Concordia Chiajna a anunțat acum câteva zile despărțirea de antrenorul Nicolae Dică, ca urmare a eșecului suferit pe teren propriu contra celor de la CSM Slatina. Gruparea ilfoveană s-a mișcat rapid și a găsit deja un înlocuitor.
Andrei Cristea, cel care a pregătit-o în ultimele sezoane pe SC Popești Leordeni, a acceptat propunerea formației din liga secundă și va fi pe bancă la meciul cu CS Afumați, din cadrul etapei cu numărul 8 din Liga 2.
Andrei Cristea va prelua Concordia Chiajna
După două înfrângeri consecutive suferite în campionat, conducerea Concordiei Chiajna a anunțat despărțirea de Nicolae Dică. Tehnicianul a fost îndepărtat de pe banca echipei ilfovene, la puțin timp după eșecul cu CSM Slatina.
Imediat, oficialii clubului din Liga 2 au găsit un înlocuitor, acesta fiind la rândul său un fost mare fotbalist român. Este vorba despre Andrei Cristea, cel care a antrenat-o în ultimii ani pe SC Popești Leordeni.
Clubul din Liga 3 a anunțat pe pagina oficială de Facebook despărțirea de antrenorul român și a confirmat că următoarea sa destinație este Concordia Chiajna.
Comunicat SC Popești Leordeni
- Lupescu le-a dat o veste proastă “câinilor” în privinţa noului stadion Dinamo: “Ce am semnat nu mai e valabil”
- Dragoș Nedelcu nu s-a ferit de cuvinte după debutul dezastruos de la Steaua: “M-au lăsat la greu”
- “Jaloane!” Daniel Oprița și-a făcut praf jucătorii după 0-3 cu Chindia: “De asta joacă în Liga a 2-a!”
- Chindia – Steaua 3-0! Al 2-lea eșec al sezonului pentru echipa lui Daniel Oprița
- Nicolae Dică, OUT de la Concordia Chiajna! Anunțul oficial