Ce lovitură! Ce salariu a refuzat Ana Barbosu de la Steaua pentru a semna apoi imediat cu rivala CS Dinamo

Publicat: 6 noiembrie 2025, 10:43

Comentarii
Ce lovitură! Ce salariu a refuzat Ana Barbosu de la Steaua pentru a semna apoi imediat cu rivala CS Dinamo

Ana Bărbosu, înaintea unui exerciţiu - Profimedia Images

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Ana Bărbosu (19 ani) a negociat cu Steaua, dar a semnat cu Dinamo. Gimnasta este al doilea sportiv de mare performanţă pe care clubul Armatei îl pierde, după David Popovici, ajuns şi el tot la rivală.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Ana e plecată la studii în Statele Unite, acolo unde a primit o bursă de la celebra Universitate Stanford. Medaliata cu bronz de la Jocurile Olimpice 2024 a avut însă grijă să îi lase o procură fratelui ei, pentru a negocia un contract cu Steaua.

Ana Bărbosu va semna cu Dinamo

Golazo.ro anunţă că Steaua i-a oferit un salariu lunar de 5.000 de euro, unul pe care Ana Bărbosu nu l-a acceptat. Ana a aşteptat o nouă propunere de la club, care însă nu a mai venit. Ea s-a înţeles apoi cu Dinamo, un lucru confirmat şi de Ionuţ Popa, conducătorul din Ştefan cel Mare.

“Din ce știu eu, Ana a semnat. De la 1 noiembrie, dacă nu greșesc. Dar Georgeta Andrunache vă poate oferi mai multe informații”, a spus Popa, pentru sursa citată anterior.

Vicepreşedinte la Dinamo, Georgeta Andrunache a confirmat înţelegerea cu Bărbosu, urmând ca actele să fie semnate curând.

Reclamă
Reclamă

“Alături de David Popovici, Vlad Covaliu, Ana va fi un model. Nu doar de sportiv, ci și de om. Pot confirma ca și-a dat acordul de a semna cu noi, deși nu toate actele sunt puse la punct”, a spus Andrunache.

Ana Bărbosu a fost nevoită să ia o decizie rapidă în legătură cu noul club, ţinând cont că Federaţia impune ca fiecare gimnast să fie legitimat la un club pentru a putea reprezenta România la competiţiile internaţionale.

Pe lângă medalia de bronz de la Jocurile Olimpice, Ana Bărbosu şi-a mai trecut în palmares 4 medalii la Europenele de la Leipzig, aur la sol, argint la bârnă şi bronz la individual compus şi paralele.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Va reuși Marius Baciu să ducă FCSB în preliminariile Conference League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:13

LIVE TEXTFreiburg – Aston Villa 0-3, în finala Europa League. Englezii, show total cu nemţii

22:30

Cum “a ajuns” FCSB în finala Europa League dintre Aston Villa şi Freiburg

22:20

Mihai Stoica, verdict necruţător pentru Universitatea Craiova: “Zero şanse”

22:14

FotoShow de senzaţie înaintea startului finalei Europa League! Imagini impresionante

21:52

Luis Enrique a felicitat-o pe Arsenal, după titlul cucerit în Premier League! La ce capitol sunt “tunarii” cei mai buni din lume

21:34

FotoSoFi Stadium: Arena din Los Angeles, cea mai nouă de la World Cup 2026, este cea mai scumpă din lume

1 Transfer de Liga Campionilor pentru Al-Hamlawi. Suma oferită pentru jucătorul Universității Craiova 2 Tranzacţie de 40 de milioane de euro! Noi acţionari la CFR Cluj, Neluţu Varga a confirmat mutarea 3 40 de milioane de euro la un club din Liga 1! Anunţul momentului în fotbalul românesc: echipă de Champions League 4 Primul nume mare care vrea să plece de la FCSB! PAOK, interesată de transfer 5 Gabi Tamaş revine în fotbalul românesc. Cu ce echipă bate palma 6 Gigi Becali a bătut deja palma cu un jucător: “Am semnat pe un an”
Citește și