Ilie Dumitrescu îşi face griji că românii nu se vor grăbi să ajungă la medic după ce va fi găsit vaccinul împotriva coronavirusului.
Fostul atacant al Generaţiei de Aur este convins că autorităţile vor avea probleme în a gestiona situaţia. Astăzi s-au raportat din nou peste 1000 de cazuri noi de îmbolnăvire.
Ilie Dumitrescu se gândeşte la cel mai negru scenariu
“În ceea ce priveşte vaccinul, sunt deja semne că a apărut prin Rusia şi Germania. Totuşi, o să vedeţi un procent mare de oameni din România care nu o să se vaccineze. Aşa va fi. Important e să mâncăm mai sănătos şi să bem mai puţin“, a reacţionat Ilie Dumitrescu la Digi Sport.
China a brevetat primul său vaccin anti-COVID. Acesta se află în faza a 3-a de testare şi, din primele informaţii, se pare că va putea fi produs în masă într-o scurtă perioadă de timp. În acelaşi timp, ruşii au vaccinul lor. S-au produs deja 15.50 de doze din Sputnik-V.
Nici britanicii nu se lasă mai prejos şi au propria lor variantă, dezvoltat la Universitatea din Oxford.
- În România s-au raportat peste 3.000 de decese din cauza Covid-19
- Au fost confirmate 72.208 infecţii cu coronavirus
- Franța - Senegal e marți, de la ora 22:00, în direct pe Antena 1 și LIVE pe AntenaPLAY
- Argentina - Algeria e miercuri noaptea, de la ora 04:00, în direct pe Antena 1 și LIVE pe AntenaPLAY
- “Uimitoare” Imagini provocatoare cu logodnica lui Daniel Bîrligea: “Nu m-ar deranja să mă trezesc aşa zilnic”
- Adrian Mutu, între fosta şi actuala soţie! Imagini rare cu “Briliantul” şi motivul pentru care s-a întâmplat asta
- Jurnal Antena Sport | Dragoste la prima vedere
- Cum a putut reacţiona Toni Iuruc, după ce Simona Halep nu s-a mai ascuns şi a fost surprinsă alături de noul iubit
- (P) Aniversarea de 2 ani a micuțului se apropie. Cum alegi cadoul să fie și folosit, nu doar admirat

































