Ce sumă voia să obțină FC Argeș pentru transferul lui Mario Tudose. Dani Coman, reacție după atacul lui Gigi Becali

Publicat: 6 septembrie 2025, 19:45

Comentarii
Ce sumă voia să obțină FC Argeș pentru transferul lui Mario Tudose. Dani Coman, reacție după atacul lui Gigi Becali

Mario Tudose, într-un duel cu Denis Alibec în FCSB - FC Argeş 0-2 / Sport Pictures

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Dani Coman a dezvăluit ce sumă voia să obțină FC Argeș pentru transferul lui Mario Tudose. Președintele piteștenilor a venit cu replica după atacul lui Gigi Becali. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Oficialul celor de la FC Argeș a transmis că prețul pe care echipa voia să-l obțină în schimbul lui Mario Tudose era de un milion de euro, ținând cont că Benfica deține 50% dintr-un viitor transfer al tânărului fundaș. 

FC Argeș voia un milion de euro pentru Mario Tudose 

Totodată, Dani Coman a dezvăluit că transferul lui Mario Tudose la FCSB nu a picat complet și încă mai sunt șanse ca fundașul să ajungă la formația campioană. Președintele de la FC Argeș a subliniat că suma propusă de Gigi Becali este prea mică, deși latifundiarul din Pipera era dispus să le achite piteștenilor 800.000 de euro. 

„Din punctul nostru de vedere, nu există nicio telenovelă. Am primit o ofertă de la FCSB, am discutat cu domnul Becali, cu MM… Am avut o discuție internă și noi, chiar dacă eu sunt cel care are ultimul cuvânt și semnează, eu așa am făcut, am chemat antrenorii, am discutat cu toată lumea și decizia am luat-o împreună. 

N-a fost decât oferta făcută de ei, pe care noi n-am discutat-o. Am declarat că nu vreau să facem licitație. Îi cunosc foarte bine, atât pe MM, cât și pe domnul Becali. Discuții au mai fost (n.r.- cu alte cluburi), dar nu vreau să fac licitație. Nu au fost oferte concrete, dar discuții au mai fost. 

Reclamă
Reclamă

Rămâne deschisă discuția, dar doar în condițiile noastre. Noi nici măcar n-am apucat să spunem ce ne dorim. Am spus doar că nu ne convine oferta și nu s-a mai discutat mai departe. Un milion, 700.000, 400.000, nici nu contează. Contează că nu e ceea ce ne dorim noi, nu ne vindem ieftin. 

Ne dorim o sumă mai mare decât cea pe care ne-a propus-o FCSB, care să fie în concordanță cu valoarea jucătorului. (n.r.- 1.000.000 de euro pentru FC Argeș?) Vezi? Înseamnă că ai vorbit cu cineva de la FC Argeș. Mario Tudose nu e nici măcar la 40-50% din ceea ce poate deveni”, a declarat Dani Coman, conform digisport.ro. 

Reclamă
Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Va fi titular Daniel Bîrligea la Frosinone?
Loading ... Loading ...
Citește și:
12:42

Julian Alvarez, absent de la antrenamentul lui Atletico Madrid! Motivul pentru care argentinianul a rămas acasă

12:12

Istvan Kovacs, acuzaţii dure după meciul din Liga Campionilor: „Dacă nu eram din Israel nu ar mai fi făcut asta”

11:58

Daniel Bîrligea, la mare căutare! Ce oferte importante a avut înainte de transferul la Frosinone

10:42

Decizia drastică luată de Zeljko Kopic după ce a semnat cu Wieczysta Cracovia

10:15

Doliu în sportul din România! A murit la doar 59 de ani, după ce a scris istorie

9:55

VIDEOCristiano Ronaldo, înlocuit la pauza meciului lui Al-Nassr! Ce a urmat şi declaraţiile lui Ange Postecoglou

1 UPDATEGata, Daniel Bîrligea pleacă în Italia! Gigi Becali: „I-am dat ok-ul” Ce bani încasează patronul FCSB 2 Daniel Bîrligea a plâns la aeroport la despărţirea de FCSB: „Sunt lacrimi de emoţie, e greu…” 3 Universitatea Craiova a făcut oferta pentru transferul anului în România: 1.5 milioane de euro 4 Primul transfer gândit de Gigi Becali după plecarea lui Bîrligea 5 S-a semnat contractul! Un nou super-stadion în România 6 A refuzat transferul la FCSB şi a plecat în vacanţă cu iubita de la America Express
Citește și