Gigi Becali a dezvăluit cine e fotbalistul de laFCSB care a câştigta 800.000 de euro în acest sezon. Patronul campioanei a spus că Florin Tănase a câştigat o avere în acest sezon de la FCSB.
Florin Tănase a dat o lovitură financiară de proporţii după ce s-a întors la FCSB. Cel puţin asta susţine Gigi Becali, care a spus că i-a plătit o avere în acest sezon.
Gigi Becali a dezvăluit cine e fotbalistul de laFCSB care a câştigat 800.000 de euro în acest sezon
„Echipa națională a câștigat un fotbalist, care se numește Florin Tănase. Eu dacă nu îl aveam pe Tănase, aveam mari probleme. Eu îl văd titular. Nu mă interesează. Că eu nu mai iau bani acum pe Tănase.
Poate să plece când vrea el, avem convenție. El pleacă când vrea el. Avem contract pe 2 ani, dar dacă el vrea să plece, eu îi dau drumul să plece. Dar el pleacă doar dacă îi dă cineva mai mult decât câștigă la mine. Păi el anul ăsta a câștigat 7-8 sute de mii de euro.
Atunci, dacă îi dă unul 1,5 milioane sau 2 milioane… Că la 1,2 milioane nu cred că pleacă. Plus că e prieten cu mine. Și dacă îi zic ‘Bă, nu vreau să pleci’. Nu pleacă. Mă ascultă”, a spus Gigi Becali la fanatik.ro.
Jucătorul luat în colimator de Gigi Becali. Şi-a pierdut locul la FCSB după derby-ul cu Rapid
Gigi Becali s-a enervat după derby-ul de pe Arena Naţională, FCSB-Rapid. După ce i-a criticat pe Malcom Edjouma şi Alexandru Musi, l-a luat în colimator şi pe Andrei Gheorghiţă. Jucătorul sosit în această iarnă de la Poli Iaşi a intrat în dizgraţia latifundiarului din Pipera.
Gigi Becali voia să încaseze 20 de milioane de euro pe Andrei Gheorghiţă. După derby-ul cu Rapid, primul meci din play-off al campioanei, spune că îl scoate din echipă. Mai mult, a anunţat plecarea mai multor jucători la finalul acestui sezon.
I-a expirat creditul lui Andrei Gheorghiță în ochii lui Gigi Becali. Jucătorul a prins o repriză cu Rapid, apoi a fost înlocuit cu Alexandru Musi. Gheorghiţă a marcat un gol contra celor de la PAOK Salonic, în calificarea spectaculoasă a celor de la FCSB în optimile de finală ale Europa League. „Nu mai e Gheorghiță ăla din primele meciuri, nu mai e la fel. Să vezi ce curățenie fac la vară! Aduc trei-patru jucători, ce să mai facem?”, a declarat Becali, conform digisport.ro.
- “Ruşinos, usturător” Papp a refuzat un subiect după umilinţa cu Craiova: “Aş fi un idiot să vorbesc despre asta”
- Mihai Stoica, replică dură pentru Ioan Becali: „Discutăm ca să ne aflăm în treabă?”
- Eugen Neagoe, ironii la adresa jucătorilor: “Când dai adversarului să bage mingea în poartă?! Asta nu am făcut la antrenament”
- Reacţia lui Steven Nsimba după ce a reuşit o “dublă” cu Petrolul, iar Craiova a revenit pe primul loc!
- “Nu a fost uşor” Reacţia surprinzătoare a lui Filipe Coelho după ce Craiova a umilit Petrolul şi e iar lider!

































