“Suntem chiar mai iubiţi în ţară”. Florin Tănase, euforic după ce FCSB a învins-o pe Gloria Bistriţa în Cupa României

Publicat: 30 octombrie 2025, 9:02

Comentarii
Suntem chiar mai iubiţi în ţară. Florin Tănase, euforic după ce FCSB a învins-o pe Gloria Bistriţa în Cupa României

Florin Tănase, în Gloria Bistriţa - FCSB 1-3/ Sport Pictures

Florin Tănase a oferit o reacţie fermă după ce FCSB a învins-o cu 3-1 pe Gloria Bistriţa, în prima etapă a grupelor Cupei României. Decarul campioanei a subliniat primirea de care au avut parte campionii, mărturisind că echipa este mult mai iubită în ţară.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Florin Tănase a fost rezervă în duelul din Cupă, fiind trimis în teren în minutul 62, atunci când i-a luat locul lui Darius Olaru.

Florin Tănase, prima reacţie după Gloria Bistriţa – FCSB 1-3

Florin Tănase a declarat că FCSB era “obligată” să câştige partida din Cupa României. Mijlocaşul i-a lăudat şi pe cei de la Gloria Bistriţa şi a transmis că au practicat un fotbalul agresiv.

Campioana ţinteşte acum victoria şi în duelul de campionat. Roş-albaştrii se vor duela sâmbătă cu U Cluj, în deplasare, în etapa a 15-a din Liga 1.

Trei puncte importante, eram obligați să câștigăm. E bine că am obținut cele 3 puncte și acum ne focusăm pe meciul de campionat. (Cei de la Bistriţa au fost agresvi?) Nu, nu. Au făcut un meci foarte bun, îi felicităm. Au dat totul. Nu i-am simțit agresivi, au jucat cum se joacă fotbal.

Reclamă
Reclamă

E clar că gazonul nu a fost în cea mai bună stare, dar am jucat și pe terenuri mai rele. E clar că oamenii erau dornici să aibă parte de un meci în nocturnă. Dar am fost și noi adversarii, era clar că se umple stadionul. Merită, sunt iubitori de fotbal și merită echipă în prima ligă.

(Vă simțiți la fel de iubiți în țară precum în București?) Da, chiar mai iubiți”, a declarat Florin Tănase, după Gloria Bistriţa – FCSB 1-3, conform gsp.ro.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Trebuia anulat golul marcat de Claudiu Petrila, în Rapid - Dinamo 3-2?
Loading ... Loading ...
Citește și:
15:23

Decizia luată de Pep Guardiola la Manchester City, înaintea returului “de foc” cu Real Madrid

14:34

Turcia, adversara României la baraj, a fost doar de două ori la Cupa Mondială: o semifinală și o calificare din „pălărie”

14:16

U Cluj – CFR Cluj LIVE TEXT (20:30). Derby “de foc” în Ardeal. Bergodi revine pe bancă. Echipele probabile

14:15

Toto Wolff nu crede ca vor fi probleme cu George Russell şi Kimi Antonelli la Mercedes

14:01

“Caritate şi cumetrie”. Adrian Mutu, reacţie dură după debutul lui Mirel Rădoi la FCSB

13:32

“Nu există niciun risc să fie înlocuit”. Răzvan Burleanu, verdict despre Kyros Vassaras după ultimul scandal din Liga 1

1 Ce variante are conducerea Oțelului pentru înlocuirea lui Laszlo Balint. Doi antrenori pe lista gălățenilor 2 Decizia luată de UEFA în privinţa lui Istvan Kovacs, după gafa uriaşă din Rapid – Dinamo 3-2 3 Ce surpriză! El este noul antrenor al Oţelului Galaţi! Va semna azi 4 Suspendare uriașă pentru Istvan Kovacs. Ce i se pregătește arbitrului, după gafa din Rapid – Dinamo 5 VIDEOKimi Antonelli câștigă în premieră o cursă în F1, după o prestație magistrală în China. O nouă “dublă” Mercedes 6 Campionatul „nebun” din Europa unde toate cele 18 echipe încă au șanse la titlu: fostul lider a căzut pe locul 11!
Citește și