UTA Arad a obținut prima victorie în campionat după aproape trei luni. Gruparea antrenată de Adrian Mihalcea a învins nou promovata Metaloglobus București.
„Bătrâna Doamnă” a egalat în clasament Oțelul Galați, FCSB și Farul Constanța și rămâne aproape de zona de play-off. Golurile partidei au fost marcate de Marius Coman și Pospelov.
UTA, victorie după o pauză de peste 2 luni
Adrian Mihalcea răsuflă ușurat după victoria obținută de UTA Arad contra celor de la Metaloglobus București, în etapa 15 din Liga 1. Gruparea arădeană a avut nevoie de 74 de minute pentru a debloca partida.
Marius Coman a deschis scorul, acesta fiind servit excelent de Alomerovic. Reușita de 2-0 i-a aparținut lui Pospelov, în minutul 86. Victoria o duce pe UTA la cota 19, la egalitate cu Oțelul Galați, FCSB și Farul Constanța.
- FCSB, negocieri avansate cu jucătorul de 1.500.000 de euro
- Victor Pițurcă îl face praf pe Darius Olaru: “La fiecare atingere, mima și cădea”
- Fotbalistul ofertat de FCSB şi-a decis viitorul
- Cine îl transferă pe Kevin Ciubotaru, fotbalist dorit și de Gigi Becali. Ofertă de la o echipă campioană!
- Titularul la care Daniel Pancu a renunțat. A fost lăsat să se transfere: “De ce îl mai țineam?”

































