Închide meniul

Ciprian Marica, verdict despre lupta pentru titlu înainte de startul noului sezon: “Cum să concurezi cu ei?”

Alex Ioniță Publicat: 10 iulie 2025, 17:59

Comentarii
Ciprian Marica, verdict despre lupta pentru titlu înainte de startul noului sezon: Cum să concurezi cu ei?

Ciprian Marica / Hepta

Ciprian Marica a vorbit despre lupta pentru titlu din Liga 1, înainte de noul sezon. Acționarul minoritar de la Farul a venit cu un mesaj clar.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

În opinia lui Marica, FCSB va fi campioană și la capătul stagiunii 2025-2026. Fostul atacant a dat de înțeles că Elias Charalambous are la dispoziție cei mai buni jucători din campionat și că aceștia vor câștiga titlul „la pas”.

Ciprian Marica crede că FCSB va câștiga un nou titlu în Liga 1

„FCSB va câștiga iar la pas campionatul acesta. Au bani cei de acolo, își permit să ia cei mai buni jucători. Cum să concurezi cu ei? Mă așteptam la mai mult din partea Rapidului. Mă așteptam să văd o ambiție mai mare a celor de la Rapid.

La Craiova, așteptările oltenilor sunt uriașe. Totuși, un trofeu se lasă mult așteptat. Cred că va fi greu, nu cred că se vor putea bate la campionat. Ei au ambiție, dar FCSB mi se pare net superioară tuturor echipelor, nu doar Craiovei”, a spus Ciprian Marica, citat de gsp.ro.

Noul sezon al Ligii 1 va debuta pe 11 iulie, de la ora 19:00. Prima partidă a sezonului va fi cea dintre nou promovata Metaloglobus și U Cluj. Duelul va putea fi urmărit în format LIVE SCORE pe AS.ro.

Reclamă
Reclamă

Ce se întâmplă cu derby-ul Dinamo – FCSB

Andrei Nicolescu a făcut un anunţ despre mutarea derby-ului Dinamo – FCSB în Ghencea. Preşedintele “câinilor” a transmis că nu se pune problema ca duelul din etapa a patra a Ligii 1 să se joace pe arena celor de la CSA Steaua.

Partida se va disputa pe 2 august, în week-end-ul în care pe Arena Naţională ar fi trebuit să se desfăşoare un festival de manele. Acesta a fost mutat însă, iar cel mai mare stadion al ţării a devenit disponibil pentru disputarea confruntării dintre cele două mari rivale.

Andrei Nicolescu a transmis că gazonul de pe Arena Naţională trebuie schimbat, având în vedere că acolo a avut loc un alt festival, la începutul acestei luni. Oficialul lui Dinamo a declarat că se va face tot posibilul pentru ca derby-ul cu FCSB să se dispute pe cel mai mare stadion al ţării.

Reclamă

Totodată, Nicolescu a dezvăluit că a purtat discuţii cu Mihai Stoica şi cu Gigi Becali în privinţa disputării derby-ului în Ghencea, subliniind faptul că nu se va ajunge la această variantă.

“Cred că a fost o neînțelegere. Eu am vorbit cu Mihai Stoica (n.r președintele Consiliului de Administrație al celor de la FCSB) după cele întâmplate.

Am vorbit cu domnul Gigi Becali și i-am spus că încercăm să găsim o soluție care să fie convenabilă pentru ambele părți. Răspunsul a fost un pic mai virulent, iar la discuția pe care am avut-o fiecare a înțeles că nu a fost o propunere neadecvată.

În momentul în care avem confirmarea că se pune gazonul, atunci vom face tot posibilul să jucăm.

Este o chestiune de mentenanță și trebuie reglată. Din ce știu eu, estimările sunt ca primul meci să se joace acolo pe 26, 27 iulie. Evident că e și interesul celor de la FCSB”, a declarat Andrei Nicolescu, conform digisport.ro.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Ce va face FCSB cu Bologna după umilinţa din campionat cu Metaloglobus?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
20:28
Motivul pentru care Cristi Săpunaru nu ţine cont de trecutul lui Costel Gâlcă: “Se vede”
20:24
Lamine Yamal, record incredibil stabilit în UEFA Champions League, la meciul cu Olympiakos
19:50
Record de jucători europeni în noul sezon din NBA! Fiecare echipă are cel puţin un jucător din afara SUA
19:45
LIVE SCOREBarcelona – Olympiakos și Kairat – Pafos se joacă acum, în Liga Campionilor. Vlad Dragomir, titular
18:46
Thibaut Courtois, atac la adresa Barcelonei: “Aşa zice Laporta? Eu ştiu că e o anchetă în desfăşurare”
18:41
UEFA a decis cine va arbitra Craiova – Noah! Centralul, la al doilea meci european al sezonului
1 Andrea Mandorlini, dat afară de la CFR Cluj. Înlocuit cu nume sonor din “Generaţia de Aur” 2 Şi Dan Petrescu a intrat pe lista lui Mureşan. Se bate cu un alt component al “Generaţiei de Aur” pentru banca CFR-ului 3 BREAKING NEWSLovitură cumplită pentru CFR Cluj! Louis Munteanu, out înaintea meciului cu Petrolul 4 Gata! Pleacă Charalambous și Pintilii de la FCSB? Gigi Becali a făcut anunţul oficial 5 Vlad Dragomir, anunţ despre transferul la FCSB. L-a sunat Meme, ce s-a decis! 6 Gigi Becali a făcut anunţul: 3 jucători sunt OUT din lotul FCSB, după ruşinea cu Metaloglobus
Citește și