Radu Drăguşin se pregăteşte pentru un nou sezon la Tottenham. Fundaşul român continuă recuperarea după accidentarea suferită la începutul acestui an şi sperăsă revină pe teren în câteva săptămâni.
Tottenham a trecut prin schimbări importante vara aceasta. Ange Postecoglou, antrenorul care a cucerit trofeul Europa League, dar care a lăsat echipa pe locul 17, a fost înlocuit cu Thomas Frank. Tot vara aceasta, Heung Min-Son a părăsit echipa.
Radu Drăguşin şi-a schimbat numărul la Tottenham
Începând cu acest sezon, Radu Drăguşin va purta numărul 3 la Tottenham, acelaşi număr cu care joacă şi la echipa naţională. Anunţul a fost făcut în cursul zilei de marţi, chiar de către cei de la Tottenham.
“3 pentru România, acum 3 şi pentru Spurs. E al treilea sezon în nordul Londrei, devin din ce în ce mai puternic în fiecare zi. Hai Spurs”, a spus Radu Drăguşin, pe contul oficial de Instagram al celor de la Tottenham.
Radu Drăgușin, de neclintit după accidentare. Postarea publicată pe rețelele sociale
Radu Drăgușin a jucat ultimul său meci pentru Tottenham pe 30 ianuarie, înainte să sufere o accidentare în partida din Europa League cu Elfsborg. De atunci, fundașul s-a operat și și-a început perioada de recuperare care dureaza deja de aproape jumătate de an, dată fiind și gravitatea accidentării sale.
În pauza competițională, Drăgușin a postat pe rețelele sociale un montaj motivațional cu el protagonist. În videoclipul respectiv apar numeroase intervenții spectaculoase ale lui Drăgușin, intrări prin alunecare, mingi scoase de pe linia porții, toate fiind extrase din partidele lui Tottenham și ale României.

Fundașul englezilor a atașat și un text războinic: “The best is yet to come (n.r. – Tot ce e mai bun de acum urmează)“. Astfel, Drăgușin vrea să arate că va reveni și mai puternic după accidentare.
- Inevitabilul s-a produs! William Saliba a semnat prelungirea cu Arsenal. Lovitură pentru Real Madrid
- Prima legendă a lui Manchester United care a cerut plecarea lui Ruben Amorim: “Nu văd nimic să-mi dea încredere”
- Jack Grealish a spus tot despre perioada nefastă de la Manchester City: “Sunt foarte supărat pe mine”
- Newcastle – Arsenal 1-2. “Tunarii” s-au impus dramatic, în minutul 90+6. Controversă uriaşă pe final
- S-a scris un nou record în Premier League! Cifrele dramatismului din cea mai recentă etapă din Anglia