Ștefan Baiaram a vorbit despre oferta uriașă primită din Turcia. Jucătorul Universității Craiova nu s-a ferit de subiect și a dezvăluit care este gândul său.
Potrivit digisport.ro, Universitatea Craiova a primit o ofertă de 4 milioane de euro, pentru transferul lui Baiaram. Echipa care îl dorește pe jucătorul lui Mirel Rădoi este Istanbul Bașakșehir, formație pe care oltenii au eliminat-o în play-off-ul Conference League.
Cum a reacționat Ștefan Baiaram după oferta uriașă primită din Turcia
Totuși, Mihai Rotaru le-a făcut o contraofertă turcilor, dorit o sumă cuprinsă între 8 și 10 milioane de euro pentru transferul vedetei din Bănie.
Ștefan Baiaram a explicat că nu se gândește la o plecare de la Universitatea Craiova, fiind de părere că momentul nu este potrivit pentru o mutare.
De asemenea, jucătorul lui Mirel Rădoi a spus că vrea să câștige titlul alături de echipa din Bănie.
“Eu nu știu nimic, credeți-mă. Gândul meu e doar să-mi fac datoria la Universitatea Craiova, echipa mea de suflet.
Îmi doresc să iau titlul și după mă pot gândi la alte posibilități. Îmi doresc să plec la momentul potrivit. Acest moment nu e foarte potrivit”, a spus Ștefan Baiaram.
- Condiţia pusă de Gică Popescu pentru a deveni acţionar majoritar la Farul în locul lui Gică Hagi: “Era imposibil!”
- Ciprian Marica anunță “decizii mai aspre” la Farul Constanța după ce Gică Popescu a preluat clubul
- “Două oferte în șase sau șapte ore!” Gigi Becali l-a pus pe liber, dar două cluburi l-au căutat imediat
- Andrei Nicolescu, anunț important despre debutul lui George Pușcaș la Dinamo
- Specialiştii au făcut toate calculele! Cine e favorită la titlu după prima etapă din play-off. Lupta se va da în 3

































