Reacţia lui Arne Slot după eliminarea lui Diego Simeone din prelungirile meciului Liverpool – Atletico 3-2

Publicat: 18 septembrie 2025, 9:02

Comentarii
Reacţia lui Arne Slot după eliminarea lui Diego Simeone din prelungirile meciului Liverpool – Atletico 3-2

Arne Slot, în timpul meciului Liverpool - Atletico Madrid 3-2 - Profimedia Images

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Diego Simeone a făcut din nou scandal şi a fost eliminat la finalul partidei Liverpool – Atletico 3-2, una în care echipa sa a fost condusă cu 2-0 din minutul 6, a egalat şi s-a văzut învinsă în prelungiri după golul lui Van Dijk.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Antrenorul spaniolilor a fost un car de nervi după golul olandezului şi s-a dus direct la arbitrul Maurizio Mariani, căruia i-a reproşat că a fost înjurat de fanii cormoranilor aflaţi în spatele băncii de rezerve.

Reacţia lui Arne Slot după eliminarea lui Diego Simeone

”Simeone? E greu de răspuns, pentru că nu știu ce s-a întâmplat. E imposibil pentru mine să spun ceva, dar dacă reacționez, știu ce va scrie presa spaniolă despre mine.

E mai bine să vorbim despre meci, despre reveniri grozave, despre goluri, despre un meci grozav pentru fanii lui Liverpool și Atletico. Cred că titlurile ar trebui să fie despre fotbal și nu despre un incident după golul de 3-2.”, a spus Slot, citat de marca.com.

Simeone, înjurat tot meciul

Simeone a urmărit finalul de meci din tribună şi a recunoscut că ar fi trebuit să reziste în faţa injuriilor aduse de fanii englezi.

Reclamă
Reclamă

”Au fost insulte tot meciul, dar, bineînțeles, cel care trebuie să rămână calm sunt eu și să îndur totul: insulte, gesturi. Au tot vorbit despre spectacol, dar te insultă pe la spate tot meciul, și nu pot spune nimic pentru că eu sunt antrenorul.

Reacția mea la insultă nu e justificabilă, dar nu știți cum e să fii insultat non-stop timp de 90 de minute. Și, bineînțeles, când adversarul marchează la fix, te întorci și ei continuă cu insultele, și cu toată tensiunea, se întâmplă ce se întâmplă”, a spus argentinianul de 55 de ani după meci.

 

Reclamă
Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Va fi titular Daniel Bîrligea la Frosinone?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:16 30 aug.

Nuno Campos a dezvăluit ce le-a spus jucătorilor la pauza meciului Corvinul – Dinamo. Nemulţumirea lusitanului

0:05 30 aug.

Jucătorul de la Dinamo dat exemplu de Florin Maxim: „Acolo e diferenţa”

0:00 30 aug.

Debut cu dreptul pentru Iustin Doicaru la Rizespor. Victorie în faţa lui Mirel Rădoi

23:57

Cătălin Cîrjan a dezvăluit marea problemă a lui Dinamo după egalul cu Corvinul. Mesaj pentru suporteri

23:54

Raul Opruţ a numit marea schimbare de la Dinamo, după remiza cu Corvinul: „Kopic a pus bazele”

23:50

Împrumutat de la Dinamo, Codruţ Sandu i-a interzis victoria formaţiei de care aparţine şi a dat o declaraţie neaşteptată

1 Locul din România unde Cosmin Olăroiu investește 100.000.000 de euro. Afacerea cu care dă lovitura 2 Fiorentina – Frosinone 0-3. Bîrligea a debutat la noua echipă. Dezastru pentru Radu Drăguşin 3 Dinamo a transferat atacant, chiar de la un club cu care a făcut afaceri în trecut 4 Fotbalul românesc a mai pierdut un alt nume după Nae Ungureanu. A murit în incendiu: „Ce dramă, ce destin, ce nenorocire!” 5 Dublă-lovitură! Clubul din Liga 1 vrea să transfere de la Dinamo şi Rapid 6 Satul ras de pe harta României unde s-a născut Gigi Becali. Drama puțin știută a patronului FCSB: „M-a născut mama pe câmp”
Citește și