„Mi-aș da două palme să mă trezesc”. Cea mai dură reacție după ce FCSB a pierdut și cu Metaloglobus

Publicat: 19 octombrie 2025, 9:00

Comentarii
Mi-aș da două palme să mă trezesc”. Cea mai dură reacție după ce FCSB a pierdut și cu Metaloglobus

Jucătorii FCSB-ului, în meciul cu Metaloglobus/ Sport Pictures

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Basarab Panduru a oferit cea mai dură reacție după ce FCSB a fost învinsă de Metaloglobus, în etapa a 13-a a campionatului. Nou-promovata s-a impus cu 2-1 și a obținut astfel primul succes din istorie în Liga 1. 

FCSB a condus cu 1-0, după golul marcat din penalty de Florin Tănase. Metaloglobus a întors însă scorul prin Ubbink și Huiban, care am punctat în minutul 48, respectiv 55 

Cea mai dură reacție după ce FCSB a pierdut și cu Metaloglobus 

Basarab Panduru s-a declarat șocat de rezultatul partidei și a declarat că nu s-ar fi gândit niciodată că FCSB va pierde acest duel. Fostul internațional nu înțelege cum campioana a fost învinsă de echipa nou-promovată după ce a condus cu 1-0 la pauză. 

„Ce impresii? Nu credeam niciodată că FCSB-ul nu câștigă meciul acesta! Ai 1-0, pierzi meciul. Ceva nu e în regulă. Mi-aș da două palme să mă trezesc. Nu îmi vine să cred, dar nu cred că eu trebuie să îmi dau palme. 

Reclamă
Reclamă

Alții trebuie să își dea palmele pentru că ceva nu este în regulă. Este de neconceput! Nu este ceva normal să pierzi meciul cu Metaloglobus. Și de la avantaj de 1-0!”, a declarat Basarab Panduru, conform primasport.ro. 

FCSB e pe locul 12, cu 13 puncte, la 15 puncte de lider şi la cinci puncte de locurile de play-off. Metaloglobus e pe locul 16, ultimul, cu şase puncte. 

FCSB, mesaj la miezul nopții după eșecul rușinos cu Metaloglobus  

Roș-albaștrii au reacționat pe rețelele de socializare, după partida de la Clinceni. Ei au descris rezultatul ca fiind „o surpriză neplăcută”.  

Reclamă

„FCSB a oferit o surpriză neplăcută în partida cu Metaloglobus, pe care Campionii României au pierdut-o cu 2-1, deși au condus cu 1-0 după primele 45 de minute.  

Pentru roș-albaștri urmează partida de joi, din UEFA Europa League, împotriva celor de la Bologna FC, de pe Arena Națională (19:45).  

Clubul nostru le mulțumește suporterilor prezenți la Clinceni, care și-au susținut favoriții pe toată durata partidei, în ciuda rezultatului neașteptat!”, a transmis FCSB, pe Instagram, după înfrângerea cu Metaloglobus. 

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Reușește Cristi Chivu să facă dubla campionat - Cupa Italiei cu Inter?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:05

Jucătorul care i-a dat gol României la EURO 2024 visează să devină campion mondial: “Avem şansa noastră”

23:57 5 mai

Câți bani a încasat Arsenal, după calificarea istorică în finala Champions League. „Tun” financiar dat de „tunari”

23:50 5 mai

Saka o duce pe Arsenal în finala UEFA Champions League după 20 de ani! Arsenal – Atletico Madrid 1-0

23:36 5 mai

Fază controversată în Arsenal – Atletico Madrid! Fanii, revoltaţi după ce spaniolii nu au primit penalty: “Jaf”

22:55 5 mai

“Nu are cum să fie şeful meu” Daniel Pancu, mesaj tranşant în pline discuţii despre plecarea la Rapid!

22:47 5 mai

„O mâzgălitură”. Detaliul observat de Giani Kiriță la nouă siglă a lui Dinamo: „Ce caută aia acolo?”

1 Șoc la CFR Cluj! Plecare din conducerea clubului: “Demisia am depus-o de ieri. Nu vreau să mă asociez cu ei” 2 Transferul oficial anunțat cu câteva ore înainte de Arsenal – Atletico! Clauză: 70 de milioane de euro 3 UPDATECum a votat Gigi Becali la moțiunea de cenzură împotriva Guvernului. Apariție rară în Parlamentul României 4 Mihai Stoica a anunțat decizia luată de Gigi Becali, în privința noului antrenor de la FCSB: „Cu el va vorbi. Suntem obligați” 5 Dumitru Dragomir, sfat pentru Dan Şucu! A numit antrenorul ideal pentru Rapid: “Îi dai 20.000 de euro” 6 FCSB își schimbă și ea sigla, după Dinamo. Anunțul lui Mihai Stoica: „Îmi place mult”
Citește și