Marius Șumudică a anticipat lupta pentru play-off-ul din Liga 1, iar fostul antrenor de la Rapid mizează pe una dintre revelațiile acestui sezon. Tehnicianul de 54 de ani este de părere că FC Argeș se va clasa între primele șase la finalul sezonului regular, tot ce contează în acest moment fiind păstrarea formei.
Trupa lui Bogdan Andone este pe locul 3 în Liga 1 după 11 etape, la doar două puncte distanță de liderul Universitatea Craiova.
Marius Șumudică are încredere în FC Argeș
Antrenorul trecut în România pe la echipe precum Rapid, Concordia Chiajna sau CFR Cluj a lăudat jocul prestat de echipa lui Bogdan Andone, care are o clasare surprinzătoare din postura de nou-promovată. În cadrul aceleiași discuții, Șumudică a mai vorbit despre alte echipe pe care le vede în play-off, respectiv Dinamo și Universitatea Craiova, dar și despre UTA Arad, care după un start bun de sezon e în picaj.
“Piteștiul e pretendentă la play-off. Nu poate fi scoasă din play-off dacă păstrează nivel acesta. Când începe play-off-ul e alt campionat, la top 4 nu cred că poate. Eu am zis de Argeș și Dinamo, vor fi în play-off și se vor bate sus.
FC Argeș trece ușor de la un sistem la altul. Nu sunt subiectiv, chiar dacă Andone e cumnatul meu. FC Argeș joacă un fotbal total. Craiova, Pitești și Dinamo se exprimă cel mai bine ca joc.
La UTA se vede un recul, au început probleme de când s-a auzit că au intrat în concordat. Altfel, UTA arăta mult mai bine. Și faptul că au primit interzis la transferuri de la FIFA, și concordatul, apasă. Pentru CFR Cluj și FCSB va fi greu“, a spus fostul antrenor din Giulești, potrivit fanatik.ro.
- Farul – Unirea Slobozia, 17:30, LIVE SCORE. Constănţenii, fără victorie în ultimele două meciuri
- Reacţia lui Andrei Nicolescu după scandalul de la derby-ul Universitatea Craiova – Dinamo 2-2!
- Benfica i-a oferit 13 milioane de euro lui Gigi Becali pentru doi jucători! Răspunsul patronului FCSB-ului
- Victor Angelescu a anunţat primul transfer din iarnă al Rapidului! Jucătorul care vine în Giuleşti
- FCSB – Oţelul, 20:30, LIVE TEXT. Campioana, într-o situaţie disperată în Liga 1