Sold-out la meciul cu Mainz? Câte bilete a vândut Universitatea Craiova, după victoria cu Rapid Viena

Daniel Işvanca Publicat: 7 noiembrie 2025, 21:37

Comentarii
Sold-out la meciul cu Mainz? Câte bilete a vândut Universitatea Craiova, după victoria cu Rapid Viena

Suporterii Universității Craiova / SPORT PICTURES

Succesul obținut de Universitatea Craiova pe terenul celor de la Rapid Viena le dă încredere suporterilor din Bănie că o calificare în primăvara europeană nu este atât de imposibilă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Următorul joc din UEFA Conference League va avea loc pe ”Ion Oblemenco” și va fi împotriva nemților de la Mainz 05, cel mai bine cotat adversar al „leilor”.

Câte bilete s-au vândut la Craiova – Mainz, după succesul oltenilor de la Viena

Universitatea Craiova se bucură de o atmosferă de sărbătoare, după succesul obținut joi pe terenul celor de la Rapid Viena, în etapa a treia din UEFA Conference League.

Oltenii au patru puncte după primele trei etape, iar suporterii speră că echipa ar putea avea șanse reale la calificarea în următoarea fază a competiției.

În doar 24 de ore de la victoria cu Rapid Viena, pentru meciul cu Mainz de pe ”Oblemenco” s-au vândut 2.000 de bilete, asta pe lângă cele 10.000 de abonamente cumpărate la începutul fazei principale, anunță fanatik.ro.

Reclamă
Reclamă

 

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Ştim toate echipele calificate la World Cup 2026. Cine va câştiga trofeul?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:46 2 apr.

Cum l-a numit Adrian Mutu pe Gigi Becali, după ce patronul FCSB-ului a vorbit cu ministrul Apărării la telefon!

23:33 2 apr.

Iuliu Mureşan a confirmat că Marius Bilaşco merge la Rapid! A anunţat şi ce se întâmplă cu Bogdan Mara

23:12 2 apr.

Sfâșietor. Ultimul mesaj pe care i l-a trimis soția lui Diogo Jota, dar acesta nu a apucat să-l citească

23:10 2 apr.

Primul pas oficial pentru numirea lui Gică Hagi ca selecţioner al naţionalei! Comisia Tehnică are şedinţă vineri

22:47 2 apr.

Istorie în Champions League feminin. Barca a învins-o pe Real Madrid cu 12-2

22:40 2 apr.

Steaua a obţinut primul succes în play-off, 2-0 cu Chindia. Înlocuitorul lui Adi Popa a dat gol cu călcâiul!

1 EXCLUSIVÎncepe revoluţia: Primii titulari ai României, OUT de la naţională în era “Gică Hagi” 2 EXCLUSIVPrima condiţie pe care FRF i-a refuzat-o lui Gică Hagi, în negocierile pentru preluarea naţionalei României 3 3 jucători, OUT de la FCSB! Decizia luată de Mirel Rădoi 4 S-a decis o altă plecare de la FCSB! Gigi Becali şi Mihai Stoica îi aduc înlocuitor 5 Reacția lui Gigi Becali după anunțul Ministrului Apărării: „Eu vreau Steaua doar pentru suporteri” 6 Mircea Lucescu şi-a încheiat mandatul de selecţioner al României. Anunţul oficial făcut de Răzvan Burleanu
Citește și