Panagiotis Tachtsidis nu va ajunge la FCSB, după despărţirea de CFR Cluj. Grecul de 34 de ani a fost dorit cu un an în urmă de conducerea campioanei, iar Mihai Stoica susţine că în acest moment roş-albaştrii nu se mai gândesc la niciun transfer.
Stoica a vorbit şi despre condiţiile în care se dispută meciurile amicale din Olanda, dar şi despre revenirea căpitanului Darius Olaru, care a fost prima oară titular după 6 luni, în amicalul câştigat cu Almere, 3-2.
FCSB nu îl transferă pe Panagiotis Tachtsidis
“Legea din Țările astea de Jos nu permite ca meciurile amicale să se dispute cu spectatori. Cei care au riscat azi și au venit la Almere au fost norocoși, gazdele noastre apreciind insistența lor și permițându-le să asiste la meci. Nu cred că asta se va putea și marți, meciul cu Utrecht disputându-se la baza federației olandeze.
2. Transmitem meciurile când avem condiții. Nu filmăm cu telefonul. Nu se cade.
3. Nu ne interesează Tachtsidis. De fapt, nu ne MAI interesează niciun jucător. Tachtsidis ni s-a propus vara trecută, dar n-a fost să fie. Însă a fost bine. Spre foarte bine.
4. N-am făcut nicio ofertă pentru vreun fotbalist de la naționala U19. Eligibilitatea în Youth League începe pe 1/1/2007. Cei din 2006 ar trebui să fie formați de club ca să poată juca în această competiție, indiferent dacă joci în preliminarii sau – dacă seniorii ajung la masa mare – în faza principală (primele 6 din cele 8 meciuri ale seniorilor).
5. Pe 5 iulie e Supercupa. Nu mai e mult. Iar căpitanul s-a întors!”, a scris Stoica, pe Instagram.
