Închide meniul

Românul de la Young Boys o vede favorită pe FCSB şi recunoaşte: “Mi-e ciudă când văd Pafos sau Almaty în Champions League”

Publicat: 1 octombrie 2025, 17:37

Comentarii
Românul de la Young Boys o vede favorită pe FCSB şi recunoaşte: Mi-e ciudă când văd Pafos sau Almaty în Champions League

Zoltan Kadar, alături de jucătorii lui Young Boys / Profimedia

Zoltan Kadar, antrenorul secund al celor de la Young Boys Berna, s-a născut în România, în judeţul Covasna. Fostul jucător de la Dinamo şi Universitatea Cluj a prefaţat meciul de joi seară contra FCSB-ului, din etapa a doua a fazei principale Europa League.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Kadar este de părere că FCSB pleacă favorită în meciul de joi seară, mai ales după rezultatele din prima etapă. Campioana României a câştigat pe terenul lui Go Ahead Eagles, în timp ce Young Boys a pierdut pe teren propriu cu Panathinaikos.

Zoltan Kadar, înainte de FCSB – Young Boys: “Nivelul fotbalului românesc e la același nivel cu cel elvețian”

“Mă bucur să fiu aici, să fiu din nou în România și mai ales la un meci de fotbal în care sunt și eu implicat într-o mică parte. Cu siguranță e un meci internațional în care FCSB pornește cu prima șansă.

Ei au câștigat primul meci, noi am pierdut acasă, ei sunt campioana României, noi am terminat pe locul 3. Cred că sunt favoriți, dar nici noi nu am venit în excursie la București”, a declarat Zoltan Kadar, potrivit digisport.ro.

De asemenea, Zoltan Kadar este de părere că FCSB şi Young Boys ar fi trebuit să joace în acest sezon în UEFA Champions League şi recunoaşte că îi este ciudă când vede în cea mai importantă competiţie intercluburi din Europa echipe precum Pafos sau Kairat Almaty:

Reclamă
Reclamă

“La noi au fost foarte multe schimbări în lotul actual, sunt jucători care au jucat mai multe sau mai puține jocuri europene. Meciul începe de la 0-0 în prima secundă și totul depinde de jucători.

Când mă uit la ce echipe joacă în Champions League, mi-e un pic ciudă când îi văd pe Pafos sau Kairat Almaty. Deși le doresc succes, cred că putea fi FCSB sau Young Boys în locul lor.

Este o echipă foarte echilibrată, cu o apărare solidă, cu jucători foarte creativi la mijlocul terenului, iar în față au 4-5 jucători care pot decide singuri soarta unui joc. O să încercăm să le dăm cât mai puține spații. Nivelul fotbalului românesc e la același nivel cu cel elvețian”, a mai spus Kadar.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Pe ce loc va termina FCSB sezonul regulat?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
19:37
Kiril Kaprisov a devenit cel mai bine plătit jucător din NHL! Contractul record semnat de rus cu Minnesota Wild
19:36
Bogdan Racovițan nu se teme de Baiaram, înaintea meciului din Conference League: „Îl aștept pe teren”
19:28
Dan Şucu bagă mâna în buzunar înainte de Dumbrăviţa – Rapid! Ce va plăti patronul giuleştenilor
19:06
Rapid – CSM București 27-32. Victorie pentru „tigroaice”, într-un meci nebun în Liga Florilor
18:57
Fotbalistul de la FCSB care l-a impresionat pe antrenorul de la Young Boys: „Talentat”
18:33
EXCLUSIVMihai Stoichiţă, încredere totală în Ianis Hagi: “Poate decide un meci în orice moment. E un jucător de valoare”
1 Jayson Papeau a semnat cu Unirea Slobozia! Lovitură dată de echipa lui Andrei Prepeliţă 2 Nicușor Bancu și-a aflat pedeapsa după ce a fost eliminat cu Dinamo! Nu a scăpat nici Cristi Balaj 3 Veste bună pentru Universitatea Craiova şi Mirel Rădoi! Un titular revine în lotul pentru meciul cu Rakow 4 Mihai Stoica a anunţat care este jucătorul care poate pleca de la FCSB: “Poate că a semnat cu altcineva” 5 EXCLUSIVPrincipala ţintă a lui Gigi Becali! FCSB luptă cu CFR Cluj pentru transferul iernii în Liga 1 6 Verdictul lui Fabio Capello după ultima victorie a Interului lui Cristi Chivu: “Ăsta e adevărul”
Citește și