Închide meniul

Gigi Becali l-a criticat pe Istvan Kovacs după Rapid – FCSB 2-2: “Aşa se joacă fotbalul?”

Publicat: 17 august 2025, 23:59

Comentarii
Gigi Becali l-a criticat pe Istvan Kovacs după Rapid – FCSB 2-2: Aşa se joacă fotbalul?

Gigi Becali / Profimedia Images

Gigi Becali, patronul celor de la FCSB, l-a criticat pe Istvan Kovacs, după remiza înregistrată în meciul de pe Arena Naţională, cu Rapid. Cele două echipe au încheiat la egalitate, scor 2-2, asta după ce campioana României a condus cu 2-0 până spre finalul partidei.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Golurile marcate de Mihai Lixandru şi Daniel Bîrligea au fost anulate de cele două reuşite ale lui Elvir Koljic, prima fiind înscrisă de atacantul din Bosnia cu călcâiul.

Gigi Becali “a pus tunurile” pe arbitraj după Rapid – FCSB 2-2: “Îi găsesc vină lui Kovacs”

Primul gol marcat de Elvir Koljic a fost unul de pus în ramă. Atacantul din Bosnia a înscris cu călcâiul, din interiorul careului. Cu toate acestea, Gigi Becali este de părerer că fostul atacant al Universităţii Craiova l-a faultat pe Siyabonga Ngezana:

“A fost ghinion, bine, poţi să spui greşeală, dar omul a jucat extraordinar 90 de minute, a făcut o greşeală. Nu sunt supărat, dar azi Târnovanu putea mai mult să facă. Asta e, aşa a fost să fie.

(N.r. Despre faza primului gol) E fault, dacă-l împinge. Îi găsesc vină lui Kovacs, dacă nu lui, VAR-ului. El n-are niciun fel de intenţie la început. Aşa se joacă fotbalul, împingi şi după dai în minge? Trebuia să intervină, eu aşa cred”, a declarat Gigi Becali, la primasport.ro.

Reclamă
Reclamă

Elvir Koljic a marcat cu călcâiul în Rapid – FCSB

Jucătorul din Bosnia a redus din diferenţă în minutul 83 al partidei de pe Arena Naţională. Mingea a ajuns în careul lui Ştefan Târnovanu, acolo unde Koljic a reuşit să rămână în posesie, să se desprindă de Siyabonga Ngezana şi să trimită cu călcâiul spre poarta porţii lui Târnovanu.

Mingea s-a dus chiar lângă bară, iar portarul campioanei României nu a mai putut face nimic pentru a opri acest gol.

Acesta este al doilea gol marcat de Elvir Koljic în acest sezon, după ce a mai înscris în meciul din etapa a doua a Ligii 1, în remiza cu CFR Cluj, scor 1-1. Aceasta este abia a treia partidă din Liga 1 în care Koljic evoluează sezonul acesta.

Reclamă

În minutul 90+2, atacantul care a fost la un pas de a semna cu FCSB sezonul trecut a marcat şi golul al doilea, după o gafă uriaşă a lui Siyabonga Ngezana.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Pe ce loc va termina România în Grupa B4 a Nations League, din care mai fac parte Polonia, Bosnia şi Suedia?
Loading ... Loading ...
Citește și:
15:25
LIVE TEXTUTA Arad – FC Botoşani 1-0. Duel de foc pentru play-off. Portarul Anestis, triplă paradă
15:01
Charles Leclerc, surprins de rivalii din Formula 1 în timpul testelor de la Bahrain: “Ascund foarte multe”
14:49
Abdallah s-a ciocnit de Anestis în UTA Arad – FC Botoşani. Ce decizie a luat arbitrul
14:10
Se pregăteşte o schimbare majoră! Anunţul Gazzetta dello Sport după scandalul din Inter – Juventus: “Şanse mari la World Cup”
14:02
Ce a postat jucătorul eliminat în Inter – Juventus 3-2, după faza care a provocat un scandal uriaş în Italia
13:35
Programul ultimei etape din grupele de Liga Campionilor Asiei. Florinel Coman luptă pentru calificarea în optimi
1 Alessandro Del Piero l-a criticat pe Cristi Chivu, după Inter – Juventus 3-2: “A greşit! Poate îşi va da seama” 2 UTA l-a vândut pe Valentin Costache. Echipa cu care s-a înțeles jucătorul și suma pe care o vor încasa arădenii 3 FotoPetrecere la Dinamo: Florentin Petre s-a căsătorit pentru a treia oară. Zeljko Kopic şi jucătorii nu au lipsit de la nuntă 4 Se anunță „infern” pentru FCSB în Bănie! Câte bilete s-au vândut la meciul Universității Craiova contra campioanei 5 Câţi bani a încasat Radu Petrescu după gafa scandaloasă şi dezastrul provocat în Petrolul – FC Argeș 2-1 6 AC Milan i-a stabilit prețul lui Andrei Coubiș! Cât trebuie să plătească U Cluj pentru a-l transfera definitiv
Citește și