Închide meniul
VIDEO

Mesajul lui Mihai Stoichiţă, cu două luni înainte de Austria – România: “Asta îmi doresc”

Publicat: 8 aprilie 2025, 19:10

Mesajul lui Mihai Stoichiţă, cu două luni înainte de Austria – România: Asta îmi doresc

Mesajul lui Mihai Stoichiţă, cu două luni înainte de Austria - România | Captură AntenaSport

Mihai Stoichiţă a spus că îşi doreşte ca jucătorii care au fost accidentaţi să se refacă şi să fie apţi pentru marele meci cu Austria care va fi pe 7 iunie, de la 21:45, în direct pe Antena 1 şi în AntenaPLAY.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Stoichiţă speră ca Mircea Lucescu săîi aibă la dispoziţie şi pe jucătorii care au fost accidentaţi pentru dubla cu Bosnia şi San Marino.

Mesajul lui Mihai Stoichiţă, cu două luni înainte de Austria – România

“Mai e până atunci, dar număr minutele pe care le joacă jucătorii noştri şi abia aştept să îşi revină cei care au fost accidentaţi, să reintre în circuit. Asta îmi doresc. Zilele vor trece şi va veni meciul“, a spus Mihai Stoichiţă, care a vorbit şi despre lupta la titlu din Liga 1, dar şi despre situaţie echipei lu Gică Hagi.

“Un meci frumos. Poate că erau aşteptările mai mari de la Craiova. Şi la meciul din Cupă, a fost ceva superior. Nu ştiu ce s-a întâmplat, dar ieri nu a mers ceva acolo la ei. Se întâmpla, asta e. Şi cei din urma Craiovei cred că mai au şanse la titlu. De ce să nu mai aibă şanse la titlu? Ca să câştigi campionatul, trebuie să câştigi meciurile.

Nu am emoţii pentru Hagi, în niciun caz. E o pasă proastă a echipei lui Gică, el ştie cum să iasă din situaţia asta şi să construiască pentru viitor. Nu a mai fost ca anii trecuţi când reuşeau să se impune de la vârste fragede. Eu să îl văd pe Zicu? Gică să îl vadă. Nu cred că e nevoie de o schimbare la Farul. El i-a crescut, el i-a promovat, el ştie toate cotloanele acestei echipe“, a mai spus Mihai Stoichiţă.

Reclamă
Reclamă

Meciul Austria – România se va juca cu casa închisă

România va disputa al treilea meci din preliminariile World Cup 2026 pe 7 iunie, la Viena. Austria este următoarea adversară a tricolorilor din această campanie de calificare. Pentru că a jucat în Nations League în luna martie, echipa lui Ralf Rangnick va debuta abia în iunie în preliminarii.

România a început cu stângul campania de calificare pentru turneul final care va fi organizat de Statele Unite, Canada şi Mexic. Echipa lui Mircea Lucescu a pierdut duelul cu Bosnia, de pe Arena Naţională, după care s-a impus în San Marino.

Meciul cu Austria de pe 7 iunie prezintă un interes uriaş şi pentru fanii adversarei României. Federaţia Austriacă de Fotbal a anunţat că partida contra naţionalei lui Mircea Lucescu este sold-out.

Reclamă

Austria va juca împotriva României pe cel mai mare stadion din ţară, Ernst-Happel, la Viena, o arenă de peste 50.000 de locuri care a fost inaugurată în 1931. Astfel, aproximativ 45.000 de austrieci vor încuraja jucătorii lui Ralf Rangnick, în condiţiile în care fanii români au primit 2700 de bilete pentru această partidă.

La ultimul meci disputat de Austria pe teren propriu, în barajul din Nations League contra Austriei, disputat tot pe stadionul Ernst-Happel, au asistat 46.000 de spectatori.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Va lua Xabi Alonso titlul în La Liga, în primul său sezon ca antrenor al lui Real Madrid?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
19:12

Lautaro Martinez, mesaj ferm înainte de PSG – Inter, finala Champions League: “E trofeul care-mi lipseşte”

19:09

Salt impresionant pentru Jaqueline Cristian! Românca e în top 50 WTA LIVE după eliminarea de la Roland Garros

19:00

VIDEOPiloţii McLaren, cei mai rapizi în primele antrenamente din Marele Premiu al Spaniei. Cursa e duminică, pe Antena 1 (16:00)

18:18

Iga Swiatek, după ce a învins-o pe Jaqueline Cristian la Roland Garros: “Amândouă am jucat foarte bine”

18:04

Primul jucător care ar putea ieşi de pe lista FCSB-ului pentru cupe europene, după transferul lui Denis Alibec

17:59

Jaqueline Cristian, out de la Roland Garros! Românca părăseşte competiţia cu capul sus după meciul cu Iga Swiatek

1 Condiţia pusă de Denis Alibec pentru a semna cu FCSB! Ce i-a cerut lui Gigi Becali 2 “Negociaţi cu Rapid?” Răspunsul direct dat de Mircea Rednic 3 De ce a semnat Denis Alibec cu FCSB. Mărturia fotbalistului: “Două lucruri mai am de făcut în viaţă” 4 Denis Alibec, “bomba” pregătită de Gigi Becali la FCSB: “Îl vom prezenta la palat” 5 Gigi Becali a confirmat transferul lui Denis Alibec la FCSB. Ce salariu va avea atacantul 6 Gigi Becali, primă de 500.000 de euro pentru Denis Alibec la FCSB. Toate detaliile din contract
Citește și