Avertisment pentru Mirel Rădoi! Dumitru Dragomir, verdict în privinţa plecării lui Alex Mitriţă: “E pa”

Gabriel Zamfirescu Publicat: 28 mai 2025, 9:58

Comentarii
Avertisment pentru Mirel Rădoi! Dumitru Dragomir, verdict în privinţa plecării lui Alex Mitriţă: E pa

Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Alex Mitriţă e aproape de a pleca de la echipa lui Mirel Rădoi. Chiar patronul oltenilor, Mihai Rotaru a spus că sunt oferte extrem de importante pentru jucător şi că sunt şanse mari ca acesta să o accepte pe una dintre ele. Cei de la Universitatea Craiova sunt însă avertizaţi de către Dumitru Dragomir.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Fostul şef al LPF i-a transmis un mesaj tranşant lui Mirel Rădoi. Spune că oltenii nu vor mai prinde nici cupele europene dacă îl lasă să plece pe Alex Mitriţă.

Mirel Rădoi, aproape de a-l pierde pe Alex Mitriţă

Dumitru Dragomir îi alertează pe olteni. Fără Alex Mitriţă, echipa lui Mirel Rădoi e una mult mai slabă. Mai mult, visul de a câştiga titlul se va ruina. „Nu mai are nicio șansă Craiova fără Mitriță! Mitriță e cam 25% din echipă. Fără Mitriță, Craiova e pa! Dar să știi că și Mitriță afară joacă greu. Poate că în Spania poate să dea rezultate. În altă țară nu!

(n.r.- dacă își ia Craiova adio de la titlu sau cupele europene) Domnule, depinde cum joacă! Bineînțeles că pierderea e uriașă. Eu nu i-aș da drumul lui Mitriță. Eu aș încerca să aduc doi jucători, printre care un atacant bun.

Eu spun că are trei jucători Craiova de mare talent acolo. Piticul ăsta, Mitriță, Baiaram și Căpățînă, la care nu văd de ce nu joacă. E groasă fără Mitriță. Dar nu îi dă drumul ăsta (n.r. – Mihai Rotaru). Sunt naș-fin.

Reclamă
Reclamă

E greu să mai prinzi cupele europene dacă pleacă Mitriță. Și am înțeles că el câștigă 800.000 de euro pe an. Nu mai sunt aceștia bani? Nu mai sunt bani?”, a transmis Dumitru Dragomir, conform fanatik.ro.

Oltenii au ratat toate obiectivele în sezonul recent încheiat. Au pierdut în Cupa României încă din semifinale, iar din lupta pentru titlu au ieşit cu 4 etape înaintea finalului de sezon. Până la urmă, oamenii lui Mirel Rădoi au prins locul 3 în play-off-ul de Liga 1 şi astfel au câştigat un loc în preliminariile Conference League.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Cine câștigă titlul de golgheter la Cupa Mondială?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
19:12

„Le mulțumim pentru contribuție!” Clubul din Liga 1 de la care au plecat 7 jucători dintr-un foc

19:05

Sepsi a anunțat primul transfer al verii. Nou-promovata a adus un fost jucător de la Universitatea Craiova

18:21

Cum arată clasamentul celor mai bine plătiți selecționeri de la Cupa Mondială. Surpriza imensă din Top 10

18:11

Schimbare istorică în fotbal! FIFA a aprobat noul regulament: fiecare contract va avea clauză de reziliere

17:46

Gestul nemţilor pentru 4.000 de fani care vin la meciul Germaniei cu Ecuador de la Mondial

17:38

OFICIAL | Nuno Campos a fost prezentat la Dinamo: “Un club cu istorie”. Ce obiective are la echipă

1 Jovan Markovic a bătut palma! Echipa din Liga 1 la care va evolua fostul atacant de la Universitatea Craiova 2 Primele întăriri pentru Nuno Campos la Dinamo! Jucătorul e aşteptat la reunire 3 „Cel mai valoros”. Gigi Becali a dat lovitura: noul jucător de la FCSB, așteptat să facă diferența 4 Răzvan Lucescu, negocieri avansate pentru a deveni înlocuitorul lui Roberto Mancini. Echipa care-l vrea pe bancă 5 Nuno Campos a decis! Cine este primul nume care o va părăsi pe Dinamo: „Nu face parte din proiectul lui” 6 FCSB, gata de noi mutări. Dezvăluirea momentului făcută de omul care se ocupă de transferuri
Citește și