Închide meniul

Mirel Rădoi, reacţie dură după Botoşani – Universitatea Craiova 1-1: “N-am crezut că mai văd aşa ceva în 2025”

Publicat: 31 august 2025, 20:51

Comentarii
Mirel Rădoi, reacţie dură după Botoşani – Universitatea Craiova 1-1: N-am crezut că mai văd aşa ceva în 2025

Mirel Rădoi, la finalul unui meci al Universităţii Craiova/ Sport Pictures

Mirel Rădoi a oferit prima reacţie, după ce Botoşani şi Universitatea Craiova au remizat, scor 1-1, în etapa a noua a Ligii 1. Antrenorul s-a plâns de condiţiile din Moldova şi a recunoscut că ar fi “semnat” pentru un egal, înainte de meci.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mirel Rădoi a explicat şi faza golului marcat de moldoveni. Hervin Ongenga a reuşit să egaleze, după ce Sebastian Mailat a trimis către poartă, de lângă trei jucători ai oltenilor şi portarul Silviu Lung Jr.

Mirel Rădoi, reacţie dură după Botoşani – Universitatea Craiova 1-1

“Nu-mi aduc aminte să fi avut ocazii cei de la Botoşani, ce ocazii au fost la poarta noastră? A fost un joc la discreşia noastră, dar sunt mulţumit. Au crampe jucătorii care joacă la 8-9 zile, înseamnă că am devenit o echipă puternică şi ei se tem de noi. Sunt lucruri pozitive pe care le-au făcut băieţii azi.

La gol a fost o ezitare, probabil a crezut că iese Silviu Lung Jr mai repede, au ezitat şi a ieşit faza acea, de unde au şi marcat. N-am cum să caut vinovaţi, se poate întâmpla.

După ce am plecat de la flash-interviu, eram mulţumit şi cu 0-0, n-am crezut că o să mai văd, după Clinceni, în 2025. Semnam să plecăm cât mai repede.

Reclamă
Reclamă

Ar fi culmea să fii pe prima poziţie şi să nu fii mulţumit, e început de campionat. Pentru noi, de acum încep să apară problemele, cu mulţi jucători la naţionale, s-ar putea acum să apară probleme, când se aglomerează programul.

Ştiam că ne luptăm pe două fronturi, plus Cupa, ne-am calificat şi vom avea 3 competiţii. Vom vedea situaţia jucătorilor şi vom încerca să mai aducem, vor apărea şi probleme şi nu vom putea să luptăm pe două fronturi. Mă bucur de fiecare dată când sunt jucători la echipa naţională, depinde de Mircea Lucescu câţi vor fi”, a declarat Mirel Rădoi, conform digisport.ro, după Botoşani – Universitatea Craiova 1-1.

Universitatea Craiova rămâne lider în Liga 1, după 1-1 cu Botoşani. Oltenii lui Mirel Rădoi au 20 de puncte, fiind neînvinşi în campionat după opt runde disputate.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Ce va face FCSB cu Bologna după umilinţa din campionat cu Metaloglobus?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
22:22
FotoMiraculos! Echipa dintr-un sătuc de pescari, care a scăpat la limită de faliment, e campioană și va juca în UCL
22:10
LIVE TEXTPetrolul – CFR Cluj 1-0. Prahovenii dau lovitura pe ”Ilie Oană”!
22:05
VIDEOMoment şocant! Jucătorul CFR-ului a spart un laptop în timpul meciului cu Petrolul
21:41
Ce a putut scrie presa italiană despre FCSB, după umilinţa sezonului, înfrângerea cu Metaloglobus!
21:24
Marius Măldărășanu a răbufnit, după eșecul cu Csikszereda: „Ne-am bătut singuri. Am făcut harakiri”
20:58
EXCLUSIVReplica lui Piţurcă după ce Dragomir a spus că “adevărata Steaua” e a lui Becali: “Federaţia şi Liga au greşit”
1 „Îi vom da”. Gigi Becali, revoluție totală la FCSB. Jucătorii la care e gata să renunțe, după eșecul cu Metaloglobus 2 Denis Alibec pleacă de la FCSB. Gigi Becali a luat decizia după rușinea cu Metaloglobus 3 Se „rupe” Arena Națională: câte bilete s-au vândut la Dinamo – Rapid. Nou record pentru Liga 1 4 Gigi Becali a făcut anunţul: 3 jucători sunt OUT din lotul FCSB, după ruşinea cu Metaloglobus 5 BREAKING NEWSLovitură cumplită pentru CFR Cluj! Louis Munteanu, out înaintea meciului cu Petrolul 6 Gata! Pleacă Charalambous și Pintilii de la FCSB? Gigi Becali a făcut anunţul oficial
Citește și