Decizia anunţată de Gigi Becali după FCSB – Unirea Slobozia 0-1: “Nu mai prindem nici play-off-ul”

Publicat: 10 august 2025, 23:55

Comentarii
Decizia anunţată de Gigi Becali după FCSB – Unirea Slobozia 0-1: Nu mai prindem nici play-off-ul

Gigi Becali - Profimedia Images

Gigi Becali a luat o decizie importantă înaintea următoarelor două partide, cu Drita şi Rapid. Ambele meciuri sunt foarte importante pentru campioana României.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Gigi Becali a decis ca în ambele meciuri să joace cel mai bun 11. Becali a transmis un semnal de alarmă după a treia înfrângere la rând în campionat. El e de părere că FCSB riscă ratarea play-off-ului în acest sezon.

Gigi Becali a anunţat că FCSB va alinia cel mai bun 11 cu Drita şi Rapid

“(n.r: Veţi băga cea mai bună echipă în ambele partide?) Normal. Avem puncte multe? Nu mai prindem nici play-off-ul. Se pune problema (n.r: că FCSB poate să rateze play-off-ul)”, a declarat Gigi Becali pentru primasport.ro.

Unirea Slobozia a învins, duminică seara, în deplasare, cu 1-0, echipa campioană, FCSB, în etapa a cincea din Liga 1. Pe stadionul Ghencea, gazdele au avut o primă şansă de gol în minutul 6, când portarul Denis Rusu a scos lovitura liberă executată de Florin Tănase. Roş-albaştrii au continuat să încerce poarta oaspeţilor, dar cei care au marcat au fost ialomiţenii, Rotund înscriind la colţul lung, în minutul 34.

Intrat la pauză, Cisotti a lovit bara transversală în minutul 55, iar Miculescu a trimis pe poartă, periculos, în minutul 73, pentru ca Rusu să respingă în minutul 80 spectaculoasa foarfecă a lui Cisotti. Tot Rusu a salvat în minutul 82 la şutul lui Kiki şi bucureştenii, deşi au controlat finalul de meci, nu au reuşit să marcheze. Unirea Slobozia s-a impus cu 1-0 în Ghencea şi e pe locul şase, cu 7 puncte. FCSB a bifat a treia înfrângere consecutivă în campionat şi, cu doar patru puncte, e pe locul 12 în Liga 1.

Reclamă
Reclamă

FCSB joacă returul cu Drita joi, de la ora 21:00, urmând ca duminică, de la ora 21:30 campioana să dispute derby-ul cu Rapid.

 

Reclamă
Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Care e cel mai mare jucător "şlefuit" de Mircea Lucescu?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
19:06

Tensiuni la Farul Constanţa. Marica se plânge că Flavius Stoican a fost numit fără acordul lui: “Aflam o dată cu voi”

18:44

Florin Bratu a răbufnit la adresa arbitrajului. “Nu dai penalty? Chiar nu am înțeles”

18:40

Strănepoţii lui Mircea Lucescu au dat lovitura de start la Rapid – FC Argeş! Momente emoţionante în Giuleşti

18:24

LIVE TEXTRapid – FC Argeș 0-0. Giuleştenii forţează deschiderea scorului

18:22

De ce Cornel Dinu vrea ca Universitatea Cluj să câştige campionatul. Ce spune şi despre Dinamo

17:53

Metaloglobus – Csikszereda 0-1. Victorie uriaşă pentru oaspeţi. Ciucanii au ieşit din zona roşie

1 Atac incredibil la Chivu, după ce Inter s-a apropiat de titlu: „Supraevaluat și arogant” 2 Scenariu de urgență pregătit de FIFA: șansă pentru Italia la Mondial. De ce România nu e luată în calcul 3 Farul i-a găsit înlocuitor lui Ianis Zicu! Componentul Generației de Aur, marele favorit 4 Efectul neașteptat al „masacrului electoral” din Ungaria. Ce se întâmplă cu Sepsi și Csikszereda 5 Răsturnare de situaţie! Cristi Chivu primeşte o lovitură dură la Inter: “99% se face” 6 Como 3-4 Inter. Ce nebunie de meci. Inter revine de la 0-2 și face un pas uriaș spre titlu
Citește și