“Poţi să-mi împrumuţi 3.200 de lei?” Ce a putut păţi antrenorul Stelei, Daniel Opriţa

Bogdan Stănescu Publicat: 26 martie 2025, 21:12

Comentarii
Poţi să-mi împrumuţi 3.200 de lei? Ce a putut păţi antrenorul Stelei, Daniel Opriţa

Daniel Opriţa / Profimedia Images

Daniel Opriţa a fost şi el victima înşelătoriilor de pe internet. Contul de WhatsApp al antrenorului Stelei a fost spart, iar un mesaj a ajuns la toate contactele lui Opriţa.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Antrenorul Stelei a mărturisit că a fost sunat de câteva persoane care au primit mesajul respectiv. „Bună, poți să-mi împrumuți 3200 RON? Am nevoie pe card, ți-i dau înapoi mâine”, a fost mesajul pe care toate contactele lui Daniel Opriţa le-au primit de la contul de WhatsApp al antrenorului Stelei.

Daniel Opriţa, victima unei înşelătorii pe internet

Mă întreabă toți dacă am pățit ceva de am nevoie de bani. Nu este mesajul meu! Cineva mi-a spart contul de WhatsApp! Pe alții îi mai sun și eu, că nu vreau să cadă cineva în capcana asta și să apuce să trimită bani. Am înțeles că trebuie să șterg contul pe care îl aveam și să fac unul nou. O să iau legătura cu cineva care se pricepe și să fac asta”, a declarat Daniel Opriţa pentru gsp.ro.

Daniel Opriţa este antrenorul Stelei din vara lui 2019. El le-a mai antrenat, printre altele, pe CS Mioveni şi FC Voluntari. După 19 etape disputate în acest sezon în Liga a 2-a, Steaua ocupă locul 2, cu 41 de puncte, doar 3 în spatele liderului Csikszereda.

Steaua nu are nici în acest sezon dreptul de promovare în Liga 1. Astfel, rezultatele din play-off ale Stelei contează doar pentru palmares.

Reclamă
Reclamă

Steaua a mai obţinut dreptul sportiv de promovare în Liga 1 şi în sezonul 2022-2023, terminând pe locul 2 play-off-ul, dar nu a putut evolua în prima ligă din pricina formei juridice a clubului. Steaua e încă un club de drept public, iar pentru a primi drept de promovare are nevoie să îşi schimbe entitatea juridică. Poli Iaşi şi Oţelul au promovat direct atunci în Liga 1, la baraj obţinând promovarea şi Dinamo, care a trecut în dublă manşă de FC Argeş.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Trebuia anulat golul marcat de Claudiu Petrila, în Rapid - Dinamo 3-2?
Loading ... Loading ...
Citește și:
21:42

VIDEOCe atacant au pierdut Mihai Rotaru şi Gigi Becali! Jalen Blesa, “dublă” cu echipa românului Ianis Stoica!

21:37

LIVE TEXTFCSB – Metaloglobus 0-0. Debut pentru Mirel Rădoi pe banca roș-albaștrilor. Ocazii mari pentru campioană

21:31

VideoJurnal Antena Sport | Derby încins la Cluj

21:29

VIDEOMinnesota – Oklahoma 103 – 116. Shai Gilgeous-Alexander s-a impus în duelul “stelar” cu Anthony Edwards

21:28

VideoJurnal Antena Sport | Victoria puștiului minune

21:25

VideoJurnal Antena Sport | Doncic, erou în thriller

1 Schimbare revoluţionară în Liga 1! Formatul campionatului ar putea fi modificat! Anunţul LPF 2 VideoMoment tensionat între Lewis Hamilton și Charles Leclerc, după cursa de sprint din China. Ce s-a întâmplat 3 FotoFemeia care deţine, în acte, întreaga avere uriaşă a lui Cristi Borcea: “E singura în care am încredere” 4 Decizia radicală luată de Inter, imediat după scandalul nebun de la meciul cu Atalanta 5 Ce variante are conducerea Oțelului pentru înlocuirea lui Laszlo Balint. Doi antrenori pe lista gălățenilor 6 Campionatul „nebun” din Europa unde toate cele 18 echipe încă au șanse la titlu: fostul lider a căzut pe locul 11!
Citește și