“Sunt foarte dezamăgit” Ștefan Baiaram, la pământ după UTA – Universitatea Craiova 3-3: “Nu avem nicio scuză!”

Alex Ioniță Publicat: 12 iulie 2025, 20:52

Comentarii
Sunt foarte dezamăgit Ștefan Baiaram, la pământ după UTA – Universitatea Craiova 3-3: Nu avem nicio scuză!

Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Ștefan Baiaram a oferit prima reacție după UTA – Universitatea Craiova 3-3. Jucătorul lui Mirel Rădoi a transmis că jucătorii echipei nu au nicio scuză pentru prestația de la Arad.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Universitatea Craiova a condus-o pe UTA cu scorul de 3-0 în cadrul duelului din prima etapă. Elevii lui Adi Mihalcea au revenit în meci și au marcat de 3 ori, după minutul 80, obținând astfel primul punct al sezonului.

  • Meciul Inter Club d’Escaldes – FCSB e în direct marţi, 15 iulie, de la ora 21:30, pe Antena 1 şi în AntenaPLAY.

Ce a spus Ștefan Baiaram după UTA – Universitatea Craiova 3-3

În opinia lui Baiaram, Universitatea Craiova a dominat meciul cu UTA. Acesta a transmis că formația gazdă a marcat doar pe greșelile oltenilor.

Totuși, Ștefan Baiaram a menționat faptul că Universitatea Craiova nu a gestionat bine finalul partidei, având în vedere că jucătorii au crezut au victoria asigurată.

“Sunt foarte dezamăgit. Am fost echipa mult mai bună, din păcate am cedat pe sfârșit. Nu avem nicio scuză, mergem la Craiova și încercăm să analizăm ceea ce am greșit.

Reclamă
Reclamă

Consider că noi am căzut. Ei au avut ocaziile pe greșelile noastre. Nu am fost destul de concentrați, ne-am gândit că meciul s-a terminat la 3-0. Din păcate mergem acasă supărați.

E clar că în Europa adversarii sunt mult mai puternici. Ne bucurăm că asta s-a întâmplat în prima etapă, la următorul meci vom arăta mult mai bine!

Îmi doresc să îmi ajut echipa la fiecare meci, să încerc să iau un trofeu cu Universitatea Craiova. După vom vedea ce se va întâmpla”, a spus Ștefan Baiaram, la digisport.ro.

Reclamă

UTA – Universitatea Craiova 3-3

Meciul dintre UTA și Universitatea Craiova, încheiat cu scorul de 3-3, a putut fi urmărit în format LIVE SCORE pe AS.ro. Partida a contat pentru prima etapă a noului sezon de Liga 1.

Oltenii au făcut spectacol în prima repriză a partidei de la Arad. Romanchuk și Baiaram au punctat pentru echipa lui Mirel Rădoi, în minutele 13 și 19. Mai apoi, Andrei Ivan și-a trecut numele pe lista marcatorilor, în minutul 50.

UTA și-a început remontada prin reușita lui Costache, din minutul 81. Mai apoi a punctat și Pospielov, în minutul 90+4. În minutul 90+6 jocul a fost întrerupt, după ce unui fan i s-a făcut rău în tribune. Acesta a fost transportat la ambulanță, iar partida s-a reluat în minutul 90+12.

După reluarea jocului, mai exact în minutul 90+13, Roman a restabilit egalitatea și a completat astfel remontada echipei lui Adi Mihalcea.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Cine câștigă titlul de golgheter la Cupa Mondială?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
14:14

Gabriela Ruse, în sferturi la ‘s-Hertogenbosch! Victorie în două seturi pentru româncă

14:04

Jovan Markovic a bătut palma! Echipa din Liga 1 la care va evolua fostul atacant de la Universitatea Craiova

13:59

Cristi Chivu vrea să transfere un jucător al unei rivale din Serie A. Lovitura pregătită la Inter

13:40

Mexic – Africa de Sud LIVE VIDEO (22:00, Antena 1 și AntenaPLAY). Start pe Azteca la Campionatul Mondial

13:40

FRF, prima reacţie după scandalul barajului de promovare în Liga 2. CSM Unirea Alba Iulia a mers la TAS

13:29

Dinamo poate pierde alţi doi titulari de bază. Anunţul lui Andrei Nicolescu: “Discuţii deschise”

1 Primele întăriri pentru Nuno Campos la Dinamo! Jucătorul e aşteptat la reunire 2 „Cel mai valoros”. Gigi Becali a dat lovitura: noul jucător de la FCSB, așteptat să facă diferența 3 Răzvan Lucescu, negocieri avansate pentru a deveni înlocuitorul lui Roberto Mancini. Echipa care-l vrea pe bancă 4 FCSB, gata de noi mutări. Dezvăluirea momentului făcută de omul care se ocupă de transferuri 5 Nuno Campos a decis! Cine este primul nume care o va părăsi pe Dinamo: „Nu face parte din proiectul lui” 6 S-a aflat numele echipei care vrea să-l transfere pe Darius Olaru. Nu e din Olanda, cum a anunțat Gigi Becali
Citește și