Închide meniul

Hermannstadt a produs surpriza Cupei României! A revenit de la 0-1 şi a învins-o cu 3-1 pe Botoşani

Publicat: 3 decembrie 2025, 19:19

Comentarii
Hermannstadt a produs surpriza Cupei României! A revenit de la 0-1 şi a învins-o cu 3-1 pe Botoşani

Imagine din meciul Botoşani - Hermannstadt 1-3 / Sport Pictures

Formaţia FC Botoşani a fost învinsă, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 3-1, de echipa Hermannstadt, într-un meci din etapa a doua a fazei grupelor Cupei României, în care a condus cu 1-0.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

FC Botoşani a deschis scorul prin Lopez, în minutul 10. Pentru Hermannstadt au marcat Oroian ’24, Gjorgjievski ’52 şi Buş ’78. Tot în grupa D are loc miercuri partida Farul Constanţa – Dinamo.

Hermannstadt a învins-o cu 3-1 pe FC Botoşani

Aflată într-o situaţie dramatică în campionat, pe penultimul loc, cu 12 puncte, poziţie retrogradabilă în Liga a 2-a, Hermannstadt e aproape calificată în sferturile de finală ale Cupei României. După două meciuri în grupă, Hermannstadt are maximum de puncte. În ultima etapă Hermannstadt va juca împotriva lui Dinamo.

Meciul cu Botoşani a fost primul al lui Hermannstadt fără Marius Măldărăşanu pe bancă. Antrenorul a fost demis de conducerea sibienilor din pricina rezultatelor slabe.

În ediţia trecută a Cupei României Hermannstadt s-a calificat în finală, acolo unde a fost învinsă, cu 3-2, de CFR Cluj. Antrenorul echipei din Gruia era Dan Petrescu.

Reclamă
Reclamă

Botoşani e pe locul 2 în Liga 1, cu 36 de puncte. Formaţia lui Leo Grozavu a fost şi liderul campionatului.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Cina va câştiga titlul mondial în Formula 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
21:21
Debut ratat pentru Cosmin Olăroiu la FIFA Arab Cup. Naţionala Emiratelor Arabe Unite, învinsă de Iordania
21:14
Presa maghiară a reacționat imediat, după victoria Ungariei în fața României: „Un pas mare”
21:00
LIVE SCOREUTA – FCSB 0-0, în Cupa României. Elias Charalambous joacă cu rezervele la Arad
20:56
Solicitarea importantă a lui Zeljko Kopic, după ce a fost întrebat despre înlocuirea lui Lucescu la naţională!
20:47
Reacţia lui Adrian Mazilu după ce a jucat împotriva fostei sale echipe! Ce a spus de derby-ul cu FCSB
20:27
Ungaria – România 34-29. Tricolorele au pierdut “finala” pentru sferturi la Mondialul de handbal feminin
1 “Se întoarce!” Fotbalistul renegat de Gigi Becali revine la antrenamentele FCSB-ului 2 Roxana Moise a murit la 39 de ani 3 Lautaro Martinez a dat cărţile pe faţă despre relaţia cu Cristi Chivu: “Face asta prea mult” 4 FotoAroganţa celui mai bogat român. Şi-a luat avion privat ca să aterizeze cu el în propria curte 5 Ireal! Numărul de bilete vândute pentru derby-ul FCSB – Dinamo 6 Anunţul lui Giovanni Becali despre transferul lui Valentin Mihăilă la Universitatea Craiova
Citește și