"Domnule Țiriac, îmi era teamă să nu mă bateți prin telefon!" Dezvăluiri savuroase făcut de omul de afaceri despre relaţia cu Halep: "Mă vede un inamic"

Antena Sport Publicat: 26 decembrie 2020, 6:25 / Actualizat: 11 mai 2021, 18:30

Comentarii
"Domnule Țiriac, îmi era teamă să nu mă bateți prin telefon!" Dezvăluiri savuroase făcut de omul de afaceri despre relaţia cu Halep: "Mă vede un inamic"

Ion Ţiriac este preşedintele Federaţiei Române de Tenis

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

După Simona Halep va fi dezastru, crede Ion Ţiriac. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Tenisul după Halep o să ajungă ca gimnastica după fetele care au fost reginele lumii, începând cu Nadia și terminând cu Atena (n.r – Jocurile Olimpice de la Atena din 2004) . Am dispărut și e păcat că dispărem!”, spunea Ion Țiriac pentru gsp.ro

Ion Ţiriac, despre Simona Halep: "Mă consideră un inamic"

Ion Ţiriac a vorbit şi despre relaţia pe care o are cu Simona Halep. Acesta recunoaşte că rareori îi dă sfaturi Simonei Halep. 

"Foarte rar o sfătuiesc pe Halep. Eu îi spun ce face și, în special, ce nu face. Eu nu cred că Halep mă consideră un fan de-ai ei. Halep mă consideră un inamic. O întreb: «De ce nu mi-ai dat telefon după ce ai terminat?». Iar ea îmi spune: «Domnule Țiriac, îmi era teamă să nu mă bateți prin telefon!».

Frumos ar fi ca tenisul să nu se termine după Halep. Ea e o jucătoare care poate să mai joace cu posibilitățile ei, nu atât fizice, cât morale, încă cinci-șase ani buni de zile. Atenție! Halep e o jucătoare diversă. E profesionistă în teren, dar în afara lui este o ființă, o femeie normală. Își vede de familie, își vede de distracție. E viața ei, nimeni nu poate s-o influențeze. N-aș vrea să se termine tenisul după Halep", a mai spus Ion Ţiriac. 

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va reuși Marius Baciu să ducă FCSB în preliminariile Conference League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
18:36

Ce condiţii i-a pus Carlo Ancelotti lui Neymar pentru convocarea la naţionala Braziliei! Mesajul ferm al italianului

18:24

Marius Baciu a dezvăluit ce i-a cerut Gigi Becali: “Asta am discutat cu el”

18:20

Cei 5 jucători netransferabili de la Chelsea în viziunea lui Xabi Alonso

18:13

NEWS ALERTSchimbare istorică aprobată de UEFA! Preliminariile Europene se schimbă radical

17:56

Peluza Cătălin Hîldan nu renunţă la protest! Ce se va întâmpla la barajul lui Dinamo pentru Conference League

17:35

Universitatea Cluj, gata de primul transfer! Fostul campion din Liga 1 a început negocierile

1 Tranzacţie de 40 de milioane de euro! Noi acţionari la CFR Cluj, Neluţu Varga a confirmat mutarea 2 Transfer de Liga Campionilor pentru Al-Hamlawi. Suma oferită pentru jucătorul Universității Craiova 3 40 de milioane de euro la un club din Liga 1! Anunţul momentului în fotbalul românesc: echipă de Champions League 4 Primul nume mare care vrea să plece de la FCSB! PAOK, interesată de transfer 5 Gigi Becali a bătut deja palma cu un jucător: “Am semnat pe un an” 6 Gabi Tamaş revine în fotbalul românesc. Cu ce echipă bate palma
Citește și