Închide meniul

“Mi-a trimis inimioare, love, ţine la mine!” Dan Petrescu, detalii despre relaţia cu Neluţu Varga: “M-au deranjat multe lucruri”

Viviana Moraru Publicat: 21 februarie 2025, 19:02

Mi-a trimis inimioare, love, ţine la mine! Dan Petrescu, detalii despre relaţia cu Neluţu Varga: M-au deranjat multe lucruri

Dan Petrescu, în timpul unei conferinţe de presă/ AntenaSport

Dan Petrescu a oferit detalii despre relaţia sa cu Neluţu Varga, după ce s-a zvonit că ar putea să fie demis de la CFR Cluj. Antrenorul clujenilor a declarat că se înţelege de minune cu patronul său din Gruia.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dan Petrescu a transmis că a vorbit cu Neluţu Varga în urmă cu câteva zile. Antrenorul a dezvăluit că prin mesaje, patronul său i-a trimis inimioare, semn că are încredere deplină în el.

Dan Petrescu, detalii despre relaţia cu Neluţu Varga

Totodată, Dan Petrescu a subliniat că nu s-ar fi întors de atâtea ori la CFR Cluj, dacă nu s-ar fi înţeles bine cu Neluţu Varga. Antrenorul clujenilor a subliniat că acesta este cel mai bun patron pe care l-a avut în cariera lui, sperând să obţină din nou rezultate remarcabile pe banca echipei din Gruia.

M-au deranjat multe lucruri, dar se întâmplă asta de mulţi ani. Ce spun eu, sper să fie ascultat. S-a spus că am fost certat cu Balaj, nu am fost certat niciodată. S-a spus că patronul…eu în opt ani nu m-am certat niciodată cu Neluţu Varga. Dacă vreţi să vedeţi mesajele pe care le-am primit, de-a lungul anilor, chiar şi acum o săptămână, sunt doar pozitive. Are încredere 100% în mine. Cu inimioare, cu love, mă iubeşte, ţine la mine şi are încredere în mine. Astea sunt toate mesajele şi tot ce vorbim la telefon.

Pe cuvântul meu de onoare dacă vreodată domnul Varga m-a certat. Sau să zică ceva de mine. Dacă zice ceva, se schimbă situaţia. Dar nu am avut nicio ceartă cu dânsul, cele mai mari performanţe ale mele ca antrenor le-am avut la CFR, cu domnul Varga patron.

Reclamă
Reclamă

Îmi doresc în continuare să mai trăiesc momentele pe care le-am trăit la CFR. De-aia sunt aici. Am venit acum zece luni, încerc să aduc iar glorie aici la club, împreună cu domnul Varga, n-am putut să fac rezultate fără patron. E cel mai bun patron pe care l-am avut. Nu ne-am certat o dată. Poate cineva îi spune ceva, nu ştiu. Eu personal, cu dânsul…vă arăt ultimele mesaje, ce am vorbit la telefon acum cinci zile, mi-a zis că nu a vorbit cu presa, nu e în ţară.

Are încredere în mine, aşa mi-a zis mereu, non-stop. De câte ori am plecat, am vorbit, m-a chemat. Când am putut să mă întorc, m-am întors. Dacă aveam o relaţie rea, mai puteam eu să mă întorc de atâtea ori? E clar că rezultatele te ţin în picioare, sunt conştient. încerc să fac asta. Am început bine 2025, suntem în play-off, în sferturi la Cupă, mai mult de atât nu puteam face. Sper să scoatem maximum, din toate meciurile. Relaţia cu patronul e foarte bună”, a declarat Dan Petrescu, la conferinţa de presă premergătoare partidei cu Petrolul.

Adrian Mutu, tiradă înainte de duelul cu CFR Cluj

Adrian Mutu a lansat un nou atac extrem de vehement la adresa arbitrilor Sebastian Colţescu şi Andrei Antonie înainte de meciul pe care Petrolul îl va disputa, în deplasare, cu CFR Cluj.

Reclamă

„Ne aşteaptă un meci extrem de dificil, împotriva uneia dintre cele mai puternice echipe din campionat, CFR-ul, aspirantă la titlu.

Încercăm să ne facem meciul nostru şi să ne întoarcem cu cele 3 puncte, conştienţi de faptul că e foarte dificil, un teren greu, o echipă puternică, dar asta este… Mergem înainte şi încercăm să fructificăm şansele noastre.

Pe foaie avem a doua şansă, sper ca meciul să se joace pe teren şi să nu se întâmple aşa cum s-a întâmplat la meciul cu Arad, meci de care aş vrea să spun ceva şi să mă opresc după aia, că nu are rost să vorbesc, ne aşteaptă un meci greu la Cluj. Repet, eu cred că atât Colţescu, cât şi Antonie merită să fie suspendaţi până la sfârşitul sezonului, pentru că şi-au pierdut credibilitatea în arbitraj, cel puţin până în momentul de faţă, printr-o viciere crasă de rezultat. Şi-au bătut joc de noi, ne-au furat play-off-ul, şi-au bătut joc de munca noastră şi e clar că ar trebui să plătească.

E de neacceptat, de neiertat, trebuie să plătească cumva pentru această nedreptate mare. Şi-au bătut joc nu numai de noi, ci şi de meseria lor”, a declarat Adrian Mutu la conferinţa de presă de dinaintea meciului cu CFR Cluj.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va lua Xabi Alonso titlul în La Liga, în primul său sezon ca antrenor al lui Real Madrid?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
23:31 30 mai

PSG – Inter LIVE TEXT (22:00), în finala Champions League. Istvan Kovacs va conduce ultimul act de la Munchen

23:12 30 mai

VideoJurnal Antena Sport | Andreea Ogrăzeanu, dublă campioană europeană, prinde viteză către Los Angeles

23:02 30 mai

Marius Lăcătuş, verdict despre transferul lui Denis Alibec la FCSB. Ce a spus despre concurenţa cu Daniel Bîrligea

23:00 30 mai

UPDATECostel Gâlcă, în negocieri cu Rapid. Ce clauză de reziliere îi cere lui Dan Şucu pentru a semna cu giuleştenii

22:41 30 mai

Moment tensionat la Roland Garros. Holger Rune a cerut evacuarea unui fan nervos

22:36 30 mai

Hermannstadt, răspuns final pentru Dinamo în privinţa transferului lui Ianis Stoica. Preţul stabilit de sibieni

1 VIDEOPiloţii McLaren, cei mai rapizi în primele antrenamente din Marele Premiu al Spaniei. Cursa e duminică, pe Antena 1 (16:00) 2 De ce a semnat Denis Alibec cu FCSB. Mărturia fotbalistului: “Două lucruri mai am de făcut în viaţă” 3 Atanas Trică a semnat cu U Cluj! Nepotul lui Ilie Balaj, opţiune U21 a “şepcilor roşii” 4 Dennis Politic, mesaj pentru Gigi Becali! Verdictul jucătorului în privinţa transferului la FCSB 5 Primul club din Liga 1 care l-a refuzat pe Jordan Gele, după anunţul plecării de la FCSB: “Nu ne interesează” 6 Denis Alibec a semnat cu FCSB
Citește și