproape 1 miliard de euro”! 3 Anunţul lui Nicolescu despre transferuri! Câţi jucători aduce Dinamo şi pe cine poate pierde: “Negocieri grele” 4 România – Elveția 36-24. Tricolorele au dat recital și încheie Campionatul Mondial pe locul 9 5 Pariul lui Mihai Stoica la FCSB: „E cel mai bun” 6 BREAKING NEWSLando Norris, noul campion mondial din Formula 1, după MP din Abu Dhabi. L-a învins pe Max Verstappen după un sezon fabulos
Citește și