Ianis Hagi a fost titular în duelul românilor din Turcia. Internaționalul român de 27 de ani a fost schimbat pe final în partida dintre Alanyaspor și Gaziantep, încheiată cu scorul de 0-0, în etapa a 11-a din campionatul Turciei.
Ianis Hagi a părăsit terenul în minutul 83, atunci când a fost trimis în joc veteranul turc Efecan Karaca, în vârstă de 35 de ani.
Nota primită de Ianis Hagi după ce a fost titular în Alanyaspor – Gaziantep
Grație evoluției din meciul cu Gaziantep, Ianis Hagi a primit nota 7,1, din partea celor de la sofascore.ro. Internaționalul român a fost unul dintre cei mai buni jucători ai celor de la Alanyaspor, cel mai bine notat fiind Nicolas Janvier, care a primit nota 7,4.
La Gaziantep, Alexandru Maxim a fost titular. Mijlocașul de 35 de ani, care este căpitanul echipei sale, a primit nota 7,3, a doua cea mai mare de la Gaziantep, după cea primită de Semih Guler (7,4).
Deian Sorescu, celălalt român de la Gaziantep, a rămas pe bancă în duelul cu Alanyaspor, după ce în meciul din runda trecută cu Fenerbahce, a evoluat timp de o repriză.
După rezultatul obținut, Gaziantep a acumulat 18 puncte și a urcat pe locul 6, în timp ce Alanyaspor a urcat și ea o poziție, până pe 9, cu 14 puncte.
- Luis Enrique a uitat de Helmut Duckadam!! Ce a spus după ce PSG a câştigat Cupa Intercontinentală: “Prima oară când văd”
- Ajuns în vârful carierei în Serie A, românul îşi reziliază contractul. De ce clubul renunţă la el
- PSG a câștigat dramatic Cupa Intercontinentală, după finala cu Flamengo. Șase lovituri de departajare ratate
- Deian Sorescu, gol atipic în Rizespor – Gaziantep! Cum a punctat fotbalistul român
- „A fost o onoare”. Cosmin Olăroiu, mesaj de adio înaintea posibilei plecări de la naționala Emiratelor Arabe Unite
































