Universitatea Craiova, aproape de al 12-lea transfer al verii. Mirel Rădoi i-a găsit înlocuitor lui Alexandru Mitriţă

Publicat: 15 iulie 2025, 18:43

Comentarii
Universitatea Craiova, aproape de al 12-lea transfer al verii. Mirel Rădoi i-a găsit înlocuitor lui Alexandru Mitriţă

Mirel Rădoi / Hepta

Universitatea Craiova e gata să realizeze al 12-lea transfer al verii. Mirel Rădoi i-a găsit înlocuitor lui Alexandru Mitriţă, mijlocaşul care s-a despărţit de olteni în această vară.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Universitatea Craiova l-a pus pe lista de transferuri pe Maksym Lunyov, o extremă stânga de 27 de ani, din Ucraina.

Universitatea Craiova, aproape de al 12-lea transfer al verii

Conform gsp.ro, ucraineanul ar urma să semneze cu Universitatea Craiova din postura de jucător liber de contract, după ce s-a despărţit de Kryvbas, echipă care a încheiat sezonul pe locul cinci.

Maksym Lunyov este cotat la suma de 700.000 de euro şi în sezonul trecut a bifat 20 de meciuri la Kryvbas, în prima ligă din Ucraina. El nu a reuşit să marcheze niciun gol, oferind o singură pasă decisivă.

Lunyov, jucătorul aflat pe lista de transferuri de la Universitatea Craiova, a fost coechipier la formaţia din Ucraina cu Oleksandr Romanchuk, fundaşul pentru care oltenii au plătit suma de 750.000 de euro în această vară.

Reclamă
Reclamă

Sursa citată anterior notează că Maksym Lunyov mai are oferte şi din campionatul Ucrainei, însă este tentat să o accepte pe cea primită din partea Universităţii Craiova.

Universitatea Craiova l-a prezentat oficial şi pe Pavlo Isenko

Universitatea Craiova a anunţat transferul tânărului portar la două zile după debutul în noul sezon de Liga 1. Oltenii au remizat dramatic cu UTA, scor 3-3, după ce au condus cu 3-0.

Universitatea Craiova l-a prezentat pe Pavlo Isenko printr-un videoclip postat pe conturile oficiale ale clubului: “Goalkeeperul Pavlo Isenko vine din Ucraina și este pregătit să pună lacătul la poarta Științei. Pe aici nu se trece!”, a transmis oltenii, pe Facebook.

Reclamă

Pavlo Isenko a fost transferat de Universitatea Craiova din postura de jucător liber de contract. În sezonul trecut, el a retrogradat cu Vorskla în Liga a 2-a din Ucraina.

Pavlo Isenko este al 11-lea jucător transferat de Universitatea Craiova, în această vară. Mihnea Rădulescu, David Matei, Samuel Teles, Luca Băsceanu, Alexandru Creţu, Tudor Băluţă, Nikola Stefanovic, Oleksandr Romancghuk, Assad Al-Hamlawi şi Darius Fălcuşan au semnat şi ei cu oltenii.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Trebuia anulat golul marcat de Claudiu Petrila, în Rapid - Dinamo 3-2?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:24 16 mart.

“Pe el nu-l întrece nimeni”. Mihai Stoica a negat categoric ce a spus Gigi Becali despre el după Rapid – Dinamo

23:22 16 mart.

“Nu ne dăm niciodată bătuți”. Lorenzo Biliboc, declarație de luptă după ce “U” Cluj a răpus în prelungiri CFR-ul

23:22 16 mart.

Ce se întâmplă cu Daniel Pancu din vară. Pleacă de la CFR Cluj? Anunţul lui Iuliu Mureşan

23:21 16 mart.

Cristiano Bergodi a fixat obiectivul U Cluj în play-off, după 2-1 cu CFR: „Nu vom vorbi niciodată de titlu”

23:05 16 mart.

Pancu a cedat nervos şi a lovit banca de rezerve. Pe cine a criticat după meci: “Cred că avem o problemă”

22:53 16 mart.

Unde crede Camora că s-a pierdut meciul cu Universitatea Cluj: “Mici detalii”

1 Decizia luată de UEFA în privinţa lui Istvan Kovacs, după gafa uriaşă din Rapid – Dinamo 3-2 2 Ce surpriză! El este noul antrenor al Oţelului Galaţi! Va semna azi 3 Andrei Nicolescu: “Mi-am depus candidatura!” Decizie surpriză înainte de la alegerile FRF 4 Vestea bună primită de Dinamo, după scandalul din derby-ul cu Rapid. Anunţul lui Andrei Nicolescu 5 Florentino Perez sparge banca pentru cel mai scump transfer din istoria Realului: 160 de milioane de euro 6 Gigi Becali, ultimele informaţii despre venirea lui Adi Ilie la FCSB
Citește și