Închide meniul

Adrian Şut a anunţat marile sale obiective: „Titlul, să fiu titular la naţională şi să ne calificăm la Campionatul Mondial”

Publicat: 4 aprilie 2025, 8:42

Reclamă
Adrian Şut a anunţat marile sale obiective: „Titlul, să fiu titular la naţională şi să ne calificăm la Campionatul Mondial

Adrian Şut, în timpul unui meci / Profimedia

Adrian Şut a anunţat marile sale obiective din 2025. Vreau un nou titlu cu FCSB, dar are planuri uriaşe şi la echipa naţională.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Adrian Şut a spus că îşi doreşte să ajungă titular la echipa naţională şi să se califice la World Cup 2026, competiţie ce va fi exclusiv în Universul Antena.

Adrian Şut a anunţat marile sale obiective

„(N.r. În acest sezon, aveți rivali puternici în campionat: CFR Cluj, Universitatea Craiova, Universitatea Cluj. Te surprinde poziția celor de la U Cluj?). Nu sunt surprins. Au jucători experimentați, cu multe meciuri în spate, care știu să gestioneze astfel de situații. Au demonstrat că pot fi foarte puternici.

(N.r. Ce obiective ai pe termen scurt?). Vreau să fiu titular la națională și să ne calificăm la Campionatul Mondial de anul viitor. De asemenea, îmi doresc să am evoluții bune pentru a prinde un transfer la un nivel mai înalt.

(N.r. Dacă pierdeți titlul, ar fi o tragedie?). Nu o tragedie, dar un mare regret. Titlul este obiectivul nostru principal și luptăm în fiecare zi pentru el”, a spus Adrian Şut într-un interviu acordat transfery.info.

Reclamă
Reclamă

Adrian Şut a vorbit despre plecarea de la FCSB

Adrian Şut a vorbit despre plecarea de la FCSB. Într-un interviu acordat în străinătate, Adrian Şut a spus că îşi doreşte să facă pasul către o echipă din străinătate. Adrian Şut a precizat că, până la un transfer în străinătate, va da totul pentru FCSB pentru a câştiga un nou titlu de campion. Şut va reveni în lotul campioanei pentru partida cu Universitatea Cluj, după ce a ratat derby-ul cu Dinamo din cauza unei accidentări.

„Desigur, fiecare jucător vrea să facă următorul pas în carieră și să confirme. În primul rând, află dacă poate face față și la un nivel superior. Acesta este și unul dintre obiectivele mele.

Dar până atunci, trebuie să fiu 100% concentrat aici și să dau totul pentru a ajuta echipa să câștige un alt titlu. Sper să devin un jucător obișnuit în echipa națională și să mă calific la Campionatul Mondial de anul viitor.

Reclamă

În afară de asta, scopul meu este să performez foarte bine în meciurile viitoare pentru a atrage un transfer în străinătate la un nivel superior„, a spus Adrian Şut pentru site-ul transfery.info.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Cine va câştiga titlul în La Liga?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
16:32

LIVE SCOREFulham – Liverpool 2-1. „Cormoranii”, tot mai aproape de titlu. Manchester United – Manchester City începe la 18:30

16:30

Lewis Hamilton suprinde pe toată lumea! Pilotul Ferrari a numit cel mai talentat adversar. A câştigat o singură cursă în carieră

16:27

Kimi Antonelli, record în Formula 1! A devenit cel mai tânăr pilot din istorie care a fost în frunte într-un Mare Premiu

15:31

Max, the biggest in Japan! Concluziile lui Adrian Georgescu, după Marele Premiu al Japoniei

15:30

Hermannstadt – Gloria Buzău 0-2! S-a schimbat lanterna clasamentului în Liga 1

15:15

Dennis Man, pe lista unui club din Serie A cu 7 titluri în Italia

1 Gigi Becali a intrat în direct şi şi-a făcut praf jucătorii după FCSB – U Cluj 1-0: „E pericol pentru noi! Facem curăţenie la vară” 2 Verdictul specialistului după FCSB-U Cluj! Ce a spus Marius Avram: „El nu a dat, dar a fost chemat la VAR” 3 Mircea Lucescu, reacţie imediat după FCSB-U Cluj! Singurii jucători remarcaţi de selecţionerul României: „Ei au fost cei mai buni” 4 VIDEOMax Verstappen, pole-position în Marele Premiu al Japoniei! Tur uriaş pentru campionul mondial en-titre 5 Adrian Mititelu l-a făcut praf pe Ioan Ovidiu Sabău după FCSB – U Cluj 1-0: „Îşi bate joc de el! S-a făcut de râs” 6 Campioana „a spart gheaţa” pe Arena Naţională, după intervenţia VAR! Penalty acordat după aproape 5 minute. David Miculescu o urcă pe primul loc pe FCSB
Citește și